Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 94>
Korisnik
Poruka
Gabii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2014
Lokacija: B i H
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gabii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 20:33
Hvala,Pinus.Probati ću sa Vertimecom,nadam se da će biti efikasno. Nemam baš velikog izbora,Vertimec i neki univerzalni akaricidi,ili neka velika pakiranja,za voćnjake i sl.,a to mi se ne isplati...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 00:50
Sad tek skužim da spominjete crvenog pauka. Na jednom bivšem balkonu sam imala podstanare crvenog pauka, i svaku godinu invaziju na sve što je osjetljivo na njih.
Međutim pelargonije nkada nije napadao. A sve druge biljke je za koji dan znao utamaniti ako od početka sezone ne pošpricam, mislim neki bokser ili sl otrov da je bilo.

A da pokušate Prima ekološkim uljem uljane repice. I mislim da je jeftinije i isplativije od kemijskih trova. Ima se koncentrat za kupiti. Protiv svih insekata je.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Gabii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2014
Lokacija: B i H
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gabii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 12:05
Smrcko,ja imam nekoliko ageratuma u blizini pelargonija,i čini mi se da su oni prvi napadnuti...pa s njih prelaze dalje.Nažalost,ipak nisam našla ni to ulje,niti Vertimec,samo neki univerzalni akaricid,nadam se da će djelovati na CP. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 12:50
prvi pup na mojim starinskim

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 17:30
Moje jednostruke ispelcane u rano proljeće - počinju cvasti Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 17:35
Ljubičaste viseće, dvostruki cvat
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 09:02
enrikova nona, bugica..divne su Smile
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 09:02
Bugica, koliko velike obično budu te sa duplim cvijetom?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 09:10
Manje su od onih jednostrukog cvata, i po dužini i po obimu. Jednostruke rade široki gusti grm, jako viseći. A ove duple su skromnije, ne grme se jako, unatoč pinciranju i cvatu skromnije - onako u naletima, pa jedno vrijeme budu bez cvijeta, iako ih redovito prihranjujem. Upravo zbog takve cvatnje polako odustajem od njih. 

I ne vise jako - zato ih stavljam na prozore, jer sam sigurna da neće pretegnuti teglu i pasti. Smile  Usporedbe radi, skoro duplo su manje. 
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 12:38
krasne su..boja je stvarno očaravajuća Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 13:53
Da, boja im je lijepa. Meni više odgovaraju jednostruke viseće, lakše je s njima i cvatu cijelo proljeće i ljeto, sve do kasno ujesen. Prošle jeseni sam ih spremala tek u jedanaestom mjesecu i još su cvale. Smile
Na vrh
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 11:14
Pozdrav svima!

Molim bih Vas za savjet u vezi pelargonija. Posadila sam ih prosli vikend i bile su mi na balkonu zasticene od kise. Tek jucer sam ih stavila na one balkonske kosarice jer su najavili prestanak kise no kisa je nocas pljustala i jutros me docekaju zemljom zaprljane i potpuno mokre pelargonije (stojece i visece), verbene i kadifice.

Molim Vas za savjet ako trebam nesto uraditi da mi ne propadnu zbog te kise.
Bojim se da ne pozute ili da ne sagnjiju.

E da i imam jedan problem, kupila sam visece kosarice sto se stave na vanjsku stranu balkona i u njih plasticne tegle i sve to super izgleda ali mi je jutros od kise sve po balkonu zaspricano zemljom. Dal jos netko ima slican problem jer ovo mi je koma. Svaki put cu morat prst balkon kad pada kisa ili micat cvijece :(((

Hvala vam unaprijed.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 17:33
Pelargonijama vjerojatno neće biti ništa, one nisu jako osjetljive. Moje su vani na ogradi već poprilično dugo i uopće ih nisam sklanjala zbog vremena jer ih imam previše, pa bi mi, uz ostalo cvijeće, balkon bio zakrčen. Upravo sada neke već sramežljivo cvatu, a druge su pune pupova. Smile Za verbene i kadifice - ne znam, ne uzgajam ih.

Ako požute, razmuti pola suhog kvasca u pet litara vode i zalij ih dva puta u petnaest dana. To je dobro za žutilo listova. Naravno, uvijek napravi novu vodu s kvascem, ako ti ne treba tako puno, prepolovi recept. Big smile

Upravo zbog toga što pišeš, imam ih samo izvana na ogradi. Iako, viseće tegle mi se jako sviđaju. Ali, nekako si ne mogu smisliti da non stop moram ribati balkon. 
Na vrh
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 21:54
Hvala
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2014 u 18:46
Nata4 malčiraj zemlju u košaricama i zemlja ti neće prskati van uslijed kiše, ujedno, zadržavat će više vlage. Možeš staviti one sitne ukrasne kamenčiće tako da prekriju zemlju
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 09:06
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 09:52
lu krasne su.ispred balkona si promjenila boju
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 11:22
ajama...svaka čast na memoriji Smile i pelargonije sam malo kombinirala sa ovim nečim što ne znam kako se zove smile39
Na vrh
Gabii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2014
Lokacija: B i H
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gabii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 16:08
Bugica,sada si me podsjetila na kvasac Smile,zaboravila sam na to...Lani sam zalijevala povremeno time,ali sam na 10 l otopila 2 kocke svježeg kvasca...paše im,vrijedi probati.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 17:56
Da, može i svježi kvasac i ja sam tako zalijevala, ali sam već zaboravila koliko točno ide vode. Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7677787980 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.