Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 43>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 20:22
Hvala vam za sve tople riječi i ohrabrenja, baš mi je trebalo malo razgovora. Napisala novi popis, iako sam se jaaaako suzdržavala, podijelila sam ga na proljetni i drugi dio, na jesenski, manji je šok za srce. U plasteniku proljeće, svitlo funkcionira od 7 do 19 sati. Sve dolazim u iskušenje da ga produžim za još 2 sata. pozz..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 20:43
Nemoj da te zbog produženoga dana ne mogu otjerati kućismile156
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 20:59
super,onda čekamo i slike,samo naprijed
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 06:18
Dobro jutro cvjetoljupci, dok me nije bilo (nedostajale ste mi) u dva dana niknula Nepeta clarkii. Takvo sjeme volim, no izazov mi je i ono koje treba nekoliko mjeseci. Što je to prema nicanju perunika. Jednom sam Iris versicolor čekala 18 mjeseci. Da je sve relativno, u literaturi našla da irisi iz skupine Oncocyclus trebaju 4 do 7 godina. Ne nadam se da ću ih naći u rasadnicima.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 09:27

Baka Bea s nestrpljenjem očekujem Vaš spisak.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 11:56
Tija još nemam ideju kako da to izvedem. Ništa lakše nego pisati abecednim redom. To sam već ne jednom napravila. No, htjela sam uvesti malo reda i po nekom kriteriju i tu se javlja problem - po kojem? Biljke sjene, sunca ili ukrasne trave, ukrasno grmlje i drveće, vodeno bilje. Ili po staništu, odnosno uvjetima koje traže, npr. za raskošne cvjetne gredice, za kamenjar gdje veliku podskupinu čine pokrivači, stepski vrt tj. suha staništa gdje pripadaju i biljke mediteranskog područja, ali i velika skupina začinskog bilja, za sjenoviti vrt ili biljke šumskih zajednica. Oteževajuća okolnost je što ta podjela nije jako striktna, nego se preklapa, pa biljke stepskog vrt lijepo mogu ići u kamenjar, a o njegovoj veličini ovisi koliko one mogu biti velike. Leycesteriu, lagerstremiju, lavandu, santolinu, ružmarin možeš naći u katalozima za zeljaste trajnice, a i u knjizi o dendrologiji, dakle drvenaste. Bergenije su biljke sjene, a tako lijepo rastu i na suncu, pogotovo nove hibridne koje osim posebne boje cvijeta po zimi dobiju crveno lišće. Imaš li kakvu ideju? poz..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 12:25
Baka Bea jednostavno napravite spisak po abecedi, a za svaku biljčicu napišite samo osnovno, pogledajte na stranice Decore iz Buzeta kako imaju oni napisano za svaku biljku i ništa više. Na nama kupcima je da si onda istražujemo ako želimo nešto više znati,smile62 pa nećete ih nakon što nam ih prodate još i doći doma saditi?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 13:38
Tija, ti si jedno veeeliko . Još samo moram negdje otvoriti temu "Moje trajnice"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 14:03
Otvorite Baka Bea jedva čekam i hvala Vam na prelijepom komplimentu uljepšao mi je dan
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 16:05
Moramo požuriti Baka Bea. Doći će proljeće, a vi ćete onda biti manje na kompu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 18:06
Baka Bea pridružujem se ekipi koja nestrpljivo isčekuje spisak, i kao što kaže Tija  bit će dosta naziv i možda boja cvijeta a za sve ostalo ćemo se mi snaći. Jedva čekamsmile213  
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 20:20
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Baka Bea jednostavno napravite spisak po abecedi, a za svaku biljčicu napišite samo osnovno, pogledajte na stranice Decore iz Buzeta kako imaju oni napisano za svaku biljku i ništa više. Na nama kupcima je da si onda istražujemo ako želimo nešto više znati,smile62 pa nećete ih nakon što nam ih prodate još i doći doma saditi?


Tijin prijedlog je super: Izgleda da ćeš se morati zaključati WC prema njenom prijedlogu - pala sam na pod od smijeha kad sam ovo vidjela ClapClapClapClapClap
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 20:24
Nisam ja rekla da Baka Bea ode na WC nego da mi sjednemo i istražujemo biljčice
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 20:02
Draga Baka Bea,i ja se pridružujem onima koji čekaju Vaš popis i jako sam Vam zavidna na plasteniku i na svjetlu.Ja sa svojih stotinjak vrsta improviziram.Pola je posijano na hladnom i molim Boga da ne niknu prerano.Pozdrav od (također)ljubiteljice trajnica!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 20:14
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Nisam ja rekla da Baka Bea ode na WC nego da mi sjednemo i istražujemo biljčice


Tija, pa ne ljutiš se valjda, baka bea je jedna od nas i bilo kakva pošalica na njen ili naš račun neće je smetati, to je bilo u kontekstu da će tamo imati najviše mira za taj popis koji željno očekujemo.

Htjela sam da to tako shvatiš
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:46
Dobra večer drage moje, bila danas u vrtu, brijao sjevernjak s potpuno bijelog Sljemena, a meni u srcu proljeće. Cvatu Helleborusi, Chimonanthus, najradije bih zasukala rukave i u akciju, kad čitam što rade naše marljivice s mora. Kako je kod nas pikirala ljetni encijan (Gentiana septemfida) i Sisyrinchium.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:23
Draga rain, dobro došla u klub ljubiteljica trajnica, nadam se da ćeš naći dobro društvo. Ne znam što je tome razlog, ali vidim da 'trajničara' ima sve više (anketa koju je neki dan proveo Antun007, iako je premalen uzorak, tek nekoliko ispitanika, ipak ukazuje na promjene, naime kad sam prije spomenula trajnice nitko nije ni znao o čemu se radi. Ovdje su ipak okupljeni znalci. Moji plastenici su mali, igračke no korisne. Lampa funkcionira (dobila za božićni poklon). I ja sam improvizirala, a radim to i danas. Držim ti fige da te nove biljčice razvesele.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 09:22
Baka Bea opet mi se proširio spisak (ljetni encijan (Gentiana septemfida) i Sisyrinchium), dok dođem u posjetu napraviti ću si spisak i od tog spiska ništa više neću jer ovo je napad na novčanik a i trebati ću doći sa kombi vozilom da sve stane.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 12:23
Tija, nemaš straha za novčanik, (kaj te Shasha prestrašila?), radije traži neki komadić zemlje gdje ćeš smjestiti sve te biljke. Vidim da još imaš komad travnjaka. Kod mene ga više nema. poz...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:26
Kak ste se svi okomili na moj "travnjak" , polako neke radove građevinske treba obaviti ovo proljeće/ljeto pa onda ću vidjeti da li travnjak ostaje ili ne. smile161 Baka Bea drago mi je da ste zavirili kod mene.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.