Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 96>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
ANIKA View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 131
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANIKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 08:20
anika
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ANIKA View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 131
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANIKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 08:16
evo i mojih čuvarkuća u jesen
 
anika
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 13:21
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Da li u Dalmaciji ikada mogu imati tako intezivnu boju s obzirom na toplu klimuQuestion
 
Pravo da kežem, pojma nemam.
 
Zimska intenzivna crvena boja kot mnogih se kutivara pojavljuje sa prvim marzovima ... Kako se oni razvijajo u temperaturama izna = stupnjeva celzija - to neznam i bnemma iskustva. o tome češ nam za par godina reći toi ili možda neki dalmatinski zaljubljenik u čuvarkuće.
 
Boja čuvarkuće zavisi:
1- u prvi vrsti od sorte odnsono kultivara (nemaju svoi iste boje - (plava, zelena, crvena, smeđa, narančasta, lila, roza...)
2. od godišnjeg doba _- večina sempsa mjenja boju zimi i ljetu (neke takve transformacije uslikane su na mom blogu http://sempervivum.sosblog.com)
3. od temeprature (zimska boja počne sa prvim mrazovima!)
4. od količine sunca (sempsi, koji rastu u sjeni SLABIJIH su boja, listi se svetlucaju a na početku su listi bjeli!)
5. od kvalitete zemlje
6. od đubriva (koji se ne prepurućuje jer ima negativan učinak na boji sempsa!) 
 
U glavnom: plave, žute, lilac i naračaste boje "rezervirane" su za ljeto i kultivare, koji spadaju u "viši cjenovni razred".
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:39
Njemu treba živahno sunce za boju. U proljeće će opet pocrveniti kao Čehinja na suncu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:08
I meni su čuvarkuće stalno vani na jednoj groti sa vrlo malo zemlje a na nekim mjestima nemaju uopće zemlju. Nisu mi ovakve jake boje ko od rene, više nalikuju đombinim. Rene meni je tvoj Korspel Noir nekako najljepši.





Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 17:49
Ma ništa mi nije u kući Vera, sve je vani, a i onaj tvoj crveni gubi crvenu boju. Valjda je to normalno po zimi ili im nešto ne paše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 17:12
Izbaci ih van iz kuće. Renee kaže da im treba zima za pravu boju. BTW i inaj aeonium pod kišobranom ostavi vani. Ako je meni preživio na Jušićima i tebi će. Razlika je barem 2-3 stupnja.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 16:52
Sve moje crvene čuvarkuće nisu crvene nego zelene, očito im fali sunca i svjetla, no na proljeće i ljeto situacija će se promijeniti, pa ću opet uživati u njihovim pravim bojama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 09:24
Renee, čuvarkuće su ti čudoThumbs%20Up
 
Da li u Dalmaciji ikada mogu imati tako intezivnu boju s obzirom na toplu klimuQuestion
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 19:16
Moje cuvarkuce su promijenile boju..i bas mi se svidjaju ovako Tongue!!
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 10:55
Vrhunci godine:
 
Korspel Noir
 
Vieux Green
 
Gelina
 
More Honey
 

S. calcareum cv. Extra
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 06:32
E, pa kad je lisica u pitanju. onda joj oprostimo ... smile57 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 16:51
Renee, ovdje kod nas još lisica nosi poštu.Vikend su provelii u pošti.
Ali dobro da sam ih dobila.Jedan drugi paket sam dobila- napol otvoren.
Sve je OK.Čekamo ljeto.Dotad smile79
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 16:04
Fermina - Daza, nije mi jasno kako su oni mugli za tako kratko vreme (ponedeljak - petak) na putu istruljeti. Nikada ne šeljam sempervivume odmah posle kiše, bili su suhi. Žao mi je što se to desilo.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 12:47
Prava si renee.Thumbs%20Up

Moji (tvoji )sempervivumi lijepo napreduju.Nekoliko ih nije preživjelo putovanje a ostali rastu.Čak i sada, jer kod nas je još toplo.
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 07:12
Sempervivum cv. Firtefly
 
Sempervivum cv. Erongo

Evo, stigle prve jesenje kiše, prvi zimski mrazovi ...
 
A ja se spremam na povečanje mog sempervivum vrta, za 10 dana imat ču novu ogradu, pa če moj vrt bitu duplo veći - od sadašnjih 66 m2 na 130 m2. Preko zime ču vredno saditi Sempervivume, držati palčeve preko ljeta da štoviše narastu, a onda u 8. i 9. mjesecu ... Pa zna se šta!
 
Da ne budem imala gužve i zbrke sa slanjem Sempervivuma krajem idučeg ljeta, molim vas, da se mi štoprije javite - i do dagovorimo sve oko togo preko duge hladne zime ....
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 21:29
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Ni slučajno. Što je hladnije njima treba manje vode.
 
Hvala ti VeraTongue!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 23:50
Ni slučajno. Što je hladnije njima treba manje vode.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 22:38
Kod nas pada kisa vec 2 dana i temperature su naglo opale..tako da sam ih pomjerila s kise..stavila sam ih na prozor,gdje su zasticene..Jesam li pogrijesila??
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 10:01
Kad smo kod gnojenja, ja svoje nekad (jaaako rijetko) zalijem malo gnojivom za sukulente i kaktuse. Mada moram priznati da ja njih redovito zaboravaljam i zaliti, a kamoli pognojiti. Nekako ih stalno zaobilazim, ali njima to očito paše jer su ljetos cvjetali ko ludi
nema kruha bez motike
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.