Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Putevima predaka od Slavonije do Ukrajine
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Putevima predaka od Slavonije do Ukrajine

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 21:00
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 21:25
U prostorijama našeg društva gdje se okupljamo i pjevamo








Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 08:08
Nakon obilaska Užgoroda i Mukačeva, krećemo u Lavov.
Pred nama su Karpati, brežuljkasti, šumoviti, prelijepi...







KARPATI

Karpati su gorje koje fascinira svojom divljom i očuvanom ljepotom.
Mnogi su rekli da tko ih je jednom posjetio, opet će se vratiti.
Oblikovani su kao luk koji sa sjevera i istoka okružuje Panonsku ravnicu.
Dio Karpata u Ukrajini, kojega zovu istočni ili šumoviti Karpati je prekrasan krajolik sa zaobljenim brežuljcima, mnogim rijekama, koje tu izviru, potocima, prekrasnim šumama i livadama.
Karpatsko gorje je dom za mnoge životinje i rijetke vrste biljaka, kojima odgovara relativno blaga temperatura u zimskom razdoblju.









Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 08:25




Duboke smaragdne šume crnogorice, najveće europske šume bukve i planinske prašume na Karpatima,  čine 1/3 od ukupne površine pod šumom u Ukrajini.






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 09:33
RUSINSKA KUĆA U PETROVCIMA
















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:02
VEZOVI MAKRENE ČORDAŠ












Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 22:31
MEDVJEDI U KARPATIMA

U Ukrajini još  uvijek ima medvjeda koji su "živa dekoracija" u lokalnim restoranima i gostionicama.
Izloženi su torturi pijanih gostiju kojima je jedna od omiljenih zabava davati medvjedima da piju votku.
Neki su već postali ovisnici.
Ministar ekologije Ukrajine pokrenuo je inicijativu da se medvjedi oduzmu vlasnicima.
U Karpatima je napravljen rezervat gdje se medvjedi zatvaraju prije povratka u divljinu.
Stručnjaci su procjenili da bi se medvjedi, ako ih se odmah oslobodi, vračali u sela
po hranu i - votku.

Kada smo prolazili kroz Karpate, zaustavili smo se u jednom restoranu uz cestu.
Šetajući kroz šumu, jako smo se iznenadili kada smo ih vidjeli











 ovaj medo mi je imao nešto ispričati



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 00:06
Draga slavujčice pa ovo je prekrasno! Jako si nam sve lijepo slikom i riječju opisala i puno ti hvala!
Želim ti da još dugo, dugo tako putuješ, družiš se i da nam opet o tome što prođeš i vidiš pišeš i slikama pokažeš. znam da je to veliki posao.. i još jednom, hvala ti na tome Hug
Rijeka

Na vrh
Djurdjicavk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Djurdjicavk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 10:13




još mnogo prelijepih ručnih radova




[/QUOTE]Poštovana gošpođo Makrena,oduševljena sam vašim predivnim radovima.
Gledajući ih, osjećam se kao na cvjetnoj livadi punoj različitih boja i mirisa.Vi i Vaš suprug ste primjer kako biti mlad duhom i aktivan bez obzira na godine.Divim se Vama i Vašem suprugu na tolikoj ljubavi prema lijepom,što dokazuju Vaši radovi i prelijepi kaktusi.

Posebno zahvaljujem slavujčici koja vas je na ovaj način predstavila.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 15:16

Redovito šetam ovim stranicama....

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 22:30
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Draga slavujčice pa ovo je prekrasno! Jako si nam sve lijepo slikom i riječju opisala i puno ti hvala!
Želim ti da još dugo, dugo tako putuješ, družiš se i da nam opet o tome što prođeš i vidiš pišeš i slikama pokažeš. znam da je to veliki posao.. i još jednom, hvala ti na tome Hug
hvala ti Miro i dobrodošla na stranice moje teme.
drago mi je da ti sviđa ovo što pišem i na što sam, kao što kažeš, potrošila dosta vremena, što mi nije žao jer mislim da sam na dobar način predstavila jednu lijepu, i većini, nepoznatu zemlju kao i društvo u kojem sam u proteklih 8 godina puno naučila, putovala, plesala...
ova tema je moj način da se zahvalim društvu kao i svim ljudima rusinske nacionalne manjine, koje sam upoznalaHeart

smile79
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 22:32
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Redovito šetam ovim stranicama....


smile72
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 08:07
PLES SRDACA NA BALU DRUŠTVA



Pobjednici plesa




Torta za pobjednike



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 08:59
BILJNI SVIJET NA KARPATIMA

Na velikim zelenim livadama i pašnjacima karpatskog gorja raste puno vrsta biljaka.
Neke od njih su rijetke i mogu se naći samo na ovom području.
Od rijetkih biljaka, tu se može naći niski jedić, karpatski zvončić "tussock", planinski jaglac, karpatski žabnjak, karpatska kamenika, zlatni ljiljan, istočni rododendron..











Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 09:06
Istočni rododendron je na popisu ugroženih biljaka.
Raste na velikim visinama i čudno je da ova nježna biljka može opstati na tavim klimatskim uvjetima.
Zovu ga istočna ruža, cvjeta u lipnju, a o njemu su napisane mnoge legende.



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 09:23
ZANIMLJIVI RAZGOVORIWink










Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 23:05
NASELJA NA KARPATIMA

Na Karpatima u Ukrajini živi oko 18 milijuna ljudi.
Kuće su  razasute po brežuljcima, pokrivene strmim krovovima da ih snijeg ne ošteti.
Ljudi, koji u njima žive, udaljeni su od civilizacije i mnogi posjetitelji su rekli da žive na takav način koji se još rijetko može vidjeti u Europi.












Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 23:32
To je bio djelić Karpata kojeg sam ja vidjela,
dijelić jednog velikog i prekrasnog gorja gdje posvuda buja život,izviru rijeke i teku bistri potoci,
gdje su šume boje smaragda a livade opjevane u pjesmama, gdje ljudi žive u kućicama na zaobljenim brežuljcima, a mirise i zvukove divljine možete čuti i osjetiti na svakom koraku.
...i za kraj medvjed koji me je, prije nego je ispričao svoju priču, dobro promotrio i procjenio.


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 06:27
Tako je nestvarno lijepo šetati ovim stranicama u trenucima koji potresaju ovu zemlju...
 
Mira, samo da je mira!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 07:40
 
Anaida, veliki si ti čovjek, sa dušom većom od svih ravnica ovog svijeta i sjajnijiom od svakoga dragulja!smile222


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.