Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7980818283 140>
Korisnik
Poruka
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 13:27
prekrasan vrt,a tek one ljepotice hosteTongue.glicinija mi se jako sviđa,jer je to ona sa dugačkim cvijetovima,ja sam htjela takvu ali sam kupila onu drugu vrstu koja ima kraće cvijetove.stavit ću slike da vidiš kako cvijeta,puna je pupića.Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 17:28
Prekrasan vrt. To smo već rekli.
Tulipani..... pa čudo kakvi su.
Ali slažem se s prethodnicima ovog trenutka  su glicinije favoriti!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 18:25
Ja iskreno ne znam što bi izdvojilasmile190Kad pogledam svaki cvijet posebnosmile181 ili sve skupa,samo mogu rećismile141
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:20
Uhhhh, jedva sam se našla.... pa prvo da odgovorim...
Lantana potočnice su jednogodišnje i sada su več ocvale, ali se same zasijavaju isto kao alisumi, ja se više ni jednog ni drugog ne mogu riješiti. Ja ti ih pripremim za slijedeću zimu, pa češ i ti imati "pošast" LOL
Maryann, Gio, Goga, baka glicinija je isto več ocvala, uglavnom, ali cvasti će ona još tokom ljeta iako ne više ovako obilno.
Drage moje i mene su tulipani oduševili ove godine, ne samo zbog ljepote cvijeta ( žutonarandžasti), a meni su bili jako lijepi i Black parott bordo crveni, a pred kraj skoro crni i upravo zbog tako tamnih latica na slici nisu lijepi kao u naravi, nego što sam uspjela nabaviti od ranih do kasnih tako da se cvatnja tulipana razvukla na skoro 2 mjeseca. Da sam to tako planirala sigurno ne bih uspjela nabaviti, a ovako otišla u potragu za nekima koje sam htjela, te nisam našla, ali našla druge... i nabava je bila pun pogodak.
Favoriti su ocvali, ali ipak opet ponešto cvate...
nešto%20od%20Andree01
od ovoga sam lani, mislim na Flora artu dobila picmoljak od Andree01, a kako se ona nije mogla sjetiti kako se cvjetak zove tako je to za mene " nešto od Andree"
Pakujac%20–%20Aquilegia%20caerulea%20
lani sam dobila sjeme od pakujaca, nešto malo niklo, a ostao ovaj i još jedan jadni koji mi ne liči da ima namjeru cvasti
ukrasni%20luk%20-%20lat.%20Allium%20Purple%20Sensation,
he,he, evo ipak moga lukeca, iako sam u jesen mislila da mi nije ostala nijedna lukovica, odnosno kada sam sadila mislila sam da su to lukovice od Amsterdamskih plavih tulipana  smile42koji ustvari nisu bili plavi, a sada vidim da neću niti saznati kakvi su Cry, jer njih nigdje nema...
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:31
Ovo vam je moj luk za ružu penjačicu koji smo konačno postavili...... jučer sam pofarbala luk, sad samo da kiša prestane pa da polako dignemo ružu, a da ju ne polomimo, koja se vidi iza luka... i puna je pupova.
luk%20za%20penjačicu
ova zelena vrata su naslonjena jer još nije završeno dolje, treba maknuti šalung pa još malo zabetonirati i vratiti kocke od staze... biti će valjda i to kada kiša prestane
a kada to riješimo, onda če male promjene doživjeti i ovaj panj sa rožcem
rožac%20na%20panju
 
rožac%20na%20panju%20
ostao je jadan uglavnom bez kore pa ga moramo malo okrenuti - poleći jer ovako ovo cvijeće koje ne treba baš puno vode ne dobije gotovo ništa jer sve iscuri...
dunjarica,%20mušmulica%20-%20lat.%20Cotoneaster
 a ispred ulaza se opet rascvala dunjarica
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:34
U povrtnjaku je procvala Korijenkina perunika čekajući mjesto u novom cvjetnjaku
perunika%20-%20lat.%20iris
a isto tako i ovaj grmić za koji mislim da je neki viburnum, ali kojiQuestion
Viburnum?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:36
svidja mi se taj novi luk,bas zbog kapijice ,panj je dobio haljinicu,super izgleda
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 16:40
Evo i moga klemića, prezimio je u podrumu i več cvjeta u tegli
klematis
on će uz novu ogradu... koja je rezervirana za penjačice
vlasac
 a i vlasac se odlučio procvasti...
ovu ružu obožavam jer od pupa do ruže mijenja boju od žute u narandžastu i na kraju crvenu, ali i zato što uvijek cvate prva i zadnja, uvijek me obraduje i na početku i na kraju sezone
ružica
 i za kraj prvi ovogodišnji amarilisi
amarilis
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 17:43
Lijepo.......................
Ali zašto clematis spremaš u podrum, zar i njih treba spremati?!
Ovaj cvijet se zove:
gypsophila cerastoides
nešto%20od%20Andree01
 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 20:36
perunika savršena,dunjarica i panjevi super i amarilisi divni Clap 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 07:55
Kat.rea - ja sam (pogrešno) mislila da je mišje uho potočnica Smile , pa sam i tebe probala "uvjeriti" da imam trajnicu potočnicu! Ali ovdje uvijek puno naučimo, pa sad i ja znam da je moja "potočnica" zapravo trajnica mišje uho. Luk za ružu odlično izgleda, jedva čekam da kiša stane pa da ružu nasloniš na nj.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 09:04
Draga moja, svaki put kad dođem k tebi uvjerim se da ti ideja nikad ne nedostaje, još kad pomislim koliko ti više napora za sve treba s tvojim bolesnim leđima -kapa dolje do poda!
Luk za ružu je genijalan Clap, unaprijed se veselim slikama rascvijetale ruže po njemu Thumbs%20Up!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 10:07
Prekrasno kat. kad se ruže popenje po onom luku, to će biti prava stvar.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 10:11
Bravo Kate kod tebe uvijek nobiteta, luk za penjačicu je super Clap, i hvala ti što misliš na mene za potočnice, imam ja mjesta za njih na padini pa neka se bore s alisumom LOL
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 20:28
Oho, vidim da sam imala gošće, a ja se pravim mutava... ma ne nego sam odlutala u tuđe vrtove, a poslije pao internet ili CIF i nisam više mogla ništa otvoriti.
Bergenija, hvala na identifikaciji, mog do sada bezomenog cvijetka. A klematis sam lani kupila, moj prvi u životu, pa s obtirom da je to več bilo malo kasnije i iz neznanja, posadila u veliku teglu, a onda sam ga u jesen pospremila, jer u njoj vani nebi opstao po zimi, ali sada će i on dobiti svoje mjesto uz ogradu, pa neka se penje po njoj.
Duda slažem se s tobom za peruniku, em je bijela, em ogromna, a dunjarica je isto sada najljepša u svojoj bijeloj haljinici......
Anaida stvarno si me uvjerila jer znam da ima neka potočnica xy, smile42ne mogu se sjetiti pridjeva koji sto uz naziv potočnica, koja je drugačija i mislim, ali nisam sigurna, da je trajnica...... ali zato su tu naše forumašice...... znaš kak se veli... svi ljudi sve znaju...
Drage moje, vjerujte, jedva čekam da kiša prestane i biti ću mirna i sretna tek kada ružicu dignemo gore, naravno čitavu, a onda neka ona pokaže svoju ljepotu...
Ha, ha Lantana, pa kod tebe će to možda i biti borba, jer kod tebe sve cvjeta u drugo vrijeme nego kod nas.
Jučer sam zaboravila staviti jednu sličicu
geum,%20blaženak%20-lat.%20geum%20chiloense%20mrs%20bradshaw
to je gum ili blaženak - mrs Bradshaw, kojega sam kupila lani u Botaničkom vrtu
i moje drvo novca...
Drvo%20novca-%20Money%20tree%20-%20lat.%20Pachira
prošli tjedan dobili smo reklamni letak od Plodina i ja vidim drvo novca- pachira po mislim 25 kn i ja velim superrrr, moram ići vidjeti jel to vrijedi kupiti... no kako me ukliještilo, pachira mi nije bila ni nakraj pameti.
No u petak (prošli) MM me vozio u ambulantu, a poslije je išao u Plodine kupiti nešto za jesti, jer njegov kulinarski domet je speči jaja Confused, čak ne ni na oko Wink,a kako se meni nije hodalo po trgovini, ja ostala čekati u autu...... i evo njega, nosi pečeno pile i pachiru Tongue.
I evo nje, dobila ukrasnu teglicu, kovanice "u noge" i zlatnu i crvenu trakicu za sreću, kak je red......
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 20:37
Pa već ti muž stvarno dugo nije kupio cvijet LOL bilo je i vrijeme.

Onaj luk za ružu je odličan, bit će krasno kad se ruža popne i procvjeta.

Potočnica trajnica - možda misliš na kavkasku potočnicu, koja se zapravo zove brunnera, to je trajnica.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 20:39
znači da dobiš nekaj ovakvog mora te uklještit..a pa dobra ti je fora ...ja nažalost to nemrem izvest kad me uklješti ja odem četveronoške dotoresi na inekciju a MM dalmoš kuha li nakuhava jer od ničeg napravi gozbu LOL ...mislim volila bi ja i pachiru al ća ćeš dobro je da oće i skuhat umisto mene hehe
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 23:04
bravo za TM
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 23:22
Ruža je dobila svoje pravo prestolje i mislim da će fenomenalno izgledati na tom luku,bijela perunika mi jesmile227,a klematis,ruža(koja boja)amarilis.....sve jeThumbs%20Up
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 00:59
Hvala Otok, ma znala sam da ima neki "daleki" pridjev LOL, pa di je Kavkaz od nas, tko bi se toga sjetio......
Duda i ja sam onda bila u takvom stanju da bih se i pachire odrekla za malo toploga jela i sa žlicom, umjesto pileta koje je bilo suho ko triješće, ali ...... samo to nemoj nikome reći.
Miro, sada će ruže i kod nas, još malo, a onda je to pravi užitak... a ovu volim zbog transformacije u boji...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7980818283 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.