Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:05
Ovo je darak Smrčkice, pa da vidi kako joj je lijepo kod mene..  Hvala!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:12
Stefkaja - uvijek mi te lijepo vidjeti u posjeti! Oleander nije posađen vani, ne bi izdržao našu zimu... U velikoj mi je tegli i selim ga u podrum zimi.
 
Nevena i Anči - drage moje prijateljice, baš me raduje što u mojem vrtiću nalazite lijepe vam slikice..
 
Niho - evo bar jedne nove slikice, a čim grane sunčeko slikat ću još! Sad nam je nekako oblačno ovih dana..
 
Lora - veselim se tvojoj posjeti. Da, istina je da ima dosta posla oko svega u vrtu, ali ipak za sada sve stižem bez većih problema. Ja nemam veliku obitelj, niti povrtnjak kao mnoge naše djevojke ovdje, tako da mi je uz posao, MM i peseka, vrt pravi odmor i uživancija..
 
 
Hoya -koliko me vesele santoline i tvoji darovi, toliko sam sretna što će bar nekoliko cvjetića koje sam ti darovala sretno rasti i kod tebe! To je , baš kao što si ti jednom rekla, pravo bogatstvo i vrijednost ovog foruma!!
 
Svima smile79
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 20:25
Baš sam uživala u šetnji tvojim vrtom. Nahodala se jesam jer to nije vrt, vrtić nego imanje, ali uvijek lijepo i uredno Clap. Baš ti zavidim ( pozitivna zavist) na veličini dvorišta jer možeš pustiti mašti na volju, možeš se poigrati. Danas sam kod tebe i Primorke vidjela potočnicu za koju kažeš da češ ju seliti, znači trajnica je Question. U središnjem vrtiću si pokazala svojih 5 tulipana, a ja ostala u čudu, jer znam da si pretprošle jeseni zasadila preko 100 lukovica... kamo su nestali tulipaniQuestion, krtice, voluharice?
Još nešto si mi potvrdila...... danas idem u voćarnu u susjedtvu i vidim nešto u pupoljcima, mislim da je lonicera, ali ima "čudne" listove i dobro da nije nikoga bilo na cesti, jer sam sama sa sobomsmile155razgovarala, a sada kod tebe vidim loniceru sa takvim liščem... joj odmah mi je lakše, nisam još prolupala LOL... skroz na skroz.
Da ne zaboravim Fifija, presladak je i vjerujem da uživaš u igri sa njime, a tko bi mu odolio kada se dođe onako maziti.
Na vrh
Nevena M. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nevena M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 21:37
Imaš predivan pogled kroz prozor pravi mali raj. Volim prošetati tvojim vrtom jer baš uživam gledati otočiće. Već imam zabilježenu tvoju stranicu tako da još ću duuuugo uživati kod tebe. Hvala na slikici.Smile
Cvijeće mi uljepšava dan.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:20
Kat.rea - istina je, zasadila sam ti ja onih 100 lukovica, ali čini mi se da je tamo bilo samo tih 5 tulipana i nijedan više. Ostalo su bile razne narcise, presličice (njih je najviše), pa onda ukrasni mali luk (ili češnjak, časna riječ sad se ne mogu sjetiti), pa malo zumbula... S tulipanima su štedjeli! Ali doskočit ću im na jesen Smile . Što se lonicere tiče, jučer sam se šokirala vidjevši kako su mi jednu (tu na ogradi su dvije s raznim bojama cvijetova. Narančasta i, milsim, ljubičasta) napale uši!! I odmaj je bilo - otrov u ruke i špricaj!! Na mnogim cvjetovima, gotovo na svakom u jednom djelu te lonicere su mi se ugurale uši, prava kolonija,  nevjerojatno.. Nadam se da će špricanje pomoći. Da, ta potočnica plavetna u  mojem vrtu je trajnica. Fifi je maza mazasta, doduše svako malo popravljam malč za njim (razbacuje ga stražnjim nogama kad se svađa sa susjedovim pesekima) , ali mala je to cijena za radost koju nam pruža taj čupavac!
 
Nevena M. - jako, jako me veseli svaki dolazak i posjet mojem vrtu, od srca ti hvala! 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:39
Kod mene je danima već oblačno, pa malo pada, pa malo samo visi.. Stoga su i današnje slikice malkice oblačne, ali ipak radosno proljetne!
 
Mijenja se moj središnji otok - proljetnice odlaze, ljetnice se naziru!
 
 
 
Sva je u cvijetu..
 
 
 
Iza kuće u onom malom vrtiću imam pakujac - ali iduće godine ide  naprijed, ljepotan prekrasan!! (da li se njemu korijen može podijeliti ili moram cijeli grm preseliti?? )
Sav je u modernim bojama, ljubičasta je in!
 
 
 
Ivica je također divna - uživo je još tamnija, lišće joj je zagasito ljubičasto, cvijet također tamniji..
 
 
 
Rekla sam vam da kod mene u vrtu nikad kraja radovima - na ovoj slici vidjet ćete da smo maknuli onaj "kamenjarčić" koji je bio u nastavku velikog, pravog i onu stazu koja nije vodila nigdje. I tu će sada biti samo trava i ovaj veliki kamen. Čekam da naraste trava..
 
 
 
I na lijevo pogledamo, salix je pravi ljepotan!
 
 
 
I na posljetku - Ivna jel' ovo ljubičasto drvce poput tvog grmića ili nije??
 
 
 
Mašem vam svima iz kišnog Međimurja! Mahhhhhhh, mahhhhhh... 
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:45
Ajme Anaida nešto sam manje bila na forumu i koliko zaostataka.
Pa ti imaš cijelo imanjce. Od cvijeća do jagoda.... I sve sadite i uređujete tako lijepo, uredno, smišljeno.
Kamenjar i "otoci" sve bujniji.
Jednom rječju - prelijepi vrt.
A da ima posla, ima....ali ste mladi pa....Thumbs%20UpBig%20smile
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 11:27
Sad si me "natjerala" po pljusku da odem gledati svoj berberis izbliza LOL, stvarno si me zaintrigirala s tim tvojim grmom, čuj ovak kad ga gledam ja mislim da on to jest ali me bune malo ove grane, pa on koliko sam vidjela ima isti habitus lišća pa cijeloj dužini grana ili si ti to možda nešto eksperimentirala ?! A i grane same po sebi mi se čine malo drugačije, kad tjeraju (a tjeraju kao lude , moram ih šišati svakih par dana da bi održala kakvu-takvu formu grma) su tamno ljubičaste boje i mekane su a kad odrvene nakon par dana su tvrđe i imaju po sebi bodlje. Stare grane su ful drvene i kora im izgleda raspucala. E ako i dalje nisi ziher, kad stane kiša, ja ću svoj poslikati izbliza i staviti ga u svoj dnevnik pa probaj usporediti, tebi možda koja svoj imaš uživo pred sobom bude lakše Wink.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 11:37
Ivna, nemam pojima.. Budemo mi to nekako zajedno otkrile. Nisam mu ja nikaj prčkala po granama, ali baš sam jučer razmišljala da li da te gole grane odrežem pa da ga pustim da tjera od zemlje jer su mu od zemlje grančice bogate i pune lišća...? Ne znam. Vidjet ću tvoj grmić pa ćemo nešto zaključiti i odlučiti!! Btw. ovo moje drvce nema bodlje, a ti veliš da tvoj grmić ima..? A, opet, tako su slični.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 11:54
I ja tebi mašem iz kišnog Primorja.....
Trava lijepa, friško pokošena Thumbs%20Up
Da, imaš pravo , baš ti je središnji krug sav fensi šmensi u in bojama
"Šišaš" me za jedan crni tulipan, imaš ih 4 a ja 3 Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:01

Anaida, stalno ja šećem tvojim vrtovima i divim se , pratim sve tvoje biljčice od početka i baš se vidi kako sve lijepo napreduje,  samo rijetko komentiram . Embarrassed

Nije li možda ovo tvoje ljubičasto drvce Cotinus  (crvenolistni ruj), Berberis sigurno nije.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:19
Katruža, da, da!! Hvala ti, točno je tako! Sad si me sejtila, mislim da mi je lani to i Horti tako rekla. To je on. Cotinus crvena lišća. Misterija riješena, hvala tebi, Ivni i Horti. Smile  

 

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:19
Ma vidi bolan kako je lijepo----smile213
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:32
Predivno, sve se razbujalo i rascvjetalosmile106
Malo glupo da pitamLOL, ali kako se zove onaj cvijet koji sam ti dala?
 Baš mi je lijep, volim narandžaste cvjetićeSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:35
Smrčkić, ne znam sad napamet, ali sačuvala sam naljepnicu kad sam presađivala cvijet pa danas pogledam i javim sutra Smile Wink  A možda i naše cure s foruma prepoznaju pa nam jave. Uglavnom, super je!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 15:19
Kiša u našem Međimurju opet pada ali tvoj vrt izgleda kao okupan suncemsmile71
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 16:02

Anaida sada kada je kiša sve to dobro natopila, dvorište izgleda predivno, a što će tek biti kad izađe sunce..... ma znam već, bila sam već tu po suncu, čučala u hladovini i divila se, doći ću opet, pripremi ležaljku u hladu.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 19:44
Sve uredno i lipo u tvm vrtuSmileSve ima svoje mjesto raspoređeno sa ukusomThumbs%20UpOtočići sa cvijećem su bogato rascvjetanismile106
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 20:41
Uvijek skladno i uredno i ponovno odmaram oči na tvojoj travi.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 21:50
E super, enigma riješena, jedino što sam ju vidjela kasnije već što sam stavila slikice u dnevnik, ali nema veze, drago mi je da si uspjela otkriti što ti raste u dvorištu Thumbs%20Up!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.