Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 17>
Korisnik
Poruka
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 06:56
Ma ivna ja sam uspjela zaustavit propadanje prvi puta ali sad stvarno neznam kaj mu je opet..stvarno me ljuti..rekli su mi da nije nešto zahtjevan a koliko vidim mladi gospon stalno nešto izvoljeva..LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 07:59
Stefka, nije zahtevan, kupila sam ga MK zato sto zaboravlja da zalije cvecke (ubuduce dobija samo kaktuse i sukulente Wink) i niko ne obraca paznju na njega po dva-tri meseca (jedno zalivanje u tom periodu Embarrassed)no ne znaci da ti i Ivna gresite. Naime, ja sam jednog izgubila zato sto je pogresno zalivan dok je bio u cvecari. Pola godine se odlicno drzao a onda krenuo sa propadanjem. Drugi, istovremeno kupljen samo u drugoj cvecari stajao sa njim u paru i danas je OK sa nekoliko novih grancica. Mislim da treba obratiti paznju i gde se kupuju biljke, jer sam imala problem sa skoro svakom kupljenom u Royal gardenu (jeftinije ali svaka zarazena ili pogresno zalivana) za razliku od onih iz Garden centra. Ovde je jeftinije, znacilo losije.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 08:04
Hm, pa možda smo dobile odgovor Štefi...Kad malo bolje razmislim ,on i je kupljen tamo gdje ja  n i k a d  ne kupujem cvijeće, a i kupila sam ga sa smeđim flekama po stapci, nisu imale sve stapke ali najveća jest... Možda je to to!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 08:32

Ako kupujes ponovo onda bez fleka, one se javljaju  kod preteranog zalivanja.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 08:38
Pričekat ću da vidim što će biti s ovim jadničkom Wink. Hvala mimar Thumbs%20Up.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 09:41
lako moguće da i mog to mući..Sada me još zanima dali je moguće od jedne grane odrezati reznicu jer su mu sve grane velike pa ju staviti u vodu da pusti žile ili ne smijem rezati granu na pola??
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 10:30
Ja sam otkinutu reznicu stavila u vodu prije ohoho vremena kako mi ja Lana savjetovala ali je počela truliti, odrezala sam taj dio kad sam vidjela da od toga ništa i posadila a sad što bude...
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 13:47
evo ovo mući mog zamia..šta mu je???
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 14:05
prije tjedan dana dobila sam dvije reznice zamije i stavila u vodu. Na manjoj su počeli žutjeti i ispadati listovi.
Poznato mi je da treba dugo čekati da se počinju pojavljivati korijenčići, ali ovo me iznenadilo.
Čini mi se, nisam baš sigurna, da je Voki pisao da reznicu treba odrezati u zemlji, tj. otkopati malo zemlje i onda odrezati, a frendica koja mi je poklonila odrezala je iznad nadzemnog dijela. S druge strane, čujem, mnogi su tako rezali pa im je nakon nekoliko mjeseci pustila korjenčiće.
Zaista svojeglava biljkica.
 
 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 09:17

Oziljavanje u vodi nisam probala, ali zato imam jednu koja je oziljena u zemlji. Kod presadjivanja sam polomila granu (negde na polovini), zabola je u zemlju i posle jako dugo vremena je izbila novu grancicu. Imajuci u vidu dug period oziljavanja, mislim da cu stici do penzije Wink dok ona dostigne velicinu koju nam nude cvecare, pa mada je zadovoljstvo da nesto sam stvoris mnogo vece, ovog puta, nestrpljivima savetujem ipak kupovinu .

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 09:18
Stefkaja,ne znam šta mu je no listovi počinju smeđiti ili od suhog zraka ili ako je negdje na propuhu pa je došlo do nagle promjene temperature.Rekla si da je bio ok pa,možda ga je samo propuh povukao.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 11:45
Hmm..sad kad razmišljam o ovome shasha možda je i od suhog zraka..a kak da mu pomognem?? Čitala sam negdje da ne voli prihranjivanje i prskanje listova..
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 14:18
ja sam citala da voli prskanje listova... ja svog svaki dan prskam
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 20:32
Jedno je zaljevanje a drugo prskanje.Time ne dobiva vlagu u zemlji samo ga malo osvježiš.
Koliko sam ja ,po svojim biljkama,primjetila,prskanje ne smeta ni jednoj biljci sa glatkim listovima.
Probaj,mom isto ne smeta prskanje.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 22:28
mojem rastu dvije nove grane :) bas sam zadovoljna nemam ga dugo ali cini mi se da mu pase polozaj :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 22:55
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

mojem rastu dvije nove grane :) bas sam zadovoljna nemam ga dugo ali cini mi se da mu pase polozaj :)


    Pa dobro Zvjezdana gdje ga držiš Confused ?!? Sad sam išla gledati kad si ga kupila jer mi je nešto zvonilo da je to bilo poslije mene i, bingo ravno mjesec dana poslje mene si ga kupila. Tvoj raste (puj, puj, puj Wink) a moj izgleda sve gore i gore Confused.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 13:17
drzim ti ga u hodnikicu ali ima prozor mali koji je na sjeveroistocnoj strani tako da nema bas puno svjetla... zato sam ga i kupila jer nisam znala sta bi si tamo na komodu stavila da ce rasti...

presadila sam ga odmah u mrvicu vecu posudu nego sto je bio... zalijem ga u tanjuric povremeno i prskam skoro svaki dan lisce... nis drugo mu ne radim...

uslikam sutra ako se docepam muzevog moba pa cu stavit sliku...

ma bas sam si sretna da me nesto krenulo... jer mi je puno toga crklo otkad sam rodila
Per aspera ad astra.



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 14:36
O draga moja, ne žali za cvijećem, imaš nešto neprocjenjivo smile72 i  naravno hvala na iscrpnom odgovoru (čak i ako ne uspiješ slikati, onda ću vjerovatno pozelenjeti ja kad on već neće ako budem mogla usporediti Wink).
Ovaj moj je izgleda neke "plave krvi" kad mu niš ne paše LOL.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 20:19
znam da imam :)

budem ti uslikala stvarno nije veliki kupila sam ga u konzumu nije ni skup bio...

a mozda ti je vec  u startu bio zeknut di si ga kupila pa je jadan...  ako se ne oporavi kupit ces novoga sta ces :(
Per aspera ad astra.



Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:16
Evo i mog ljepotana imam ga malo više od dva mjeseca.

Hosted on Fotki

Nisam ga presađivala, ne zaljevam previše, za sada se drži super i tjera dvije nove grane:

Hosted on Fotki
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.