Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 94>
Korisnik
Poruka
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2014 u 22:39
Cure hvala vam :)
Posadila sam dvije stojece verbene u relativno malu teglu i sad bih jos ugurala i jednu bakopu. Valjda im nece bit tijesno :)
Slikat cu vam cim prebacim slike na laptop
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2014 u 17:23
Cure danas su prvi put moje pelargonije bile na suncu, do sad uvije u sjeni. I dodjem danas s posla i vidim da su im listovi jako klonuli a sinoc sam ih zalila. Jel znate o cemu je rijec?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2014 u 20:47
prenaglo su na suncu.zašto si ih držala u sjeni.oni vole sunce,(ali ne puno kao danas ,) odjednom
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2014 u 21:02
Moje su oduvijek na suncu. Primjetila sam danas da se nešto događa sa dvije na prozoru. Staviti ću slikice sutra. Rubovi listova su im požutili, posmeđili i posušili se. Ali, ne svi, samo po dva na svakoj.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 07:59
Originalno poslano od člana Nata4 Nata4 napisao:


Posadila sam dvije stojece verbene u relativno malu teglu i sad bih jos ugurala i jednu bakopu. Valjda im nece bit tijesno :)
Slikat cu vam cim prebacim slike na laptop
 
Nata4, pogledaj ovdje (klik) imamo temu o verbenama pa tamo postavljaj ovakva pitanja.
 
Ako ti je tegla mala nemoj još uguravati i bakopu, mislim da te stojeće verbene više vole vrt, da imaju više mjesta, jednom sam ih imala i nisu mi baš nešto napredovale, dok su mi viseće bile odlične, imam ih i ovu godinu.
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 19:54
Bile su u sjeni tj. na podu balkona dok nisam kupila visece kosarice za balkon onda sam ih stavila gore na sunce. Balkon mi je cijeli dan na suncu. Evo tek sad predvecer listovi se oporave. Jel puno da ih svaki dan zalivam?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 20:50
Svoje još ne zalijevam svaki dan. Ljeti kad je pripeka znam ih zaliti i dvaput dnevno, rano ujutro i kasno navečer, po potrebi, jer su mi na južnom balkonu, bez milosti na velikoj vrućini i suncu.

Cvat ljubičastih duplih visećih
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 21:00
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Moje su oduvijek na suncu. Primjetila sam danas da se nešto događa sa dvije na prozoru. Staviti ću slikice sutra. Rubovi listova su im požutili, posmeđili i posušili se. Ali, ne svi, samo po dva na svakoj.

Evo slikice, tako izgledaju listovi... je li od sunca? Moje isprike, slika nije baš nešto. Embarrassed
Na vrh
Nata4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nata4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 07:43
Meni se cini da to nije od sunca vec ko neka plijesan
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 11:16
Bugica, to je bolesno....jesi ih špricala sa Kuprablau-om?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:02
Ne, ali jesam sa bordoškom juhom. Ove pelargonije su na južnom prozoru pod krovom i na njih ne pada direktno kiša. Izbliza izgleda kao jako oprženo, uopće ne slići plijesni. Loše sam poslikala. Možda griješim? Geek
Ova u mojem gornjem postu je upravo ta, odnosno cvijet te koja ima par ovakvih bolesnih listića.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:50
ok mislim da ta bordoška i kuprablau imaju jednako djelovanje...moje su imale takvih par listova i ja sam posumnjala da ih je vrijeme sredilo ( one kiše ) pa sam nadam se uspješno zaustavila sa špricanjem....ali skinula sam listove i bacila, jer mi je izgledalo kao da se zaraza ili što već širi i na druge...uglavnom otkini i baci i prati što će se događati...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 14:00
Jesam, skinula sam ih čim sam ih uočila. One i dalje normalno rastu, novi listići nisu bolesni i imaju nove pupove. Nadam se da će doći k sebi. Smile Zanimljivo da pelargonije koje su mi na ogradi balkona, nenatkrivenoj, non stop na kiši, u odličnom su stanju. 
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 15:29
ajd super...moje su baš te reagirale...al sad izgledaju ok.Smile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 19:10
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 19:10
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 19:58
krasne su ti smile64
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 20:30
do sada gnojene samo kokošjim gnojivom dva puta i jedanput cvjetalom
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 08:11
Prekrasne su! To su lanjske ili ovogodišnje?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 14:44
ma to su lanjske,preklanjske ,svakakve
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.