Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stevia Rebaudiana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stevia Rebaudiana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
Korisnik
Poruka
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 13:05
malo eksperimentirao kako još upotrebiti prah stevije ,napravio i ovo,
stavio žličicu praha u 1l vode koja je uzavrela
,kuhao pola min,procjedio,dodao nekoliko kapi limuna i super čaj

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 14:27
e sada ono što nas sve zanimalo kako dobiti tekućinu da je možemo koristiti za kavu,pretresao net uzduž i poprijeko,nešto našao,al to sve nekako ne definirano,nitko ne želi otkriti omjere,recept
što je i normalno.haha.evo mojih rezultata poslije dosta "kemijanja" i potrošenog praha,dobio što sa htio,tinkturu,tekućinu koju mogu koristiti kao sladilo za kavu i čaj,a i za neke druge stvari
trebalo mi neko otapalo,pokušao sa vodom prvo al premalo ostalo tekućine.
Naravno kada ti je teško u životu,ubiješ se u alkoholu,haha,pa rekoh aj
naravno rakija bila prva na dohvat ruke,ćorak,prejak miris
odlično se pokazao konjak ,al votka idealna.ovo da skratimpola litre votke,1 žlica praha ili svježega lista,desetak listova,stavi se u staklenku sa poklopcom,2 x dvevno protresti
nakon 7 dana stavio u lonac za kuhanje,dodao još pola litre vode
i zagrijavam do nekih 85 c.,ne više,znamo da akohol isparava na nekih 78 c a voda na 100
polako mješao nekih pola sata,i stavio da se hladinakon toga profiltrirao 2-3 puta i ulio u male bočice sa kapaljkama.samo da kažem
4-5 kapi dovoljno za zasladiti vodu za kavu za 4 osobe
stavljam ih u vodu dok još nije počela vreti ,prije nego stavljam kavu u vodu
eto već 2-3 mjeseca tako radim kavu i što je najbitnije nema onoga miisa po travi kao prah,naravno ako se ne pretjera sa kapima,ako se stavi više osjeća se,zato kažem treba steći osjećaj o doziranju

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 14:37
evo kako to izgleda


vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 14:48
evo da malo pojasnim slikicu
prva bočica sa lijeve strane je sirup kojemu dodao malo tekućeg vitamina c
i služi za dodatak čaju,druga bočica napravljena od zelenog svježega lišća,da sam to bar ranije znao,haha,dosta je slađa otopina nego od iste količine kada se osuši i onda priprema,al za slijedeći put ću i to znati,ostale dvije bočice su otopina od praha bez ičega u sebi.nadam se da sam nekome pomogao da na jednostavan način ,koliko toliko dođe  do veće primjene stevije

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 15:04
naravno ,morao sam malo vidjeti kako to radi konkurencija,haha,pa pronašao u jednoj ljekarni ovo,cijena za pakiranje 148,50 kn.nije ni nešto pretjerano skupo kada se uzme u obzir koliko je slatko,mislim da je cijena realna,inače pakiranje je 37 grama.al to već kompliciran proces,znači za nas smrtnike nedostižno,tvornički,kemijski kao hoćete,znači rafiniranje,nešto slično kao dobijanje šećera.
 


vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 15:12
ovo se sve događalo prošle godine,sada malo da pokažem šta se sada trenutno događa kod mene Wink



vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 15:27
malo sam sakupi sjemena prošle godine pa sada u ove tmurne dane,ubijen depresijom se sklonio u podrum na osamu daleko od pogleda svih,evo zašto
Wink


http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/9b28b25e-160120105552.jpg




vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 15:36
pokušao stvoriti pogodne uvjete kao što ima i u prirodnom staništu,znači dosta vlage,topline i svjetlost,nisam mogao vjerovati,treći dan...ShockedWink



za sada uspio zasijati oko 4 000 kom,planiram još oko 2 000,ako uspijem srediti (očistiti )još jenu prostoriju u podrumu.Tongue
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 16:07
Jel se to sad sije?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 17:01
sada antune,treba joj dosta vremena i posla dok ne ojačaju do sredine 4 mj kada  se iznose napolje ili se presađuju na njivu
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 08:20
Opa, pa to je već pravi biznis Smile
Samo naprijed!
 
Kod mene je malo praha ostalo, ali bit će još za koji kolačić.
 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 17:26
Ja sam posijao u kupovnu zemlju,i to jako gusto sam posijao,pokrio najlonskom vrećicom i stavio na prozor pored radijatora,jel trebam skidat taj najlon ponekad? Hvala
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 19:51
antune obavezno je otkrij kad primjetiš da se najlon orosio i pusti da se prozrači
od viška vlage može doći do propadanja - gnjiljenja sjmena
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 21:07

Pa nakon 10 min se odmah orosio,šta bi trebo svakih 10 min otvarat??

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 22:07
otkrij samo jednom dnevno ali samo toliko da vidiš dali je zemlja vlažna ako je,ponovo stavi foliju,makivaš je kada biljke porastu nekih 5-7 mm Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 22:10
Hvala,tebi puno uspjeha
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 23:40
Ma predivno objašnjeno i stvarno dosta truda uloženo stvarno ti dobar lijek od depresije i ja da imam toliko mijesta ko zna šta bi već i radila i sadila. Samo nastavi lijepa zanimacija i želim ti da ti se sav taj trud isplati Tongue- Sretno
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 08:50
Antune, za većinu biljaka ne treba biti previsoka temperatura za klijanje, dovoljna je podrumska (oko 15°C). Kad nikne onda treba temp. postupno rasti, no tako će već biti i u prirodi. Mislim da ti se najlon orosio jer je kraj radijatora, pa probaj pronaći neko drugo, malo hladnije mjesto - dok ne nikne svjetlo nije potrebno.
Tebi i svima drugima želim puno uspjeha u sjetvi.

Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 11:53
Vepre prvo puno hvala sto nas sve tako detaljno oaviještavaš o svojim pothvatima da u potpunosti shvatiš i razumijes steviju, kako uvijete za njezin rast i razvoj tako i svojstva za upotrebu.
Nisam sigurna koliko je moguće uzgojiti steviu u stanu a da nebude preslaba i u korijenu i u stabljici, jer znam koliko odlazi u visinu. Mislim da je bolje da joj treba duzi period za klijanje i nicanje da bi tako dobila jacinu u korijenu.
Nadam se da ćes nas i dalje obaviještavat o napretku, a i da ce na proljeće biti koja sadnica za prodaju.
Puno uspjeha u radu.
pozdrav
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 20:09
Originalno poslano od člana prepelica prepelica napisao:

Antune, za većinu biljaka ne treba biti previsoka temperatura za klijanje, dovoljna je podrumska (oko 15°C). Kad nikne onda treba temp. postupno rasti, no tako će već biti i u prirodi. Mislim da ti se najlon orosio jer je kraj radijatora, pa probaj pronaći neko drugo, malo hladnije mjesto - dok ne nikne svjetlo nije potrebno.
Tebi i svima drugima želim puno uspjeha u sjetvi.


prepelice ,u pravu si,za većinu ne treba,na žalost moju, ali se zato elektra veseli,haha
ovoj treba temperatura 22- 27 c i visoka vlaga.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.