Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 243>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 10:09
evo našla sam stranicu sa sarinim upitom pa pogledaj je li ista biljka kao na slici

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1509&PN=62
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 10:25

Hvala Natalija, je to je to.
Malo me zbunjuju podaci, jer si i ti napisala da joj odgovara sjena i polusjena. Moja stoji uz južni prozor cijelo jutro na suncu i još se jako okreće prema svjetlu, tako da svakih par dana moram okretati teglu.
Nije mi još cvjetala, samo brzo raste i pušta grane i na stranu, pa nisam znala kako će velika narasti i koliko joj treba velika tegla.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 11:18
Molim vas, a kak se ja zovem???



....a ja???


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 15:40
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Da nije tomatillo - physalis ixocarpa


Bome je! Hvala lijepa
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:03
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Hvala Natalija, je to je to.
Malo me zbunjuju podaci, jer si i ti napisala da joj odgovara sjena i polusjena. Moja stoji uz južni prozor cijelo jutro na suncu i još se jako okreće prema svjetlu, tako da svakih par dana moram okretati teglu.
Nije mi još cvjetala, samo brzo raste i pušta grane i na stranu, pa nisam znala kako će velika narasti i koliko joj treba velika tegla.
 
Da nadopunim nataliju, biljka brzo raste  i brzo se pretvori u povelik grmić, tako da će joj trebati velika tegla. Jedino što bih još naglasila da podnosi i niže temperature od 15 C jer ju ja preko zime držim na stubištu gdje bude puno niža i to joj odlično odgovara.
Drago mi je da ti tako lijepo napreduje, nadam se da će te oduševiti, kao i mene.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:05
prepoznaje li netko ovaj slatkiš?:
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:11
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Uploaded with ImageShack.us

zna li netko koja je ovo biljka,sukulent ili.....?
 
mali kaktus, možda je sirotica, aptenia varjegirana, ako cvate malim crvenim cvjetićima, ona je sto posto...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:13
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

sara to je streptocarpella saxorum

 
hvala ti puno, draga lana!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 14:43

RS, puno ti hvala  smile78.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 20:05
Sarice,mogla bi biti,vidjet ćemo kad procvjetaTongue
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 22:32

može li mi netko identificirat ovaj sukulent i šta voli sunce ili sjenu

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 22:36
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

može li mi netko identificirat ovaj sukulent i šta voli sunce ili sjenu



Peperomia ferreyrae Happy Bean

evo ima i tema o njoj, ali niko ne piše što je s njima bilo poslije tj. nakon nabave - kako su je tretirali i je li im živa

http://Peperomia ferreyrae Happy Beanwww.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4436
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 22:47
nisam je nikad imala, proguglati ću malo možda naiđem na nešto više o njoj, ali bilo bi najbolje da se javi netko tko je ima(o)



Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 22:56
na žalost na onoj temi su dva mišljenja ,morat ču je sama testirat ..jesi li je ti imala natalija ?
Na vrh
flowerfan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flowerfan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 15:51
Pozdrav iz Slavonije!Molim za pomoć oko prepoznavanja ove divlje biljke. Nađena je negdje pri planinarenju oko Mališćaka ( kod Velike), prošlog godine  ( krajem svibnja) . Poznajem mnogo divljeg cvijeća ( ili bar ja tako mislim), i čudno mi je što ovog ne poznam, a ima tako velike cvjetove. Nije mi još nigdje zapeo za oko, ne sjećam ga se ni iz kakve knjige ni internetskih pregledavanje biljka.Hvala unaprijed i pozdrav!

P.S. Ne znam postaviti sliku na ovaj forum, pa molim da pogledate cvijet na ovoj adresi: http://www.photoblog.com/elementi/2011/07/11/
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 16:28
evo i slika od cvijeta:
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 20:24
O kojoj je biljci riječ? Pomagajte ... radi se o okladi.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 20:36
Da li ovo lišće koje se vidi na slici pripada žutom cvijetu? Ako da , mislim da je sedum reflexum.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 20:51
Hvala Otok. To je to.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 21:20
Prije sam upitala kak mu je ime, nema odgovora!
Možda zato kaj je bil pupoljak!
Evo, sad je i procvao!!!
Molim vas, zna li ko kak se zove ovaj cvijet???

edit:Mislim da je mi je Floramye rješila ovu "stoljetnu"misteriju...ova ljepotica bi bila Haemanthus multiflorus.


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.