Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spathiphyllum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spathiphyllum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 00:33
Nekako je najbolje presađivati cvijeće u proljeće no ništa mu neće biti ako ga sad rasadiš.pogotovo ako je gust i vjerojatno mu je tijesno.Dobro bi jedino bilo da ne cvate kad ga presađuješ.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 01:06
hvala ti shasha
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 12:52
ja sam postala ljubitelj ove biljke tek ove godine kad sam ju dobila od MM za godišnjicu Heart
stanuje kraj TV-a, super mu je. ali natiskan je u onoj kupovnoj tegli, izgleda kao da je samo korjenje. da ga presadim kad prestane cvjetati ili da ga ostavim tako do proljeća?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 09:07
možeš ga presaditi kad prestane cvjetati, i ja sam moga isto tako i nije se bunio, dapače još lijepše raste
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 15:28
sad je u 15cm tegli, kolko veću da mu uzmem?
da ga isto tako puno zalijevam i po zimi? da mu dam gnojiva kad presadim?

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 18:08
Tegla kod presađivanja u pravilu ne treba biti puno veća od prethodne koji centimetar više u promjeru. Kad ga presadiš daj mu gnojiva. Zimi je potrebno oskudnije gnojiti nego ljeti (da biljka ima i period mirovanja), a što se tiče polijevanja zimi ga polijevam rjeđe nego ljeti.
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 12:19
je, kupila sam teglu od 20tak cm
sad čekam da prestane cvjetat.
kad si već tak dobra da te pitam: ponekad mu se posuše vrhovi lišća, jel ga to premalo špricam?
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 12:10
Trebam savjet u vezi mog spatifila......
 
Vidim da normalno stabljike trebaju rasti prema gore, a mojem spatifilu idu ustranu. U proljeće ga namjeravam presaditi, pa ne znam da li da ga razdvajam u više teglica ili da ih opet stavim u jednu, jer imam osjećaj da se buseni u teglici baš ne slažu, ovi mali ne dolaze do zraka pa su kržljavi. Jel ih mogu dublje posaditi, hoće onda rasti uspravnije? Ajde pomagajte, please, please, ja nemam pojmaConfused
 
Evo slika kako to sad izgleda u teglici. Meni se čini da je gužva.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 13:30
Da mu je tegla mala,to je istina.Mislim da nebi imao ništa protiv presađivanja.A zašto raste ovako u stranu,poima nemam.Ako ne cvate,možeš ga i sad presaditi,razdjeli ga ako hoćeš no kad bude u većoj tegli i mladi će imati mjesta za rasti.Možda se onda i uspravi.
Ne mogu ovako ocijeniti no stavi ga u teglu barem toliko veliku koliko je ova ukrasna.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 13:37

suharak spathyphyllum voli vlažan zrak pa ga stoga treba često špricati, pretpostavljam da mu zbog se toga suše vrhovi lišća

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 13:42

Slažem se sa shashom, Kad ga preseliš u malo veću teglu bit će OK.

Na slici se ne vidi cijela biljka, ali ovako gledano meni izgleda kao da se nagnuo više u stranu u potrazi za svjetlom.
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 19:44
Hvala shasha i lana2! Sutra se bacam na posao!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 21:37
...moj spatif je ovog ljeta stigao na sunce i naravno požutio, svo lišće je otpalo....ostatak ljeta je bio u hladu i sa vlažnom zemljom i potpuno se obnovio......volim takve junake!!Wink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 11:15
Ja imam dva spatija,jedan veliki i jedan mali.ovaj manji je u kupatilu i cvijeta kao lud,listovi mi zdravi i zeleni ,a veliki je u dnevnoj sobi,i kako nema dovoljno vlage on rijetko cvijeta,i vrhovi mu često budu smedji...A ljeti ni jedan od ova dva ,neće napolje...Jednostavno čim ih iznesem,oni klonu,i ako ih iznesem u sjenu,uzalud je...Više vole da budu u mraku dnevnog(jer ljeti rijetko podižem žaluzine s prozora) nego napoljuWacko
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:01
Hai;D

moj spatifil je bio i pored kompjutera i u sobi gdje su mi najvise aparata koji zrace, a opet nije cvjetao
onda sam negdje /zaboravila sam iskreno gdje/ procitala, kako ga jako treba orosavati.
Sad ga orosavam i on cvjeta ko lud
samo ne smije se previše po cvijeću špricat jer sam primjetila da cim se po cvijeću prska onda posmeđi i uvene, tak da sam ih malke prestala prskat pa se sad oporavlja:D

Također, jako mi se brzo širi al to uopce ne znam zasto pa nemrem pomoc:) to je u zadnje vrijeme ga puklo, jedva cekam da ga presadim.

Evo fotke dok je imao puno cvjetova(vec su stari tu jer su zelene boje)


a onda kasnije novi(4oro novih) pupaju ali ove sam odrezala stare kad su poceli venut:



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 20:31
Meow, stvarno je smile227
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 08:34
*/shy:))

njega jako voli ovaj moj kako vi kazete MM:)

to je zapravo jedini cvijet koji voli:) tako da je njegova ljubav vise zasluzna za cvjetek neg moja:)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 09:52
Krasan jesmile64!!!Duplo ljubavi dobiva pa duplo raste i cvateWink
Ove tačkice do njega su medene!!
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 00:34
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasan jesmile64!!!Duplo ljubavi dobiva pa duplo raste i cvateWink
Ove tačkice do njega su medene!!


Tako je:D dvostruko volimo :D

ah da tackice sam slucajno nasla u stvarima koje je mama od mm htjela baciti iz svoje kuce.. cim sam ih vidla WOOO preslatko:D

jao odma sam pokupila par stvari jer stvarno je bilo prekrasnih vrceva i tako:D

svega se nadje u smechu:D


Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 00:34
eh, i hvala ti na komplimentu:D puno znachi kad dodje od tebe jer sam ti vidjela vrt i takvo sto samo rijetki imaju
:)

po tvom vrtu imam plan za svoj;D naravno ako smijem:D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.