Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - U setnji Engleskom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


U setnji Engleskom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 12:59
Ni na gusto, ni na rijetko u moj 'vrtić' ne stane i tisućiti dio onoga što me privlači u prostranim engleskim vrtovima.

No, barem mogu uživati u krasnim slikama i dobrim idejama.
Slikneš koji jesenski vrt u blizini?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 14:58
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

hvala na idejama za proljetnu gredicu


Opet promjene?ShockedLOL
 
da sam mali Rockefeller ili Trump to bi sigurno napravila ove godine za iduće proljeće, a ovako ideja je snimljena i na čekanju
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 09:23
ovi vrtovi su stvarno nešto predivno, hvala ti na slikama, a dugo nakon ovoga će mi slike navirati u glavi.....predivno!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 10:29
U proljeće prebacim slike na laptop, laptop ispred sebe u vrtu i slažem englesku gredicusmile161
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 17:52
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

U proljeće prebacim slike na laptop, laptop ispred sebe u vrtu i slažem englesku gredicusmile161


Super ideja WinkBig%20smile!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 18:04
Danas smo u crkvi imali Harvest Festival http://www.woodlands-junior.kent.sch.uk/customs/Harvest.html, crkva je bila uredena sa plodovima jeseni
















Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 20:32
Kod nas se održavaju 'Dani kuha', ali ne u crkvama nego po školama. Naglasak je stavljen na izradu peciva i kruha, pa tako učiteljice, mame i bake s djecom izrađuju i peku peciva i kruh u različitim oblicima. Izložba učinjenih radova, uz obilje dekoracija sličnih ovima na slikama organizira se u auli škole.
Posebno mi se sviđaju aranžmani na krstionici i ambonu (posebno girlande od žitarica). Odušljeno sam prepoznala irish bells, mirisne zelene zvončiće koje jaaako volim.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 13:14
Baš lijepo da crkva tako slavi plodove koje ljudi ubiru i potiču ljude da uzgajaju takve stvariClap. To je protestanstka crkva ili ..?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 17:29
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Baš lijepo da crkva tako slavi plodove koje ljudi ubiru i potiču ljude da uzgajaju takve stvariClap. To je protestanstka crkva ili ..?


Church of England , da, protestantska.

Crkva je u centru sela i ima snaznu vezu sa skolom (vecina skola je povezana sa crkvom) ali je utjecaj crkve na program skole maleni.
U skoli se uci o svim vjerama jednako, cak bih rekla vise o drugim nego o 'njihovoj'.
Mi smo se vjencali u ovoj crkvi i Zvrk se krstio i jako smo povezani s njom. Church of England je puno opustenija crkva od katolickih crkvi u Hrvatskoj (po mojem iskustvu, ne kazem da bi bilo tako svakome).
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 20:36
vauuu...divna setnja,divna zemlja
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 22:53
Bila sam u švedskoj protestantskoj crkvi, pa mi je unutrašnjost sličila  kao kod šveđana. To su stare drvene, prekrasne crkvice i nešto drugačije nego katoličke. Groblja su im kao da ste u nekoj bajci, prelijepo puno kamena, cvijeća, uredno, kao park. Zamislite da ponovo želite otići vidjeti grobljeEmbarrassed

Bila sam ti ja i u crkvi di je bilo dosta crnaca i di se pjeva i pleše, padaju u trans. Svašta sam ti ja vidjelaTongue

Ma vjera je nešto što nosiš u sebi, ja baš nisam veliki vjernik ali znam u sebi što je dobro i što je zlo. U biti i ne volim rasprave o vjeri, to mi je baš osobna stvar. Lijepo mi je vidjeti i poštovati što je drugačije od mog , a  da nije zločeto. Ako nebo i postoji tamo se ide prema dobrim djelima, i po onome koliko smo druge maltretiraliWink.  Ljepota vjere je ako okuplja ljude, uči dobrim stvarima i čini ljude (a pogotovo danas djecu) boljima.

Drago mi je da sam vidjela i englesku crkvu, kad je već ne mogu posjetitiSmile



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 22:58
Ja si fakat ne mogu pomoći gledam ove slikice i onak sam čekam da mi od nekud iskoči Rupert Everett ili bar Hugh Grant onako sav smušen.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 10:21
Prekrasna crkva i običaj, dekoracije kako se i priliči godišnjem dobu. Za djecu je to vjerojatno poseban doživljaj, kao što se i naši vesele danima kruha i jesenskim svečanostima. Skupljali se raznobojno lišće i plodove na izletima za tu prigodu, prvo djeca, a sad unuci. Jesen je svagdje lijepo godišnja doba. poz...
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:32
Premjesteno iz prijasnjih tema da sve bude na jednom mjestu Big%20smile.

Leeds Castle se nalazi na jugu Engleske, pokrajina Kent.
Sam dvorac je jako star i privlaci puno turista.
Sto mene isto privlaci je vrt koji je u proljece i ljeto prepun boja.
 
 
 
Slikano (pocetak 7.mj)
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 




Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:33
Okruzenje i vrt oko dvorca
 
 
 
 
 
 
 
Oko dvorca se slobodno krecu paunovi koji su naviknuti na ljude
 
 
 

 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:36
Sissinghurst Garden (najpoznatiji vrt u Engleskoj)
 
 
Nastojimo otici svaki mjesec (nalazi se 5 min od nas)
 
Pocetak 5. mj.
 
 
 
 
 
 
 
 
Slikano krajem 6.mj.
 
 
 
 
 
 

U vlasnistvu je National Trust
 
 
 
Pocetak 6.mj.
 
 
 
 
Slikano sa tornja
 
 
Pogled sa lijeva na desno (vikendom zna biti jako puno posjetioca)
 
 
 
 
 
 
 
 

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:40

Pocetak 6. mj.

 
 
 
 
4.mjesec
 
 
 
 
 

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:41

Pogled kroz toranj prema izlazu

Magnolia stellata
 
 
Viburnum carlesii (predivan miris, namirisala sam ga sa nekoliko metara i samo pratila nos dok nisam dosla do njega)
 
 
White garden (svo cvijece je bijelo)
 
 
Pulmonaria Officinalis 'Sissinghurst White'
 
 

Dicentra Bacchanal
 
 
Clematis
 
 
 

Euphorbia
 
 
 
 
 
Stipa Gigantea
 
 
Ruza penjacica
 
 
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:44
Ruza
 
 
Ulaz u 'drvored'
 
 
 
 
 

Uz svako drvo u drvoredu je jedna cvjetna kombinacija
 
 
 
 

Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 21:45
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.