Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gymnocalycium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gymnocalycium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 22:58
Jel onda ovaj glikice?
 
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 23:10
Opet ne, to je.....hm, nisam 100 % sigurna. Mogu provjeriti, a možda se javi netko ko zna. Dajmi samo reci kakve su ono neke "izrasline" na njemu ? Vidim neke dvije nedefinirane pojave, ne kužim to.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 23:14
Neznam što je to. Pitat ćemo u drugoj temi, identifikacija.. možda je Rebutia? Hvala.
Rijeka

Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 07:10
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Imam ga i ja
Miro, to ti je coryphantha sulcolanatasmile114
 
 
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 12:33
Prekrasne su vam fotke gimnića na prethodnim stranama! Ja ih baš volim. Evo jedan link za zaista kvalitetnu knjigu o ovom rodu
 http://www.cactuspro.com/biblio_fichiers/pdf/Pilbeam/Pilbeam_Gymno_O.pdf
Jako je dobra za ID!!

Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 20:42
Ja se nikako ne snalazim sa ID kaktusa,a uhvatila me je ozbiljna kaktusomanija,skupilo ih se već oko 40,pa imam i jedan gymnocalycium saglionis.Sad sam downloadovala ovaj tekst sa gornjeg linka,čini se da je odličan,ali će mi trebati više vremena da ga proučim..

Na ovom mestu je ID samo po vizuelnom utisku,pa može i to da posluži:http://cinerea.nomaki.jp/gl/i_gymn.html

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 21:43
Ania, hvala ti za knjigu. Kako bi bilo dobro imati nešto slično za svaki rod kaktusa. I još k tome zabadava.

lela.v, dobar link o gimnićima si nam dala, hvala i tebi. O da itekako može poslužiti za ID.

Evo malo cvijeća moga G. damsii–a   samo za vas dvije:


Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:21
Divno,znači sam kaktus je smedj,ovde liči na čokoladu,pa se ta boja vidi i na donjim laticama cvetova!Jako neobično (barem meni,možda sam neiskusna).
Hvala,Pinus!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:56
7. lipanj 2012


Evo još par gimnića u cvatu.
Mislim da boja tijela i cvjeta kaktusa na slikama zavisi i o razdoblju dana kada ih slikamo. Čini mi se da su slike najljepše a boje najprirodnije ako kaktuse a i druge biljke slikamo rano ujutro.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 13:33
Taj rozocvjetni tamne boje tijela bi mogao biti friedrichii. Imam gotovo istog i mislila sam da je damsii, a sada prema ovoj knjizi od Pilbeama bih rekla da je friedrichii. Ali ne znači da sam u pravu. LOL
I on piše da su friedrichii i damsii dosta slični, dok michanovichiija lako razlikujemo prema karakterističnom cvijetu te zelenijoj boji tijela. Friedrichii je odvojen od michanovichiija baš po toj ljubičasto, smeđoj boji tijela i rozim cvjetovima (i bijele ima, ali se rozi ne pojavljuju za michanovichii) te otvaranju cvijeta u potpunosti. A damsii ima specifičnu V oznaku na rebrima. Najbolje da si sam pročitaš i vidiš! Meni je zanimljivo to identificiranje i nadam se da ću uspjeti naći još koju takvu knjigu za druge rodove kaktusa. Vjerojatno postoje, samo je pitanje jesu li besplatne.
Brojnost pupova kod tvojih gimnića je za svaku pohvalu!

PS. Zaboravih na križance, al tko bi se snašao s njima!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 15:40
Da i ja molo obojim današnji sivi maglovit dan
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 15:44
ajme mali kaktus, ovaj s bijelo-crvenim cvijetom je  bas smile227
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 17:49
krasnop ste obojali ove sumorne kišne dane, bravo za sve smile92
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:23
gymnocalycium baldianum - gymnocalycium schickendantzii


Ania mislim da je to ipak g. damsii. Velik je kao kakav grejp, friedrichii su kao mandarine.    Boja tijela im je ista no friedrichii ima ljepše izražena rebra.

Srednj gimno kod malokog kaktusa na drugoj slici, bi mogao biti friedrichii ?

Preko ljeta gimniće držim na prozorskim policama, dobe i preko 6 h. direktnog sunca svaki dan. Kako vi držite svoje gimniće preko ljeta ? koliko direktnog sunca dobe kroz dan?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:30
Ja sam mislila da su sva tri sa druge slike friedrichii.EmbarrassedLOL
 
Moji svi gimnići preko ljeta su na suncu od rana jutra do kasnog popodneva.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:48
        
Da vam se i ja pridružim...Smile Meni su na popodnevnom suncu, iako bi mi bilo draže da im mogu priuštiti cjelodnevno

Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:51
Ja imam samo ovoga i isto je cijeli dan na suncu,al mislim da budem nakon svih vaših slikica morala na proljeće obavezno u nabavu,prekrasni su!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:53
mali kaktus, dobro je to znati da gimnići mogu na cjelodnevno sunce, super.

Velikom broju kaktusa cijelo dnevno sunce smeta. Znam to jer mi svako malo kakav kaktus sunce opeče. No ja takvog prostora imam dosta. Može li tko nabrojiti nekoliko rodova kaktusa koji mogu na direktno sunce ?

Ivany krasni rascvjetani gimnić !!! Gdje si ga skrivala do sada ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:02
Ania, tvoje povremeno špijuniram tako da te neću previše hvaliti, znam da su krasni.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:03
Onesvjestit ću se od ljepote
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.