Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 08:22
Nisam to testirala, posto bijela se siri na sve strane njoj treba mnogo prostora pa nista blizu nje ne mogu zasaditi nista.Ove u boji su nize i ne idu u sirinu njih sam uklapala tamo gdje imam mjesto, a vise sam ih drzala u saksiji.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 11:27
Fatkice, znaci da ih i ja mogu posaditi u teglu / to me veseli, jer u vrtu vise nema mjesta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:31
Mozes Triša,ostaviti ih u saksiji,i moja bijela je u saksiji.prosle godine prvi njen cvijet izgledao je ovako..

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 22:18
Datura, čiji je korjen prezimio vani, je dostigla visinu od dvadesetak cm ...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 22:52
Ja sam ovu svoju presadila direkt u baštu.Ovu bijelu,i neču je više vaditi,jer kažu da i kod nas prezimi hladne zime,na prolječe krene iz korijena na novo...
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 09:56
Primijetila sam da su se na brugmansiji pojavile neke bijele mušice ispod lista. Hoće li špricanje otopinom od koprive biti dovoljno ili da primijenim neku jaču kemiju?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:05
Athena i ja sam imala taj problem prošle godine,i sve sam probala al bez hemije ih se nisam rješila, na žalost...Prvo su ih napale te leptirice,a kasnije i crveni pauk,tako sam ostala bez neki brugmansija...Pokušaj sa koprivom,ako ne upali kupi neku hemiju...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:00
Jedva čekam da moje krenu! Ove godine su na najudaljenijem mjestu dvorišta tak da se natjeram u šetnju! A dala sam im i puno mjesta da rastu! Nadam se da buju uspjele na tom mjestu gdje sam i naumila!?

Nisam naišla na odgovor : Da li se sadnjom različitih nijansi može dobiti neki križanac?
A možda nisam skužila odgovor!?


Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:05
Šeflera kako misliš,sadnjom više nijansi? Misliš u istoj cvjetnoj gredici il saksiji?Sumnjam da može,treba tu malo više od sadnje jedne pored druge..
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:07
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Šeflera kako misliš,sadnjom više nijansi? Misliš u istoj cvjetnoj gredici il saksiji?Sumnjam da može,treba tu malo više od sadnje jedne pored druge..


Na gredici!
Ono - posijem na 5 m2 dature raznih nijansi i iduće godine (nakon kaj pćelice odrade svoje) dobijem šargopirgaste dature!? Big%20smile
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:13
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:


Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Šeflera kako misliš,sadnjom više nijansi? Misliš u istoj cvjetnoj gredici il saksiji?Sumnjam da može,treba tu malo više od sadnje jedne pored druge.. [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
Na gredici! Ono - posijem na 5 m2 dature raznih nijansi i iduće godine (nakon kaj pćelice odrade svoje) dobijem šargopirgaste dature!? [IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />

Ja nisam čula da može ni datura ni brugmansija. Ali, ništa ne gubiš ako probaš..
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 20:19
Veliš da se igram pćelice!!! ?
Approve Šteta kaj ove godine imam samo bijele dature, ali do iduće godine bum nabavila i ostale pa se bum igrala!



Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 16:24
Ja na žalost plave više nemam :( , sjemena malo što mi je ostalo nikako niknuti, prošle godine sam ih posadila iz sjemenaka ali nisu ni cvale :(.
Bijele mi uredno niknule sve u vrtu, baš ih gledam pa kad narastu ču ih presaditi...jooooj....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 19:51
Meni su nikle bijele i duple žute.A moja bijela,stara,je opstala preko zime u stubistu,pa sam je presadila u baštu....I fino napreduje...I brugmansije napreduju od kada su napolju...
Na vrh
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 19:16
evo moje dature



ovo je slika od prošlog lita...sad je više nemam,jer sam je isčupala...na zahtjev MM. jer mu je smrdila Confused. sad mi na tom mjestu niče ovo



zna li neko dali je to datura??
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 19:32
Ne mogu da garantujem sigurno da jeste,ali ako joj stabljika ima dlačice,moze biti da jeste....I moram priznati da ima jak miris i da i mene glava zaboli od mirisa cvjeta dature,ali s obzirom da cvjet traje samo 24 sata,mogu to istrpiti
Na vrh
hela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 19:48
hvala na odgovoru...strpit ću se još malo pa kad poraste ako je to to opet čupam Cry.... a možda se MM i predomisli...vidit ćemo.hvala,odo vidit ima li dlačice Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:10
Dature su predivne, a moje su još tako malecke. ni u ludilu neće još cvjetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:41
Triša,moje tek nedavno niknule.Nisam ih sijala nego ono što se samo rasijalo prošlo ljeto.Kad će moje cvastiWacko
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:54
I moje su male,one sijane ove godine,a one od prosle rastu fino,ali bitno je da ce sve da cvjetaju ove godine Ko čeka,taj i dočeka..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.