Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 84>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2015 u 20:05
zadnji topli sunčani dani ove godine:




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2015 u 16:02
pinus toliko su lijepe da sam ljubomorna......ma nisam zločesto ljubomorna
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2016 u 18:49
14. 1. 2016
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2016 u 19:52
smile227vidi se tko vodi računa o svojim ljubimcima, božanstvena je lady crassula morgan beautifulsmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2016 u 20:47
Neopisivo je lijepa!!! Svaka ti čast za uzgoj ove ljepotice!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2016 u 15:13
Uh, oborila me s nogu. Predivna je! Nismo je dugo čekali da procvjeta u potpunosti.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2016 u 15:31
predivna djela naseg stvoritelja....nikad kraja masti i savrsenstvu....predivan je...

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2016 u 17:45
Cure, hvala vam na komentarima . . . Embarrassed

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 08:02
Pinus, ako možeš zadovoljiti moju znatiželju bila bih ti zahvalna. Koliko je stara tvoja morgansica? 

Otkako sam svoju kupila (negdje u rano proljeće od Bešlića), stagnira i ni makac. Zalijevala sam je i gnojila kao i sve druge sukulente, stajala je cijelo ljeto na jugozapadnom balkonu - ful sunce. Ne kužim u čemu je štos? Embarrassed
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 09:39
5. 1. 2011
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Pinus, ako možeš zadovoljiti moju znatiželju bila bih ti zahvalna. Koliko je stara tvoja morgansica? 
@bugice, klikni OVDJE pa ćeš vidjeti njezinu prvu sliku na forumu. A ako te  zanima pogledaj malo po mojim starim postovima.  Vidjeti ćeš kako je rasla kroz godine. LOL

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 14:02
Moja je sad veličine kao i tvoja prve godine. LOL Znači moram čekati četiri - pet godina. Joj! Po prirodi sam nestrpljiva. Big smile Zahvaljujem ti na brzom odgovoru.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 12:22
Pinus prekrasna je smile94!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2016 u 16:03
29. 1. 2016
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2016 u 19:18
Ajme ljepote, zar ovo je moguće Pinus kapa do poda
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2016 u 12:30
Koliko je su stare? Ova lijevo jedno 15 godina?
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2016 u 00:54
Ajoj Pinus, pa što to radiš? Ma sve te tvoje biljčice obaraju... o b a r a j u...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2016 u 20:40
kad ću ja dočekat cvijet




Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2016 u 09:27
da li sve crassule ovate cvjetaju ako su super sretne ili samo neke sorte? ja sam moju uzela reznicu od roditelja, i njima nikad u 12 godina nije cvjetala
s tim da njima stoji u polusjeni i listovi su više tamnozeleni i duguljastiji, moja stoji dosta na direktnom suncu i listovi su joj deblji i okrugliji, dobiju crveni rub.. tako da dosta drugačije izgleda, ne znam je li moguće da će i moja jednom cvjetati :) (stara je 3 ipo godine)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2016 u 10:44
Cure, mogu samo napisati kako ja radim a zašto nekome krasula ne cvjeta nije baš jednostavno za dati točnu dijagnozu.
 Preko ljeta krassule držim na otvorenom uz kuću. Direktnog sunca imaju ujutro i poslije podne. Preko zime nastojim da dobe što više svjetla (sunca). Manje smjestim na prozorske police a veće uz prozore.

Preko ljeta zalijevam i gnojim često, preko zime ne gnojim a zalijevam vrlo rijetko. Recimo jednom mjesečno. Imam nekoliko krasula u garaži njih nisam zalio nekoliko mjeseci i niti neću dok ih sunce  ne ugrije. Jedna ovata čak i tamo trenutno cvjeta , skromno ali cvjeta.

Sa velikom pažnjom miješam supstrate: pumica (cigla) i humus (glistenjak) u omjeru 2:1. Zalijevam temeljito tako da voda proteče kroz teglu još prilikom zalijevanja. Nakon zalijevanja supstrat je vlažan ali ne i mokar.

Još nešto: za vrijeme toplih noći kada noćna  temperatura ide preko 18 – 20C krasule ne zalijevam.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2016 u 07:22
Originalno poslano od člana tangerina tangerina napisao:

da li sve crassule ovate cvjetaju ako su super sretne ili samo neke sorte? 
Big smile

Ovo sam spregledao a baš je simpatično rečeno. Pretpostavljam da su krasule sretne ako im paše supstrat u kojem rastu.

Ako nebi imao pumicu a htio bi uzgajati krasule  u ukrasnim teglama i zemlji za cvijeće zamiješao bi supstrat kao kombinaciju zemlje za cvijeće i perlita.  Lakše bi disale i odmah bi živnule. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.