Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 19:50
Gio, nisam dugo bila kod tebe pa neznam kada si kupila jastučac, ali ako si ove godine sigurno će još procvjetati... moji su lanjski... lani bili dvije male čvrčkice sa 2-3 cvjetića, a vidi ih sada.....
Duda, nadam se da će i tvoja glicinija cvasti, a za sada za tebe par slikica
napupala%20glicinija
 to je moja glicinija, ne baš iz ptičje perspektive, ali sa balkona slikano, a pergola je u ravnini sa balkonom...... tu se vidi puno velikih i malih pupova
napupala%20glicinija
 ovima treba još par sunčanih dana da se otvore......
napupala%20glicinija
 a ova slika je za Kontessu, da vidi razliku između cvjetnih i lisnih pupova
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 19:53
Stigla sam i ja k tebi...jastučac je krasan a odmah sam odgonetnula što to imam u vrtu...ove godine mi je prvi put procvao a uopće se ni ne sječam da sam ga sadila..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 19:56
Ova slika je od prethodnog tjedna... naime MM je u K...umu kupio "divlju šljivu"
fikus%20benjamin
to je bilo njegovo prepoznavanje cvijeta LOL, a naravno čim je pokazao, ja velim fikus benjamin, a on Unhappysmile180... pa kako znaš...... hi,hiLOL
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:02
Južna strana kuće mi je sada ocvala... nema visibaba, šafrana, narcisa, ljubičica, plavog zumbula ...sve več ocvalo, cvtae samo ovaj jedan jedini tulipan između ruža Tulipan%20-%20lat.%20tulipa
i rozi zumbul
zumbul%20-lat.%20hyacinthus
ali će za koji dan glicinija, a onda je to cvjetna rapsodija
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:05
Meni se najviše sviđa "divlja šljiva"LOLLOLLOL
E jesam se nasmijala, jer sam čak i ja čitajući pomislila: nikad čula, ali....LOLLOLLOL
 
Zumbul mi do tu miriše a tulipan onako za kraj, krasan je!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:21
Ali zato sa sjeverne strane, u mom "cvjetnom kutku" več dosta toga cvjeta, puno toga samo što nije...... idem redom
višecvjetni%20tulipani%20-%20lat.%20tulipa%20praestans
 ovo su niski višecvjetni tulipani ( tulipa praestans) Bloemenlust - lijevi sa žutim rubom na listovima visine do 15 cm, a desno su isto višecvjetni Variety visine do 20 cm. Iznad njih se vide pupovi mojih starih crvenih tulipana, između tulipana će za koji dan procvasti moj/Shashin niski phlox i potočnice, a desno se vide humilis tulipani koji su več ocvali Cry, ali znam da je to tako sa tulipanima... da kratko cvatu.
zumbul%20%20Gipsy%20Queen%20-lat.%20hyacinthus%20
onda je tu zumbul Gipsy Queen
zumbul%20Jan%20Bos-lat.%20hyacinthus%20
 i ciganjska kraljhica sa zumbulom Jan Bos ( gazda Ivan)
 zumbul%20-lat.%20hyacinthus%20
ovo su bijeli zumbuli lani kupljeni u teglici - od 3 lukovice 2 su procvale i ovo je bolji cvijet...... ali ja sam sretna da su preživjeli...
 
jaglac%20-%20lat.%20primula
procvjetao i starinski jaglac
jaglac%20-%20lat.%20primula
ovaj siročić je odnekuda dolutao, a boja mi je kombinacija žutog i ljubičastoga ( kako kaže moj susjed ... skur..o se Wink)
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:29
Ove narcise ste več vidjeli na slici sa zumbulima, ali izbliza
mini%20narcis,%20sunovrat%20-%20lat.%20narcissus
 to su sitni narcisi, ali zato jako lijepo mirišu
Ljubičica%20-%20lat.%20Viola%20odorata
to je Shashin kutić u mom kutku... plavo bijele ljubičice
Ljubičica%20-%20lat.%20Viola%20odorata%20
 i roza-ciklama boje ( isto Shashine)... e njih su čak dvije procvjetale Wink, da je jedna, rekla bih jedna ali vrijedna, a s obzirom da su dvije, znači duplo vrijedne...... hvala Shasha smile211
P.S. I đurđice će za koji dan Wink
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:32
tulipani,zumbuli,....vrt je prekrasan smile71
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:35
prekrasno Katica smile227, od glicinije, preko fikusa do ljubičica!!!! Sve mi se sviđa i uvijek mi je lijepo u tvom dvorištu, u bilo koje doba godine. Zumbuli su ti krasni, moji nisu tak "gusti" makar su lani friško posađeni smile73
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:40
Ovaj dio je za sada malo pust... procvjetala za sada jedna kockavica i još su dvije u pupoljku, ali probijaju se tu hostice, liatrisi, alstromeria, nešto čemu neznam ime ( lukovice)
kockavica%20-lat%20fritilaria
 ma biti će i tu đungla dok se sve razraste...
panoramska%20slika
 tu je još "more" presličica
presličica%20-%20lat%20muscari
 ali ova raščupana presličica je samo za Horti
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:46
Sa istočne strane kuće za sada samo banana koju sam oslobodila zaštite, ali mrežu sam još ostavila jer najavljuju idući tjedan mogučnost noćnih mrazeva, tako da ako bude potrebno još mogu metnuti krov iznad banane
banana%20-%20lat.%20musa%20basjoo
a sa zapadne strane samo ovaj grmić lavande koju sam u jesen dobila od šogorice, tako pošišanu...... ja sam se bojala da se neće primiti jer je veliki grm, ali evo nje...krenula
lavanda%20-%20lat.%20lavandula
 I to bilo sve za danas...... e jesam vas udavila sa slikama smile42.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 20:55
Ajme meni, koja raskoš!

Pa koliko je tu tulipana, zumbula, presličica, narcisa .... i svega ostalog.

Ovakve ljubičice bijelo-plave, moram priznati, još nisam vidjela
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 21:00
Bako i mene je nasmijala "divlja šljiva" i ona dva smajlića baš zorno prikazuju facu MM, ma žao mi što ga nisam uslikala, kakvu je facu napravio...... a bio je siguran da ja to neću prepoznati, jer " fikus je nešto veliko...... u bivšem sistemu kada si dobio fotelju i fikus, značilo je da si šef, direktor, a onda je i fikus morao biti veliki, a ovo je tako maleno" LOL.
Rose, drago mi te vidjeti u mome dvorištu, drago mi je dati se sviđa cvijeće... čujemo se idući tjedan... nisam zaboravila.
Flavia, ti si mi također uvijek dragi gost, jer od tebe uvijek ( bilo u mom ili tvom dvorištu) uvijek nešto naučim...... danas sam se trudila sa panoramskom fotografijom, ali opet je ispala "malo žalosna" Wink, ma skužit ću ja njega več jednom...... što se zumbula tiče ja sam ugodno iznenađena, jer i kraljica i Ivan su lani kupljene lukovice, svakih po 3 i sve su izišle, Gipsy sve 3 procvale, a Jan Bos za sada 2 ali i treća ide pupoljak, malo je manji ali bitno da procvjeta, znači 100 % rascvjetanost.
Otok, ja ne volim da mi je "prazno", tako da je tu uglavnom gužva, ali lukovice brzo ocvatu, do tada se trajnice več rašire ili iziđu van one koje po zimi nestanu, uglavnom cilj mi je da uvijek nešto cvjeta, koliko sam u tome uspjela vidjeti će se ove sezone... a za proljeće uvijek imam potočnice koje popunjavaju rupe dok se ostalo ne raširi.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 21:10
Otok, zaboravila sam ljubičice... to sam ja lani snimila kod naše Shashe i odmah užicala Embarrassed, šta mogu kada mi je sve lijepo......
Stefkaja, ti si mi uletila između mojih postova, a vidiš do neki dan ni ja nisam znala šta imam u vrtu, da nema CIF-a ja bih još mislila da imam "trajnu mačuhicu" a ne jastučac LOLLOLLOL jer sam ju pod tim imenom kupila.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 11:37
ma strašna ti je ta plava presličica i slatke su raznobojne ljubičice,jedva čekam cveteke od glicinije
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 13:33
predivan cvijetni kutak, raznobojne ljubičice su preslatke...koliko presličice sa plavom bojom je vrlo efektna....uskoro će i glicinija vidim da je banana u izvrsnom stanju sve mi sviđa kod tebe smile120
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 19:08
Zaista bogato, ova ogradica od presličica je za čistu peticu!Thumbs%20Up
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 20:26
Ja sam tek danas stigla do tvog vrta i ostala bez riječi.Puno pohvala tebi na prekrasnim biljkama i lijepom uređenju vrta.smile57
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 20:33
draga Katica, vrt je jednostavno predivan okupan proljetnim plaštem...a,
moram naglasiti, divlja šljiva je zakon!
lijepi pozdrav
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 21:02
"Divlja šljiva" bravo za tmsmile96Onaj "drvored" presličica je predivan, a pupoljci glicinijekao neki crvi-super su, kockavica mrak, ma daj toliko toga imaš ne može se nešto izdvojiti nikako, osim naravno "divlje šljive"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.