Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 51>
Korisnik
Poruka
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:16
Monstera hvala sad mi je lakše, naći ću ja već neko mjesto
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:20
ozbiljno razmišljam da i ja napravim taj enzim samo da nađem prikladnu posudu
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:21
Marta - kupaona,podrum?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:22
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Monstera bas ima maratonske staze od baste,kod nje nema gladi ni za 5-eto djece.Big smile

        smile96smile96 Još da mi je Weel Hoe, onda ne bih toliko motiku mučila....LOLLOLLOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:22
Nije li u podrumu prehladno?
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:24
U mom je 15-tak stupnjeva, to bi još moglo ići. Ne znam kod tebe.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:24
Originalno poslano od člana marta78 marta78 napisao:

Monstera hvala sad mi je lakše, naći ću ja već neko mjesto

  Ma naravno draga da ćeš naći, pa kažem ti, uoće nije tako strašno, miris se uopće ne zadržava, možda je ispočetka samo malo čudan, kasnije kad počne mirisati na kiselinu, onda još prije ishlapi..SmileTongue




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:27
 Curke u mojoj kupaoni je oko nekih 15°C no bojim se da to nije bilo dovoljno ( čudan miris ) pa sam preselila u kuhinju gdje  rijetko kad pada ispod 20°C, a nekad bude još i viša temperatura....stoga, čim toplije, tim bolje...Smile...a i proces fermentiranja se sam ubrza...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:32
Moj je u kuhinji,tamo je ipak naj toplije. A i prozor u blizini
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:37
E onda i moj ide u kuhinju
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:47
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:52
   smile186smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 21:55
Danas sam lijepo sve pripremila - i što me zezne - vaga, ne radi ihhhhsmile224
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 22:07
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Danas sam lijepo sve pripremila - i što me zezne - vaga, ne radi ihhhhsmile224
moon,a da baciš pogled prema nebu? Možda danas nije taj dan?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 22:16
Moon, ja nisam vagala. Uzela sam zdjelicu za mjeru.
Moja mješavina je u kupaoni i ima podno grijanje (cijev od bojlera u podu). Pjeni se sve u šesnaest! Kad sam danas došla s posla, boca je bila sva napuhnuta, a već sam jutros dva puta ispuštala plin. Nisam osjetila nikakav miris (a možda mi nos danas ne radi LOL).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 23:03
Originalno poslano od člana marta78 marta78 napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Danas sam lijepo sve pripremila - i što me zezne - vaga, ne radi ihhhhsmile224
moon,a da baciš pogled prema nebu? Možda danas nije taj dan?

LOL dobra ti je ova, a znaš da su u šustra poderane cipele, a da frizerka nema frizuru, tako i ja smile96
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 23:07
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Moon, ja nisam vagala. Uzela sam zdjelicu za mjeru.
Moja mješavina je u kupaoni i ima podno grijanje (cijev od bojlera u podu). Pjeni se sve u šesnaest! Kad sam danas došla s posla, boca je bila sva napuhnuta, a već sam jutros dva puta ispuštala plin. Nisam osjetila nikakav miris (a možda mi nos danas ne radi LOL).

Embarrassed navikla na vagu pa se toga nisam niti sjetilaEmbarrassed 

Uh, ti ćeš morati na marendu doma inače će biti, kako mons kaže, booom
Super kad imaš tako lijepo toplo mjesto, ja nemam baš tako pogodnih pozicija Confused
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 11:12
 
Evo danas vam donosim još jedno novo saznanje. Radi se o osjetljivim sjemenkama koje se npr. prije sjetve treba tretirati fungicidom zbog gljivičnih oboljenja ili čisto protiv onih crnih buba, mušica što li već jesu, što plaze po zemlji,  koje možda ne izgledaju opasne, ali opasne su itekako naročito za mlade tek isklijale biljke.. ( pojedu male korijenčiće ).  Moram reći otkako sve svoje biljke zalijevam enzimom, u zemlji nisam primjetila ni jednu takvu bubu....A neki dan sam izbrusila sjemenke Cliantusa ( Kaka Beak ) i Hovee i čim sam ih bocnula u zemlju, malo sam se dvoumila da li zaliti enzimom ili ne ( mislila sam, tko zna, oštećene su i može ih kiselina iz enzima pojesti )  Ipak sam ih zalila,  a onda mi se već jučer javila jedna biljka, promolila je svoju glavicu iz zemlje...e sad koja je,  ne bih znala, kako ih nisam imala puno, posijala sam ih sve skupa u jednu teglicu...LOLLOL



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 11:19
 
Ima još nešto....LOL Danas zalijevam svoje buckaće, adeniume i vidim tu i tamo poneka teglica je nekakva nestabilna, ljulja se...kad pogledam dolje, ono izbili korijenčići iz teglica, pa buckaći viču da su prerasli papučice i da trebaju nove, veće.....smile96  Usput da kažem, tretirani nisu ničime, osim enzimom...LOLLOL






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 11:46
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 
Ima još nešto....LOL Danas zalijevam svoje buckaće, adeniume i vidim tu i tamo poneka teglica je nekakva nestabilna, ljulja se...kad pogledam dolje, ono izbili korijenčići iz teglica, pa buckaći viču da su prerasli papučice i da trebaju nove, veće.....smile96  Usput da kažem, tretirani nisu ničime, osim enzimom...LOLLOL



Monstera, velika smile79 za tebe! Ako to mojima pomogne da procvatu, šaljem ti jednog na poklon!
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Uh, ti ćeš morati na marendu doma inače će biti, kako mons kaže, booom


Imam ja zato doma čuvara koji je dobio specijalna zaduženja. Big smile A ako se dogodi da nas oboje nema doma cijeli dan, uvijek postoji hladno mjesto na balkonu. Privremeno će usporiti proces fermentacije, no nadam se da enzimu neće od toga ništa biti.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.