Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 20:02
 Evo dopunjujem svoj sjetveni izvještaj, budući da je MM našao toliko tražene Goji bobice, odoh ih posijati iz ovih stopa...SmileEmbarrassedsmile127smile160
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 20:04
Ma nema beda, vidjet  ćemo što bude od ovoga... nije problem dati 4 kn za paketić nego je pitanje što se u njemu dobije... eh sada malo brinem... nije ti se svidio okus? Inače, nisam se ja baš previše angažirala oko njega ali si mislim, rano u proljeće kada još nema ničega u vrtu, mogao bi dobro doći...Smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 20:08
 Curke ako nekog zanimaju Gojice, ako ste blizu Kauflanda ima ih u manjim pakiranjima po 10kn... Ne smim reklamirati.......smile42  nadam se da me neće nitko kritizirati......EmbarrassedEmbarrassed   Prodaje se pod proizvodima Dida Bože...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 20:13
 Rosi , uopće me se nije dojmio okus, imam osjećaj kao da jedem običnu travu....smile42LOLLOL   Možda je stvarno oanj divlji matovilac zakon..Moja mama kaže da ga je djed ( njezin tata ) često znao brati i jesti u ono vrijeme.....No "ona vremena " su bila doista jako teška, mogu reći da se vjerojatno jako cijenilo povrće, pa makar i ono divlje ( u djedovo doba je harala velika glad i siromaštvo CryCry .. ) 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 22:16
bez obzira na glad.... matovilac je super biljka.jako je ukusan u rano proljeće.do prije dvije godine sam imala stalno svoje sjeme,a onda mi se osušio nije sjeme sazrelo.neznam šta mu bi.
sad ga nemam već dvije godine,ali morat ću se potruditi i naći ga.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 22:33
..moonsi, pa tvoj vrtek je ko beba, svega ima , prava milina, moje ¸kodsa je požar zahvatio, bob mi propo, bolest neka bit će, bum ti stavila sliku, pa moguče znaš o čem se radi. Hvala Bogu da je kod tebe oaza..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 11:09
 Wiz neće dugo ni kod mene biti tako, eno već sve gori i  očajno moli za kapljicu kiše koje nažalost nema nigdje na vidiku.....CryCry   Ne znam kad si sijala bob, ja sma ga nešto imala, dovoljno za bar jednom skuhati, ostalo sam pobrala za sjeme..... Inače on kad ti počne dozrijevati baš tako i izgleda kao da je izgorio... Draga moja ne bude ta oaza ni kod mene dugo uspjela odolijevati ovim paklenim žegama....OuchOuch
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 11:10
  Ajči da si se javila ranije, bilo je kod mene sjemena na izvoz...EmbarrassedSmile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 19:45

Draga Monsi,

daj mi molim te savjet koju bi vrstu mahuna mogla probati posaditi jer ću danas POKOSITI sramotu od "visokorodnih" zelenih niskih i isto tako obilnorodnih žutih niskih, tako su "dobre" da ih ni puževi nisu htjeli
Uh baš sam Angry
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 19:54
Eeeeej draga ! smile79   Ja bi ti savjetovala da još malo pričekaš, možda će nam se dobri  Bog smilovati i ipak poslati toliko potrebnu kišu....  A koje mahune?  Ma ja ti uzmem one najobičnije niske zelene ili žute svejedno je........ Draga nisi samo ti Angry    Zapravo svi smo već pomalo i Angry i CryUnhappy  izgleda  da će nam svaka godina biti ista u ovo doba ......Ili ne daj Bože još gora....OuchThumbs Down   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 11:51
petit,ako mogu iskoristiti temu,nemoj kositi.moje visoke su cijeli lom,a tek sada se zameću.neznam što im je.niske sam kupila nekakve široke,zelene s šarenim zrnom(zabunom)bile su odlične.posijala sam ponovo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 14:07
Zalijte pred mrak mahune toplom vodom koja je stojala na suncu,vidit cete kako bacaju plodove.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 20:36
Drage moje, nagovorile ste me  Wink nema košnje do daljnjega. Ma ne bi ja ni pokosila samo mi je muka, zalijevam ih, potapam, tako su lijepe, listovi zeleni a od mahuna ni "m". S obzirom da je kod nas temperatura 38 ma nije ni čudno da je tako - i biljkama je teško to sve podnjeti.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 22:30
Draga rose, matovilac nemoj sijati prije devetog mjeseca, ja ga uvijek sijem na samom početku devetog i budu super, meni je okus super, svi ga obožavamo, samo je malo pipkav za očistiti.
Mons, sori što ti začatavomo  temu.

Draga moja Mons vidim da i tebe svrbe prstići pa si počela sa sjetvom, moje goji bobice su poprilično dobro niknule, čini mi se svako sjeme koje sam posijala, baš se veselim daljnjem iskustvu sa rastom,  moći ću sa tobom dijeliti iskustvo.smile162inače drage moje kod mene divlja vjetar i pada po koja kap kiše.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 08:34
Smajliću, reci mi kako misliš tretirati Goji ?  Kao grm ili ćeš ih pustiti na žicu kao lozu ?  Ja sam ovih par biljki  koje sad imam odlučila već sada šišati i navesti ih da oblikuju grm....... Dobro je znati Goji je inače jako zeznuta i lomljiva biljka pa stoga treba paziti da kad se sadi negdje na ovoreno mjesto, treba biti u zavjetrini inače ih i slabiji vjetar može slomiti...Imaju jako lomljive grane....Ja ih nisam vidila uživo kao odrasle biljke, nego sam malo lutala po netu i tako naišla na Šuloga gdje objašnjava kako s Goji sadnicama postupati kad se sade kao grm ili na žici kao loza...


 Moram još nešto nadodati.....Imala sam prilike po prvi puta probati Goji...Priznajem uz toliku razvikanost  i hvaljenost, očekivala sam nešto više od samog okusa i veličine......No dobro s obzirom da sve zdrave stvari i nisu baš nešto prefino,  kod  mene  mogu svakako proći.....Da li ih je netko od vas probao jesti ?  Meni je okus gotovo isti uspoređujući ih s datuljama, samo što nisu baš tako jako slatke kao datulje,  nego su više kao slano-slatke...Smile

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 08:40
 Eeeee da još nešto ......Smajliću pripazi dobro na male biljke,  ja sam ih već drugi puta čistila od nekih žutih uši......smile101Evil Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 08:52
Draga Mons, nisam baš puno proučavala uzgoj biljke koja je već niknula i malo porasla, u svakom slučaju hvala ti za tvoja saznanja, pa ja bih to kao grm ili stabalce, neznam niti koliko visoko raste, ja sam ti osoba koja ide polako kako mi što treba tako proučavam, pa niti aronija nije baš nešto za jesti ali kako sama kažeš ako je zdravo neka se i to nađe jer je to sada in. Drago mi je što te imam pa ćemo zajedno ponešto saznati i naravno znati sve. smile62
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 09:12
    smile95
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 09:34
Oh kako me samo intrigirate ovim egzotičnim biljkama!Big smile   No, nije to (još) za mene, ja sam još beba u povrtlarstvuLOL, meni je i bob egzotičan! Ermm
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 10:41
Rosi, začas ćemo mi i tebe zaraziti, bez brige, brzo ćeš se ti navući na egzote...LOLLOL




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.