Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 28>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 10:54
One se lako razmnožavaju i brzo rastu,tako da si možeš na brzinu povećati kolekcijuWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 11:19
ja sam svoje kupila proljetos...imam 5 vrsta (pune-crvena, svijetlo i tamno roza i krem(narančasta) i prazna crvena) sad mi je floraifauna poslala još dvije...ne znam kakve su....ljepe su mi za vidjeti i lake za održavati...cijelo ljeto provele su u hladu..jedna je čak cvijela ljeto imala isti cvijet..mislim da još uvijek ima 2-3 cvijetaća od ljeta....sad stoje u sjevernom prozor vidim da im rastu mladi pupovi znači bit će cvijetića....objavit ću vam slike kad procvijetaju.........pozzzzz
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 22:27
2008. godine sam dobila za rođendan prekrasnu kalanhou u cvatu. Nakon izvjesnog vremena se sva objesila, mislim da joj je bilo vruće u kući pa sam ju stavila u hladniju prostoriju i tu je prezimila. Od proljeća do kasne jeseni 2009. je bila na balkonu, na istočnoj strani, krasna, bujna, sa lijepim krupnim listovima, međutim kada sam ju unijela u kuću, počeli opadati listovi i sada je od nje ostalo ovo
Kalanchoa
iskreno se nadam da će preživjeti......
drugu sam dobila pelcer od Proljeća na Zg kavici, primila se, narasla, počela pupati i neki dan vidim ovo
Kalanchoa
S obzirom da imam još 3 kalanhoice, koje su došle sa Zg kavice -2 i jedna od Mari5510, a sve su u hodniku, tj. na podestu, gdje je temperatura max. 15 C dnevna, a noćna dosta niža, pitam se, a i vas koje znate, što krivo radim, da li im je to preniska noćna temperatura?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 21:12
nisu ni moje na većoj temperaturi i une su pupova tako da mislim da nije to, ali jel mi se to čini ili je ovoj drugoj zemlja suha i odvojena od teglice? pa da nisu žedne bile?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 21:39
Kalanhoe često zimi nutra napada pepelnica, i od toga zna ostati bez listova.
Kat.Rea, potrgaj sve sumnjive grane do zdravih područja, najbolje na "zglobovima", ona mi jedna grana na prvoj slici izgleda sumnjivo, na drugoj makni isto sve i preseli ih na drugo mjesto. Moja je kalanhoa ok, ali na stalnih 15-18 stupnja.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 21:49

Ja sam nekad na prozoru imala kalanhoe i uspjevale krasno. No kad su odcvjetale nikad nisam uspjela dobiti i drugi cvat. Makar sam ih čuvala dugo.

Sad sam kupila opet i baš me zanima hoće li mi cvasti i po drugi puta kad ovo prođe.

Prva,koju sam bila kupila, mi je isto dobila te sive listove i tada mi je prijateljica u nekoj knjizi  pročitala da je to od previše zalijevanja. Više nisam ponovila pogrešku. Tako da je treba zalijevati ali s mjerom.

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 11:58
meni ce izgleda ona sa velikim listovima sto ju imam cvjetati...

ja sam poslusala shashin savjet provela mi je ljeto vani i onda sam ju stavila u stubiste bas ispod krovnog prozora da ima dosta svjetla... stubiste je hladnije nego kuca i vidim da pomalo rastu joj na vrhovima pupoljci :) jedino joj je lisce neko malo pozutilo kad sam ju unjela u kucu (mada to pripisujem mozda i smrdljivim martinima jer su se sakrili u nju pa mi je stubiste bilo prepuno smrdljivaca)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 14:03
Slažem se sa Silvek kat.rea...
Nažalost imam isti problem i to svake zime....
Problem je u tome šta imaju premalo svijetla...
One koje su mi priljubljene uz prozor još nekako jadno i prežive a one koje su mi malo udaljenije od prozora jednostavno pocrkavaju ili se sasušeOuch
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 14:08
Ova moja je presađena od matične biljke ( shashine). Bila je tako lijepa i bogata, a onda sam primjetila neke male bijele bube na njoj. Puno grana sam maknula u nadi da će stati, ali su se ti nametljivci proširili po cijeloj biljci. Sada meni nije jasno....ako oni smetaju biljci kako ona onda cvjeta, i puna je novih pupova??? Smile
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 14:39
to su ti bijele usi posprcaj s necim da krepaju jer ce ti i biljka otic...
Per aspera ad astra.



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 16:49
Proljeće, najbolje ti je pomiješati jednu žlicu deterdženta za pranje posuđa s vodom i time poprskati, to će riješiti problem uši. Ako imaš i problem s pepelnicom, dodaš u otopinu jedan prašak za pecivo Wink
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 19:14
Moje su cvale cijelo ljeto, sad već pomalo prestaju. No čim dobro zatzopli ih obavezno stavljam van

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 09:03
Silvek, ma ti si moj idol!!!
 
Hvala za savjete, idem odmah to napraviti...
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 20:38
A ovo je od prekjučer nova ljubimica
kalanhoa%20-%20kalandiva
kalanhoa- kalandiva...... ovo kalndiva je pretpostavljam neka podvrsta Question
kalanhoa%20-%20kalandiva
a ovo joj je list, veličine je više od pola moga dlana Wink.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 09:26
prekrasna je ...a tek kad u potpunosti procvijeta....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 19:27
 
Ove moje kalanhoe su prije nekoliko mjeseci bile na umoru, pretpostavljam od previše zalijevanja. Nakon što sam ih očerupala i prestala zalijevati oporavile su se, osim što crvena ima samo jedan cvjetić, ali nadam se da će i ona zablistati.
 
 
 
 
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 21:14
Ovo je relativno nova biljka na tržištu - Kalanchoe Bells.



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 15:12
Makk, vrlo je zanimljiva: Priznajem da je prvi put vidim.
 
Katica, a kak je tvoja žuta ljepotica?      
 
 
                      
 
P.S. jučer dok sam bila na toj temi, unuk mi je nešto prčkao dok sam telefonirala, čini mi se da je bio Trišin post, a sada ga nema. Nisam sigurna u sve to, ali malog ne mogu ni minutu ostaviti samoga.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 15:47
Sara ima dvije teme o kalanhoi i vjerojatno si bila na onoj drugoj. Mislim da je u Cvijeće u slici ili tako nešto. Ja sam pisala na Problemima i molila da spoje. Na  toj drugoj je Kat.rea stavila svoju žutu ljepoticu i pisala Triša, nije bogec Luka kriv!WinkBig%20smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 16:07
bem mu miša, pa di je sad ta druga tema?
Mislim si, znam da nisam blesava, još se čudim kak je žuta kalanhoa od Katice bila drukčije okrenuta, Triša pisala, a kolko se sjećam i ja sam nekaj napisala.
Naravno, da sam odmah na malog posumnjala, jer mi je već puno puta napravio spačku, čak me je jednom i odjavio s foruma.
Baš ti hvala draga!                         
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,465 sekundi.