Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:02
Milice, Lucy, smile78!
U ovo vrijeme pakujci caruju. Koristim priliku da se zahvalim Muhlenbergii iz čijeg je vrta stiglo sjeme ove ekipice.










“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:07









“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:09
Lijepo je vidjeti ovo šarenilo......smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:10





“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:13
savršena kolekcija
pakujaca.Ne mogu odlučiti koji mi je No.1
Šarenolisne hoste su super!
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:20
Prekrasno je! Raj! Toliko pakujaca, ni ja ne mogu odlučit koji je ljepši.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 22:52
neodoljivi...
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2016 u 23:29
Mnoštvo prelijepih cvjetova...bijeli pakujac mi je posebno lijep Smile
     
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 00:05
Carstvo pakujaca! Ono što je meni fascinantno je to da su uzgojeni iz sjemena.
Sutra je novi dan.
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 10:07
Prelijepi su stvarno caruju nezna se  koji je ljepši od ljepšeg
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2016 u 11:47
Jaoooo, kakva je to ekipa pakujaca WooW, nemogu vjerovat da u bijelom vrtu nemam bijeli pakujac...skupljaj sjemenke Wink. Tvoji bijeli šeboji su mi počeli cvijetati a od sjemenki imam punu posudu mladih za drugu sezonu Hug
Žao mi je da se nismo vidjele prošlu subotu, nadam se susretu na Flori Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2016 u 12:29
Pakujci su prekrasni u svim bojama, tako nezahtjevni a cvjetići su im medeni.... smile113
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 21:47
Hvala svima! Pakujci stvarno lako niču i brzo rastu. Toliko su se posvuda raširili da imam lijepog posla premještajući ih u grupe. Ako ovako nastave, dogodine će zauzeti cijeli vrt. Smile Naravno da ću skupljati sjeme, ali ne garantiram da ću ih uspjeti sve razvrstati po boji. Bijeli ću svakako izdvojiti.

Korijenko, i meni je žao što nisam mogla doći, no, objasnila sam razloge. Za Floru opet nisam sigurna jer više gotovo da i nemam slobodnog vremena. Kćer je napokon počela raditi pa unuk (11 godina) ostaje čitave dane sam kod kuće i moram im pomoći. Uz posao i vrt to je svakodnevna aktivnost od pet ujutro do devet ili deset sati navečer. Na kraju tjedna izgledam ovako: Dead. Jedva čekam godišnji odmor!

Evo još malo pakujaca: plavi  s bijelom sredinom...

... i roza uzdignutih glavica.

Ove zime ostavila sam Tolmieu vani riskirajući da se smrzne. Nije! Naprotiv, odlično je podnijela ovu blagu zimu i lijepo se raširila.

Ovo joj je cvijet.

Sijala sam Acanthus mollis i klijanci su se lijepo udomaćili na povišenoj gredici.

Muhle nam je poslao sijance drvenastog božura. Hvala, Muhle! Od sedam sijanaca, njih šest se primilo! Koja će to biti fešta kad procvatu!

Sorbariu smo dobili od Camellie. I ona se osjeća "ko kod kuće". Hvala, Camellia!

Još smo nešto sijali i pelcali: kurika, kala, bijela divizma, penstemon, bijela kadifica, monarda, ukrasni sljez... 

Sam se zasijao, čini mi se, javor.

Ako se ne varam, ovo je orah. I on se misteriozno pojavio u vrtu. Žao mi ga je baciti, ali tu ne može ostati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 21:59
Prošetala sam opet i  javljam da je i kod mene među plavim perunikama nikao isti ovakav javor......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 22:10
Novi kamenjar poprima boje.

Ovdje prvi put cvjeta Saxifraga x urbium 'Aureopunctata'.
Cijela biljka
Malo bliže
Cvijet u krupnom planu

Armeriu sam razdijelila u rano proljeće, no poneki grmić ipak djeluje bogato.

Allium "Gladiator" prošle je godine imao jedan cvijet, ove godine dva, a dogodine će valjda biti četiri. Smile 

I nešto o radovima: Starinsku gredicu smo pokrili plastikom da nemamo posla s korovom, povadili smo cigle i pijesak, a ostalo u prednjem dijelu vrta zapustili.

S druge strane ceste već je trebalo biti gradilište. Vidite li vi da se ovdje nešto gradi? Evil Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 22:20
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Prošetala sam opet i  javljam da je i kod mene među plavim perunikama nikao isti ovakav javor......

Baš zanimljivo! Kao da su se dogovorili. LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 13:43
Vidim da su se nove biljke/sijanci lijepo udomaćile ,
Kamenjar izgleda sve bolje i bolje smile57
saxifraga ima prekrasan cvjetić i jako mi se sviđa Heart
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 17:10
Sve je lijepo,zdravo i  bujno, a kamenjar svakim danom sve ljepši i bogatiji
Bijela babosvilka je predivna kao i jastučac uzgojen iz sjemenaTo nije
jastučac nego cijela dekica!
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2016 u 19:27
Savršena šumica pakujaca, stvarno ne znam koji mi je ljepši, tri puta sam prevrtila sve slike i zaista sam zadivljena kako prekrasno vam izgleda dvorište smile84
Sijancima božura se veselim kao da u mom vrtu rastu... i jedva čekam novi zanimljivi izvještaj Hug
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2016 u 03:40
Nešto se počelo događati - očišćen je teren s druge strane ceste. 

Evo sličica za orijentaciju: lijevo od ceste je škola i pred njom vrt, a desno očišćen teren na kojemu će se graditi dvorana.

Tu je prije bilo mnogo ptica: fazana, prepelica, kosova, zeba, žutarica... Dan nakon čišćenja (sve je bilo gotovo za dva sata - posječeno i odmah samljeveno) jedan par kosova zbunjeno je tumarao našim vrtom, ne shvaćajući što se dogodilo. Vjerojatno su u onom gustišu imali gnijezdo. Evo NJE kako sjedi na ogradi i čeznutljivo gleda u smjeru gdje joj je bio dom. 

Svaki napredak sa sobom nosi i gubitke. Znajući to, mi smo se na vrijeme pripremili. Osim što smo dosta cvijeća dali na udomljavanje, neke smo biljčice stavili u tegle da bismo ih sačuvali. Tu su kane, matičnjak, medvjeđi luk, gospina trava, kameleon i još štošta. Za sad su pokraj jezerca, no, lako ih je premjestiti ako budu smetale.

Ove ivančice će, nažalost, biti žrtvovane.

Kad smo već kod jezerca, moram reći da su ga ovaj put dečki (šestaši, nova ekipa) izvrsno uredili, mislim čak najbolje do sada. 


Bili su vrijedni i kod izrade nove stazice.

Još treba samo nasuti pijesak.

A evo i nekoliko cvjetića.
Aster alpinus

Geum "Mrs Bradshaw"

Bezimeni karanfil 

Saxifraga stolonifera pristigla je iz vrta naše Slavujke. smile78

Salvia Blue Queen, posijana prošle godine, sada počinje cvjetati.

I ovo je sijano, ali pretprošle godine - Stachys macrantha "Grandiflora" (Big Betony). Puževi ga obožavaju pa ću morati napraviti nekakvu barijeru, ako ništa drugo - ljuske od jaja.

Visoka ivančica "s pedigreom"- Leucanthemum maximum Mount Kosciuszko’

Trenutne zvijezde - božuri.




I jedna panoramska s rascvalim timijanom u prvom planu. Zvončići su iza njega silom prilika, no po završetku gradnje sele na odgovarajuću lokaciju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.