Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 23>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:14
smile120mammillarije su Vam prekrasne!
Bravo SCHUMY!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:20
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Dobro jutro Schumy,moji kaktusi su svi u hladnoj garaži u kojoj je temperatura 6-10 stupnjeva,nema šanse da bi kod mene koji kaktus vani prezimio,već se mislim da ako ove vanjske temperature stanu padati,neće li im biti prehladno?

Neće, samo nemoj previše ulaziti/izlaziti i rashlađivati prostor. Najbolje je držati ih u hladnom (ne prekladnom) prostoru. Većina kaktusa izdržava normalno zime na -5°C do -8°C, ali ambijent mora biti sa konstantnom temperaturom, bez popuha. Ja dio mojih držim u "zimskom" vrtu, ako nisu vlažni nema brige, izdrže normalno zimu...
Pozdrav.......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:20
Belina, svi forumaši su na "ti", molim te i ti mene tako oslovljavaj.
Hvala na pohvalama za mammillarije!
Pozdrav...........schumy Smile
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:27
zmaj i schumy kad se mi veselimo u vašim biljkama, kako je tek vama drago kad ih pogledate

mopje mammillarie nisu tako darežljive, pogotovo u ovo zimsko doba, skoro sve su na stubištu, čekaju toplije dane

njima inače ne smeta prženje na najjačem suncu ljeti?
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:38
Ne, dapače, mammillarije se moraju se izložiti direktnom suncu, nikada ne dobijaju ožegline.
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:22

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ovu Mammillariu sam dobio krajem prošle zime kao pelcerić i uspješno se ukorjenila i sredinom ljeta me nagradila cvatnjom
Može pomoč kod identifikacije
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:09
Zmaj, krasno cvijeta a tako mala bravo.    ID mamilaria mi nije jača strana .    Ovu zimu sam nabavio nekoliko mamilaria većinom od Bešlića, malih po 15 Kn. Sada računam i na tebe kod ID, super. Trenutno mamilarie presađujem nakon toga slikam.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 08:31
Mammillaria elongata, cvjetovi su joj mali ali je sama struktura biljke savršena. Volim kada kaktus ovako zapuni teglu. Žuta je kod mene godinu dana i u to vrijeme je potpuno zapunila teglu. Zelenu elongatu sam nedavno nabavio.
@mali kaktus, malo sam te kopirao. Mislim da i ti imaš ove oba dvije elongate .

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:15
Evo mene krivca,natjerao si me da ih idem tražiti,malo su ispuhane,nisu dobile vodu od početka desetog mjeseca,još malo pa će i one doći na svoje
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 20:16

Danas sam se ponovila s kaktusićem kojega zovu Stara dama -  Mammillaria hahniana. Kupila sam ga na akciji za 9,99 kn, isam mogla vjerovati očima - i to još zajedno s cvjetnjakom. Evo slika:

 
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:14
Bravo moon, puno mojih kaktusa je od istog nizozemskog uzgajivača. Teško da naši uzgajivači imaju šansu opstati uz Nizozemce uz takve cijene kad jednom uđemo u EU. Nisi rekla da je to 12 cm. tegla. Obrađena (preparirana) je sa silikonom tako da možeš presaditi kaktuse direktno u samu teglu. Tegla ne propušta vodu dekorativna je i idealna je za sve sukulente. Na dnu obavezno izbušiti rupu. Kod nas dođu kaktusi u trgovine Hofer sredinom siječnja, svake godine u isto vrijeme, tokom godine ih ne možeš kupiti jer ih nemaju u ponudi. To je u stvari diskontna prodaja. Nažalost Nizozemci pošalju sve zajedno samo oko 10 različitih vrsta sukulenata zajedno sa kaktusima. Ali svaku godinu po 10 tegla i kroz par godina se nešto nabere.

ps. No zaboravio sam napisati cijena kaktusa zajedno sa 12 cm teglom 2, 9 €.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:25
Pinus - baš ti hvala za ove informacije. Uopće nisam znala ništa o tegli za kaktuse. Iznutra tegla izgleda kao ona za orhideje, znaš onako s onim izbočenjem tako da se eventualna voda koja zaostane od zalijevanja može zadržati, ali neće dodirivati korijen, odnosno dno cvijetnjaka u koji je kaktus posađen. Strah me da mi ne pukne ako probam probušiti rupicu - ti imaš iskustva s tim?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:28
Moon,vrlo lijep kaktusTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:36
mali kaktus - hvala, ........još kad procvjeta.........
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:36
Moraš ju bušiti sa svrdlom za beton (vidija) ali obavezno bez vibracija tako da ti ne pukne jer je dosta tvrda i krhka. Bušiš sa velikim broj okreta a ispod tegle daš neki mekani materijal. Ja bušim na drvenoj podlozi.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:39
Pinus -- hvala ti na svim informacijama
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 21:45
schumy, zmaj, Pinus, mali kaktus, moon,
nemam riječi za ove cvjetajuće bodljikavce. Clap
Predivni su vam.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 11:56
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

schumy, zmaj, Pinus, mali kaktus, moon,
nemam riječi za ove cvjetajuće bodljikavce. Clap
Predivni su vam.

Silvy, hvala za pohvale, ajde nam i ti pokaži par fotića, sigurno nešto imaš...
Pinus, moon, teglice ne treba bušiti u slučaju da se zalijevanje vrši dozirano:
Ja to radim ovako: nalijem u vanjsku teglicu 1/2 sadržaja odstajale vode (kod normalnog) zalijevanja. Nakon par minuta izvadim van unutarnju teglicu i izlijem vodu iz vanjske teglice. Postavim natrag unutarnju teglicu i -to-je-to!
Supstrat upije vode koliko mu treba, a svaki eventualni višak iscuri u prazan prostor na dnu teglice, s vremenom ako je temperatura viša ishlapi i supstrat tu vlagu ponovno  "popije".
To je moj način zalijevanja kada imam ovakve teglice, ne mora značiti da je i najbolji.....
Pozdrav........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 18:44
Schumy - hvala na savjetu
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 09:57
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Moraš ju bušiti sa svrdlom za beton (vidija) ali obavezno bez vibracija tako da ti ne pukne jer je dosta tvrda i krhka. Bušiš sa velikim broj okreta a ispod tegle daš neki mekani materijal. Ja bušim na drvenoj podlozi.


Slažem se s ovom metodom. Ja isto tako radim, jer često dobijemo raznih ukrasnih tegla na poklon. I zalijevam ih normalno odozgo.

Da li ste ikad naručivali kaktuse preko interneta?
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.