Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 34>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 09:25
SretnoWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 15:57

Evo još jedan član s problemom oko dracene. Pročitavši temeljito posljednjih 15 stranica o Vašim dracenama, već sam zaključio u cemu je problem. Listovi s vrha prema stabljici žute, pa crne (pa pretpostavljam da je problem u pretjeranom zalijevanju; 2xtjedno). Imamo je cca 6 mjeseci (ja i MZ) i sve je bilo ok do početka ljeta kod smo je počeli malo intezivnije zalijevati misleći da je to ok i otvarati balkonska vrata da ima svježeg zraka (na kraju je dobila propuh). Sutra šaljem slike da mi pomognete.

 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 22:58
Dobro nam došao Ares( i TŽ)Hug.
Lijepo da si sve to pročitao(svaka čast) i do dobrog si zaključka došao.Ne puno vode,nek bude rađe presuho neko premokro.Moje velike nisu na propuhu no neke male jesu,preko ljeta,i nisam primjetila da im smeta.Drugo je preko zime jer je nagla promjena temperature a i zima jeBig%20smile
Uglavnom,maknite te listove i pustite da se zemlja skroz osuši.Ako je onako baš jako mokra nebi bilo loše presaditi je jer će se sama dugo sušiti.Ja ih ljeti zaljevam svaka 2 tjedna,zimi rjeđe jer je suh zrak no uvijek pazim da je zemlja suha prije zaljevanja.Znači,nije bitno da se pridržavate nekih "standarda" kod zaljevanja.Pratite biljku i vidite kad je suha zemlja,onda zalijteWink.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 12:30
Dobrodošli novi, baš nam je drago.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 14:54
http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1EVjSi Ne znam u čemu je problem s slikom zato evo link na kojem se moze vidjeti. Možda je prevelik format slike.
 
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 17:08
ares po onome što se da naslutiti iz slikice veću vazicu za jedno 2 broja i manje vodice...
Na vrh
ares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 19:06
E sad oko presađivanja malo informacija ne bi bilo na odmet.
Da li se stara zemlja ostavi pa se u ostatak novog, većeg, pitara naspe nova zemlja ili svu staru zemlju izbacit?
Pitam zbog toga jer me strah da se ne nagne dok se korijenje ne učvrsti u novu zemlju (ipak je visine cca. 90-ak cm).
 
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 19:53
ne...
možeš pustit i tu staru zemlju....
ove dracene sa deblom dobivene su takozvanim margotiranjem i ako nije stara ima sasvim malo korijena pri dnu debla...
a naginjanje debla u jednu stranu spriječiš tako da stabiljku pridržiš dok nasipavaš zemlju i poslje lagano rukama komprimiraš da bude zemlja onako malo poprešana...
gubiš na rahlosti supstrata no ionako se zemlja slegne kada zaljevaš...
stoga slobodno onako malo potackaš zemlju da učvrstiš biljku u jednom položaju da se ne nagne kasnije u jednu stranu...
Na vrh
ares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:35
Ok. Hvala brbe. I vam hvala shasha i triša na dobrodošlici. Javim se čim krene na bolje.Wink
Na vrh
tumnus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tumnus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 14:37
bok svima
nedavno sam se preselio i kao poklon dobio dracenu golden coast...slika na avataru
e sad...mene zanima kako se ponašati prema njoj..kolko ju zaljevati (piše na onoj kartici koju dobiš uz biljku jednom tjedno) i prihranjivati (jednom mjesečno) i tak....
čito sam malo na netu...na jednoj stranici piše da zemlja uvijek mora biti vlažna...uglavnom kako ju zaljevati (odzgo ili u tanjurić)
svaki bi mi savjet dobro došao

hvala unaprijed
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 19:19
Savjet je, barem po mom iskustvu, zaljevati odozgo... i sada po zimi višak vode koji se nakupi u tanjurić nakon pola sata izliti....
golden coast i marginata vole više vode od ostalih dracena koje preferiraju manje vode...
no moraš pratiti kolko te biljka pita i uvijek vrijedi pravilo radije draceni daj manje vode nego previše...
kad ima manje vode duže preživi nego kad ima previše vode Wink
Na vrh
tumnus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tumnus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 14:45
znači kod ove moje bi bilo dobro da pratim kad se zemlja osuši i onda da je zalijem...recimo danas sam ju zalio i onda kad vidim da se zemlja osušila...zalijem ju

puno hvala!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 06:58
Pa i ja imam istu kao tvoja - lijepa je s tim dugačkim listovima, kao da je tužna, ali baš mi se takva sviđa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 14:50
Vjerujem Triša da je tvoja lijepa.
Moja je bila pomalo mizerna. Morala sam je "obogatiti".
 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:33
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Evo moje ljepotice
pa sam pažljivo iščitavala stranice da ne pogriješim.
imam i ja draceniu vec 6 god,ali koliko sam vidila na ovim slikama,neke dracenije imaju deblju stabljiku,a neke skroz tanju,ko i moja,sto vise raste to su joj grane tanje. zasto?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 19:50
Manjak svijetlosti.....
Isti problem ima i moja sestra koja drži svoju dracenu uz prozor na sjevernu stranu...
a kod mene je na prozor uz južnu stranu i kod mene se stabiljka deblja...
pomoglo je i to da imam balkon na južnoj strani pa su cijelo ljeto dracene bile vani na balkonu, van dohvata izravnog sunca ali na jaku jaku svijetlost i tek onda "podivljaju" sa jako gustom "grivom" i debljim granama...
Na vrh
bondi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bondi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 19:44
Od danas sam i ja vlasnica jedne dracene. Pročitala sam cijeli topic i sada znam puno više, znam gdje ću se obratiti ako me još šta bude zanimalo!Tongue
 
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 14:23
Čini se da svi cvjetoljupci imamo isti problem sa zalijevanjem, Od velike brige da im ne bude malo vode, pretjeramo - pa tako i ja Angry
Imam dracenu  već skoro 2 godine i do sada mi je bila super. Stavila sam je u dnevni boravak na jugu i nije direktno na suncu, a ima dovoljno svjetla. Problem je taj što ja kako god prođem pored nje, pomislim kako sam je zaboravila zaliti, pa svako malo ulijevam još Clap (zezam se, mislim da je tjedno zalijem jednom!)
Prije nekoliko dana na manjem izdanku je cijela požutjela i objesila se.
Izgleda otužno i zanima me da li je to od vode ili ipak nešto drugo, jer u nju djelomično puše i klima ali nisam primjetila da joj je to ikad smetalo.
Pozdrav svima, a slike ću isto uskoro staviti Wink  
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 22:47
Slike su prebačene u dio sa slikama.Molim vas da svoje slike ubuduće stavite ovdje
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 10:29
ja svoju zalijevam kad se sjetim haha stvarno ne pazim na to kad ju zalijevam nesto kao i kaktusi  :) dobro nikada mi se ne isusi ali ne prinem previse... a i neznam di cu s njom kad na njeno mjesto dodje ormaric :( takodjer neznam ni di cu s kaktusom :(
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.