Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dvorište malog kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dvorište malog kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 222>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 21:57
Prošetala cijelim vrtom,sve prekrsno,ruže me oduševile,stablašica posebno,kaktusi,vrt....divota
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 18:08
Juuupiiii,nećete vjerovati šta sam ja danas radila!Bio je prekrasan sunčan dan i ja prvi put ove godine uzela motičicu u ruke i očistila svoj ružičnjak.MM ga je pošpricao crvenim ulje kao i sve vočkice i listopadne grmove u dvorištu.Ruže sam malo razgrnula i sad ih još trebam dobro orezati.Poslikala sam ga da vidite kako on sad izgleda.
 
 
ovo je jedan grmić narcisa,samo treba ćekati da procvate,ja narcise imam posađene u cijelom ružičnjaku
 
 
a znate li šta je ovo?toje moja graničica,i ona se žuri van,ali joj je hladno,cvjetnjak u kojem su mi graničice,hoste,astilbe i ostale cvječke mi je na suprotnoj strani od ružičnjaka i pola dana su u hladu od susjedove ograde,probala sa i tako s motičicom,aj je samo odskočila,tvrdo ko kamen,sve je još zaleđeno
 
 
Znači ovi jaglaci su mi jedini cvjetići vani
 
 
za sve vas radoznale da vidite kako danas muholovka izgleda,počela je tjerati još jednu cvjetnu stapku,al kad će procvasti ne znam
 
 
morala sam poslikati i novu orhidejicu u društvu koraljnog kaktusa
 
 
a za kraj imam sliku samo za Loru,Lorice vidi već je i procvao
 
 
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 18:13
divno, i u tvom vrtu se budi proljeće!
još imaš smrznute zemlje, valjda će se brzo odlediti. sobne bikjčice su za pohvalu!









jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 19:00
Kako ti cvjetaju sukulentići (nemam pojma je l' i muholovka spada k njima, al ja sam i na nju mislila).Ali zadivljena sam ružičnjakom! Tako je lijepo uređen da ga je milina gledati i sad dok još nema ružica!ClapClapClap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 20:41

Pa koliko ti imaš ruža?!?!
I kao što je baka već rekla, lijepo je gledati ružičnjak i sada.... Clap
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 21:02
dali si i prije ruže špricala crvenim uljem, mm šprica voće a ja ruže špricam kad potjeraju i pupovi budu puni onih zelenih uši bijelim uljem u stvari neznam koja je ralika između ta dva ulja ja mislim da su obadva insekticidi
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 21:26
Enrikova nona,od kad smo nabavili ruže obavezno ih špricamo crvenim uljem prije nego što krene vegetacija,neznam za bijelo ulje,a kasnije kad crveni listići počnu prelaziti u zelene se počne s preventivnom zaštitom koja traje do jeseni,na žalost bez toga ruže neće opstati.Ermm
 
Nataly,na ovoj gredici odnosno ružičnjaku ima 33 ruža,istina da je malo pregusto,ali.....Wink
 
Bako,mislim da muholonka ne spada u sukulente.Moram još urediti rub gredice gdje raste babosvilka,ali se nisam ju usudila još dirati,dok malo ne zatopli.Tongue
 
Antonija Hug
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 21:38
Draga a gdje ti je snijeg??? Znaš da ga ja imam.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 21:44
Tija,danas se sve otopilooooo,nemaaa gaaa višeeeeeSleepy
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 22:30
prelijepo,prelijepo,uh kada ću ja moći kopkati,a rascvjetani kućni ljubimci krasnismile57
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 22:31
Prekrasan ružičnjak bez ruža Wink 
 
Kod mene se ništa ne zeleni sve je pod debelim snijegom ,a sunca ni traga Confused.
 
Orhidejica je za svaku pohvalu !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 22:45
Čim Kaktusić spomene sunce, nama (bar meni poraste adrenalin) i već maaaaštaaam)
Kod nas još nešto milimetara snijega, bilo danas i sunca, al zemljica tvrda!!

   Toliko ružica imaš??? Vau!
Kakva je to biljka babosvilka? Baš štosno!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 07:50
Lovro,to je armenija maritima,obično se sadi u kamenjare,ja ga nemam,pa je završio u gredici s ružama,kad procvjeta onda izglema kao rozna crta.
 
Svima  smile78
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 07:53
Arim,dobro došla u moj vrt,malo se još strpi,kad ruže počnu cvjetati nema im krajaTongue
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 09:00
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Arim,dobro došla u moj vrt,malo se još strpi,kad ruže počnu cvjetati nema im krajaTongue


Zato ih volim.smile169
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 11:34
blago tebi,mali kaktus,moracu da se nacekam pa da nesto radim u svom vrtu.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 19:57
Gredica je tip-top.
Ja ti nemam pojma o ružama - kada ćeš ih orezivati? Čini mi se da su već dobro orezane, zar treba još? Molim poduku za one moje dvije i pol ruže.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 20:26

Otok,ruže čajevke i floribunde ja najesen porežem toliko da bude uredno po zimi,da vjetar ne trga i snijeg ne lomi,a sad ću ih dosta razrijediti,na svakoj će ostati3,4 najzdravije grane,treba porezati grane koje su oštećene,koje rastu prema unutrašnosti grma,po mogućnosi stare čvorove bi trebalo odrezati,voditi računa da rez bude dijagonalan,na svakoj ostavljenoj stabljici mora biti pup i onda rez od njega 1,2 cm.cijela visina stabljike 10,15 cm od zemlje.Ja se toga držim koliko je god moguće,ruže se brzo obnavljaju i lijepo će cvasti.Tongue

Gioiaa,ni ja još ne mogu puno raditi vani,uglavnom samo čistimTongue
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 20:56
 Hvala Kaktusiću, ova poduka o ružama je i meni dobro došla.
 Da si pravi strućnjak za ruže vidi se iz priloženog.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 05:13
33 ruže imaš?! smile39Čak i ovako izgledaju dobro, a ovi savjeti za ruže će i meni dobro doći, hvala ti draga Smile
Time is something you can never get back..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 222>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.