Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 09:39
Da ja barem mogu imati vani preko zime pola od ovog tvog ispraznila bi barem pola garaže.
Nisam baš za stalno ljeto ali proljeće, jesen tu bi se odmah složila.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 11:32
Moram priznali da je vama teže sve to unositi u kuću nego meni malo više zaljevati ljeti. Ja sam isto za proljeće i jesen.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 21:56
Evo čitam kako vi sve spremate u garaže, a ja tek sadim, meni se sve bolje primi u jesen nego u proljeće. Evo mojih novig grmića:

Kalistemon (bura mu odmah pukla jednu grančicu)


Heba (malo je rijetka, ali nadam se da će se zgusnuti)


Strelicija (bacili je s korjenjem na smeće)


Magnolija - MM kupio na placu u VŽ (65 kuna) još da se primi.

Jorgovan - tamno crveni cvijet, kod nas ima samo onaj roza (poslala MKS -  nisam sigurna da li je skraćenica dobra - svekrva)

Ja sam sve posadila i sad kako bude.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 09:21
Lantana, meni se je isto tako heba bila prorijedila, popadalo joj suho lišće i onda je naglo bacila nove mlade sve po stabljikama i iz zemlje i sad je gusta. Vidim da je i tvoja iznutra puna mladih, to će se sve popunit.
Od jorgovana imam obični roza, tamno lila i bijeli. Tamno lila mi je već jako star a nikako u sve ove godine da napravi mladicu, htjela bi ga obnoviti ali ću ipak morati kupiti mladicu. Što se tiče bjeloga on svake godine napravi
nekoliko mladih pa ako želiš poslati ću ti u rano proljeće dok još jako ne propupa.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 11:24
Hvala Korijenko imam ja i bijeloga, ali je još mali i ne cvijeta. Samo da mi se magnolija primi, to mi je velika želja.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 19:07
lijepo si se ponovila nema šta. Ja imam zeleno-žuti kalistemon sjeme pa čekam proljeće za sijanje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 23:03
Sto se tice Hebe "franciscana" Variegata,ne zaboravi je u proljece podsjeci/osisati,da bi ti ponovo cvala u jesen..zaljevaj je dvaput sedmicno..mada je tvoja u dvoristu(moja je u vazni)..i bit' ce sve ok! Tongue
A evo ja se prijavljujem za one sadnice.. Wink!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 23:10
Dzomba nema problema za one sadnice, ali kao to poslati u Italiju.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 16:07
Vidi Lantana sličice gomolja na alstroemeriji !!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 20:52
Super Hoya, kod mene je danas bio lijep dan i ja sam cijelo popodne u vrtu, nešto sam rezala i presađivala i tako sam napravila mjesta za gomolje, kao da sam znala.
Evo jedne slike zalaska sunca, nebo boje vanilije, a onda za par minuta najcrniji oblaci...







život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 21:03
Fantastično, slično je bilo i kod nas u Rijeci.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 21:04
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Dzomba nema problema za one sadnice, ali kao to poslati u Italiju.
 
Nazalost ni ja nemam iskustva s tim..u Bosnu sam slala sjeme Passiflore ali to je nesto drugo..na proljece u Hrvatsku trebam poslati Aptenia Cordifolia i trebam se dobro raspitati Kako to odraditi..?
Hvala ti unaprijed,kao da sam ih vec dobila..jako lijepo od tebe!!
 
smile78
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 21:12
Dzomba, naći ćemo mi već neko rješenje.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 08:21
Predivna slika, ali grozno nebo. Imam osjećaj da će me pojesti !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 14:16
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Dzomba, naći ćemo mi već neko rješenje.
 
Hvala ti unaprijed!! Nije frka..ako moze-mozeWink!!
smile78
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 21:08
Vidim da ste vi već "uvukli  u kuću", kućno cvijeće, aranžmani, a kod mene puno toga cvijeta pa evo još malo slika iz mog vrta jučer

Japanska keizantema


Žuta "penjačica"


Ruža crvena - puna je pupova


Narančasta - cvate treći put ovu godinu


Neumorne pelargonije - sada su bolje nego ovo ljeto




Bugenvilija


Ostić


Begonije



život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2008 u 21:21
Japanska keizantema i Ostic su prelijepi...TongueTongue! I kod mene Pelargonije jos uvijek cvjetaju,sada su na zasticenom od ovog hladnog vremena i snijega..napolju su samo Ciklamini,i njima nesmeta izgleda nista TongueTongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 09:11
Kod mene samo još poneka žuta margareta i begonija, drugo je već gotovo. Kako lijepo da možeš u cvijeću vani uživati i u decembru. Tvoje žute krizantemice su mi se lijepo primile kao i gazanije i rastu vani.
Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2008 u 09:47
Korijenko, drago mi je da se primilo, bit će na proljeće još žutog cvijeća.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:24
Ja promjenila AVATAR, onaj stari smo imale i ja i Leonarda, a ovaj novi je simbol moga mjesta.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.