Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 94>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2014 u 13:11
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

hvala bugicaza5 i rajski vrtovi....sad su se malo počele popravljati ( pred kraj sezone Disapprove ) a dok je trebalo bile su jadne za poludit....
 
Moje su bile već par puta na "putu" za smeće, ali nekako je prevladalo u meni da bolje da se zeleni nešto na balkonu, nego da bude pustoš....
 
Bugica, ova kombinacija ti izgleda zakon...kakva je to vrsta cvijeća koju spominješ ( osim pelargonija ), viseće ili? To je ljetnica?
Vidim da si i ti jedna od onih koja čitavu godinu nešto sadi,kao i ja.....meni se svi živi smiju jer cijele god.kupujem zemlju za cvijeće smile73
 


Hvala, drago mi je da ti se sviđa. Smile 

To je tradescantia zebrina, trajnica, ali mnogi je uzgajaju kao jednogodišnju. Ja je ne bacam, nego čuvam na tavanu, gdje je zimska temperatura oko 12-14. Vrlo lako je možeš sačuvati i na način da joj potrgaš grančice na pedalj dužine i jednostavno ostaviš preko zime u vazi s vodom. Samo ne zaboraviš dolijevati svako malo, jer dosta popiju. LOL Do proljeća tako imam bezbroj novoožiljenih tradescantijica. Brzo puštaju korjenčiće, već nakon par dana. 

A sadim ti ja, sadim... ne obazirem se baš na rokove... vidim da nas ima još... smile76 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 08:50
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

LuLei, srećo, što ti je ono između pelargonija (sivkasto), je li možda helichrysum petiolare ?
 
Smile iskreno, nemam pojma...došla sam i pokazala prstom i rekla "ja bih to"...ima ti sitne sivkaste listiće, izgledaju kao da su od velura - onako su mucasti Embarrassed eto to ti je najbolji opis koji mogu dati..i da nekako čudno"mirišu", prije smrde smile39
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 08:58
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

hvala bugicaza5 i rajski vrtovi....sad su se malo počele popravljati ( pred kraj sezone Disapprove ) a dok je trebalo bile su jadne za poludit....
 
Moje su bile već par puta na "putu" za smeće, ali nekako je prevladalo u meni da bolje da se zeleni nešto na balkonu, nego da bude pustoš....
 
Bugica, ova kombinacija ti izgleda zakon...kakva je to vrsta cvijeća koju spominješ ( osim pelargonija ), viseće ili? To je ljetnica?
Vidim da si i ti jedna od onih koja čitavu godinu nešto sadi,kao i ja.....meni se svi živi smiju jer cijele god.kupujem zemlju za cvijeće smile73
 


Hvala, drago mi je da ti se sviđa. Smile 

To je tradescantia zebrina, trajnica, ali mnogi je uzgajaju kao jednogodišnju. Ja je ne bacam, nego čuvam na tavanu, gdje je zimska temperatura oko 12-14. Vrlo lako je možeš sačuvati i na način da joj potrgaš grančice na pedalj dužine i jednostavno ostaviš preko zime u vazi s vodom. Samo ne zaboraviš dolijevati svako malo, jer dosta popiju. LOL Do proljeća tako imam bezbroj novoožiljenih tradescantijica. Brzo puštaju korjenčiće, već nakon par dana. 

A sadim ti ja, sadim... ne obazirem se baš na rokove... vidim da nas ima još... smile76 
 
da, jako lijepo izgleda..smile57a što se cvijeća tiće, stalno nešto čupam, sadim :-)vidjela sam jučer sa mi je u vrtu između begonija počele maćuhice cvast...valjda je proljetos palo sjeme, pa sad izgleda fora :-) :-)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2014 u 21:31
Ono između tvojih pelargonija, iako baš dobro ne vidim, mogao bi biti silver. Bar ga kod nas tako zovu. Embarrassed
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 08:52
eeeee silver.....da tako je Smile
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 20:32
Ova mi je godina od samog početka bila izuzetno loša za pelargonije. Bile su na zimovanju u stakleniku i krajem siječnja se u njemu pojavila plijesan... A one su bile predivne, pune zdravog lišća i s pokojim cvijetićem... Kako sam MM rekla da ima oko prozora i na klupčicama plijesni, bez razmišljanja je zapalio malo sumpora, a ja nakon sat vremena u još malo zadimljenom prostoru ugledala lagano sivo lišće.... Drugi dan svo je to lišće bilo na podu, ja u bedu i tako je počelo... Kada smo ih početkom lipnja odnesli u GK donekle spašene, tri puta u toku jednog tjedna ih je grašica dotukla... Zato ove godine imam samo ove i najčešće je formirana samo jedna kugla cvijetova, rijetko kad dvije... I zato sam ju i naslikavalaBig smile...








Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2014 u 09:57
Uh, divne li boje! smile71Krasno, inače obožavam sve pelargonije i sama ih uzgajam, razmnožavam, pomlađujem... nekako su mi najdraže na balkonu, no ovo proljeće posadila sam ih i u vrtu u grupice i baš su dobro izgledale, za razliku od onih na balkonu uopće nisu bile bolesne, unatoč silnoj kiši.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 15:32
smile99hellooo...ajmo malo dignut ovu temu...koji su vam planovi za proljeće? kakvim kombinacijama planirate uljepšati svoje gblakone i okućnice? Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 17:17
Da, da, tema je pomalo zamrla... još ne znam koja će kombinacija ove godine prevladati... prošle sezone su mi se uništile gotovo sve pelargonije osim starinskih rastu u grmove i engleskih. Nisam niti pelcala jer je ono malo što mi je ostalo bilo u užasnom stanju... tako da ovu sezonu počinjem jako skromno, za razliku od prošle kada sam ih imala gotovo sedamdeset, raznih boja, neke viseće, neke starinske, neke poluviseće i engleske tamnobrodo šatirane. Smile 

Ne pamtim godinu kada su bile u ovakvom stanju kao prošle, uvijek su mi uspjevale bez pola muke i bile prave ljepotice.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 22:04
Previše kiše, vode, vlage u zraku i naravno dobitna kombinacija za bolesti. 

Vjerovatno je botritis, i možda truljenje korijena ... ako nije vršita nikakva zaštita i slabija gnojidba ode sve u klinac.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 11:48
ja sam moje gnojila i štitila,ali nisu svejedno bili reprezentativni kao prijašnjih godina.jednostavno takva godina.ove godine ćemo ih ošišati i dodati nešto novih pa će nekako biti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 12:40
nisu bili reprezentativni ali nisu propali i uništili se.... jako loša godina je za sve bilo
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 17:05
Prskala sam ih galicom i quadrisom, gnojila dvaput tjedno, ma sve kao i dosada... balkon mi je skroz nenatkriven i pogodila ih je par puta tuča - koja je padala, ne bi vjerovali, u pola sedam ujutro tako da je nisam očekivala i nisam ih stigla spremiti...pa par puta bjesomučni vjetar koji mi je čak i digao neke žardinjere iz košara u kojima su visile na ogradi i bacio ih sa prvog kata zajedno sa zemljom i pelargonijama. Wacko Taj put je letila i asarina scandens na način da je tegla koja je bila privezana za ogradu ostala gore, a zemlja s cvijetom i ljestvama za njeno penjanje je dignuta u zrak i bačena dolje...Na kraju je ispalo da su mi one koje sam zasadila u vrt bile puno bolje od ovih na balkonu - a sve su imale isti tretman. Sad si mislim da ne smeta njima možda quadris? 

Nadam se novoj boljoj sezoni, jer jako volim pelargonije i u stvari uživam u njihovom uzgoju, već dugo nisam kupila niti komad - sve sam sama uspješno pelcala i stalno imala nove... do ove godine. Geek
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 17:17
ako si se pridržavala pravilia i mjera onda quadris nije problem. I ja ga koristim i nikad nisam vidio nikakvu fitotoksičnost na biljkama
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 18:15
admine kakve ti imaš ove godine za prodaju
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 18:42
Quadris sam koristila točno po uputama. Prošlo ljeto sam ga koristila prvi put na pelargonijama. Vjerojatno sam trebala ranije prskati, no dok sam se ja dvoumila da prskam ili ne, dotad je bolest uzela maha. Loše proljeće, loše ljeto, previše kiše... nadam se boljoj novoj sezoni. Smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:14
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

admine kakve ti imaš ove godine za prodaju


a klasika jednostavne crvena, bijela i roza i nova vrsta: super red. još bi trebala biti jače crvena od obične.
te decora - jednostavan sa bijelom stabljikom. crvena i roza. 

duple nekih 10 boja. 

te nešto između duplih i jednostavnih... 3 ili4 boje... te idu u pilot projekata

i nekih 15-20grmolikih - zonalki
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:16
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Quadris sam koristila točno po uputama. Prošlo ljeto sam ga koristila prvi put na pelargonijama. Vjerojatno sam trebala ranije prskati, no dok sam se ja dvoumila da prskam ili ne, dotad je bolest uzela maha. Loše proljeće, loše ljeto, previše kiše... nadam se boljoj novoj sezoni. Smile

ovo je specifična sezona i sumnjam da će se opet tako brzo ponoviti. 
QQuadris je jako sredstvo i dobro je, možeš dodati i nešto na bazi bakra preventivno radi zaštite; champion ili dithan... (možda se ne piše baš tako) 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 19:26
Hvala, dobro je znati. Ništa bez zaštite i mislim da ove sezone neću razmišljati da li ih prskati ili ne. 

Bilo mi ih je tako žalosno za gledati onako bijedne i očerupane da sam skoro sve viseće bacila. Nisam mogla pronaći ni grančice za zakorjenjivanje - obično to radim ujesen. U svakoj drugoj prilici, spremam ih na tavan netom prije mraza, gotovo u punom cvatu... sad nisam imala skoro ništa za spremiti, od njih otprilike sedamdesetak, tek šest grmolikih, dvije engleske i pet visećih i tu je pitanje kako će izgledati u proljeće - hoće li se bolest opet pojaviti.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 11:44
Heartoho, stvarno je živnulo....Smile podržavam sve gore napisano....iako ih ja uzgajam vrlo laički i neprofesionalno, mogu reći da su mi ove godine uz sav trud, gnojenje, prskanje...bile tako jadne da mi je u par navrata došlo da ih pobacam koliko su jadno izgledale.....jedino što mi je uspjevalo bez ikakvog ulaganja su bile begonije smile64već sam mislila i odustati od pelargonija i zasaditi surfinije..i još uvijek važem..ali nekako mislim da će opet crvena kombinacija na moj balkončić......
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.