Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 151>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 06:14
Dobro veliš - treba sve pripremiti za njih! Taman kad budeš pri kraju "lopatanja" rupa, evo ruža!! Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 11:17
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Dobro veliš - treba sve pripremiti za njih! Taman kad budeš pri kraju "lopatanja" rupa, evo ruža!! Smile
Nalopatat ću se, ali nekako mislim da će to biti slatko lopatanje ovaj put! Wink
Ovo je doba kad svi vrtovi izgledaju otužno, nema ni snijega da pokrije sve ovo što ne znam je li mrtvo ili čeka klijanje..Confused
Pa kad već nema ničeg posebnog u vrtu, odlučila sam barem jednu naručenu ružu pokazati na svakoj stranici.
Ovu će stranicu ukrasiti jedna žuta Smile
 
Kronos
 
A evo i njenih karakteristika:
Ovo je hibridna čajevka, a posebnost joj je što nema trnja! Cvjetovi promjera cca 9 cm. dugo joj traju i stalno se obnavljaju. Svaki cvijet ima 30 - 40 latica i spiralnog je oblika, a grm naraste do 90 cm. visine i gusto je obrastao sjajnim kožastim listovima.
Time is something you can never get back..
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 11:27
Prelijepu si ružu izabrala,ali ja velim da vrt sad spava zimski san a ne da izgleda tužno,vrt se mora odmoriti da nas na proljeće počne iznova veselitiTongue
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 11:29
Evo me iz kupovne u tvoj vrt. Tražila sam i ja ruže, narančaste (ništa čudno za mene!), ali nisam našla.
Lani mi je MKM kupila lila i zaista je lila. Sad sam našla svjetlo zelenu. Ja se nadam da će i ona biti baš kao što je na slici.
Pregledala sam katalog rasadnika o kojem pišeš i vidim da si izabrala najljepše!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:07
Divne si ruze izabrala









Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:17
mali kaktus svaka je prelijepa na svoj način, a nekako mi se čini da najamnje viđam upravo žute, pa još i bez trnja! Wink
hoya sad više nisam sigurna jesam li naručila jednu koja bi ti se sigurno svidjela. Zove se Monica a upravo je narančasta, samo na donjoj strani latica ima crveno-narančastu i zlatnu boju. Ako sam je naručila svakako ću na jesen pokušati zakorijeniti grančice (kao i sve ostale Wink) pa ću ti je poslati Smile
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:20
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

Divne si ruze izabrala









Nadam se da ću ih uspješno, najprije uzgojiti, a potom i razmnožiti! Wink LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:28
Čujem da si kupila i Monicu,to je prekrasna ruža,ja ju imam i cvate bez prestanka čitavo ljeto,vidjt ćeš da ćeš se zaljubiti u nju.Tongue
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:55
Hvala ti misty. Važno je da tebi krenu. A imamo i znalca, malog kaktusa Wink.
Ona je djelomično "kriva" što se kod mene opet probudila ljubav prema ružama.
Bile su mršave i boležljive. Ove sam im zime posvetila dosta pažnje. Nadam se da će biti bolje. Špricane su i još ću ih šricati, dobro ću ih nahraniti da vam više ne moram pokazivati samo cvijet nego cijelu biljku LOL
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 15:22
ruze su ti pun pogodak , volim zute smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 06:26
mali kaktus čini mi se da je jesam naručila, nisam zapisala a kažu da glupi pamte a pametni zapisuju Embarrassed
 
hoya i ja ću se od početka potruditi da im pružim sve što trebaju, nadam se da će me zavoljeti kao što ja volim njih i da će zato napredovati! Smile
 
enrikova nona istina je da ima nešto posebno u tim žutim ružama, nekako ih se najmanje viđa Wink
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 06:13
Jučer je izgledalo da stiže proljeće, a jutros je mraz opet obojio trave u boju graška! Unhappy Na šetnji uz put vidjela sam neke biljčice sa srcolikim listićima, a svaki je listić bio obrubljen bijelim, mraz je na njima odlučio naslikati nešto baš čudesno lijepo! Šteta da je još mrak pa to nisam mogla slikati Unhappy 
A u vrtu sve po starom, ne znam hoće li proljeće natjerati posušene i podrezane biljčice da opet propupaju..Confused 
Jedino su moji zečićiu kamenjaru, bez većih oštećenja preživjeli snijegove i mrazeve...
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 06:33

Prvi vjesnici proljeća pupaju...moje visibabe Very%20Happy

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 06:34
i jaglaci su, još stidljivo, otvorili prve cvjetiće Very%20Happy

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 06:38
Hortensija je puna pupova! Ove godine nisam napravila prošlogodišnju grešku, nisam je podrezivala pred zimu, samo sam joj zaštitila korijenje suhom travom pa se nadam da će me ovu godinu obradovati cvjetovima! LOL

Time is something you can never get back..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 15:40
Visibabe, jaglaci, pupovi na sve straneThumbs%20Up
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 15:42
misty-da,hortenziju mozes i sad podrezati,to sam procitala ovih dana u jednom cvj.casopisu.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 05:41
moon prelijepi su ti nagovještaji proljeća u vrtu! Thumbs%20Up
 
gio kad smo tek stigli ovdje bila je prepuna cvjetova a nitko je nije podrezivao, neću je ni dirnuti, mislim da joj rezanje ne prija! Smile
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 05:43
Procvjetale su prve visibabe! Very%20Happy
 
 
a uz lozu cijeli ih je mali grmić! Very%20Happy




Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 05:46

Lavanda i ruzmarin preživjeli su snijegove i mrazeve. Cijelu zimu su na dvorištu samo malo zaštićeni malčem od suhe trave.
Jedino mislim da je lavanda, valjda od ledenog šoka, uobrazila da je drvce Rolling%20Eyes

Uzalud joj objašnjavam da je grm , pa neka bude što želi! Tongue

Time is something you can never get back..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.