Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8687888990 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 23:33
  Milice dođi dok je još sve friško ! smile95smile84




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 23:36

 He,he, he Pustilka znam ja da jer Bosna poznata po tim pitama,  Bosanci i Bosanke su maheri za te pite...ali znaš mene, imam i ja nešto od toga..he,he,he  smile96smile96 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 08:44
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 He,he, he Pustilka znam ja da jer Bosna poznata po tim pitama,  Bosanci i Bosanke su maheri za te pite...ali znaš mene, imam i ja nešto od toga..he,he,he  smile96smile96 





Ne pada iver daleko od panja.LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 12:36
 
  Pustilka, Pustilka ! smile60smile156


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 12:40
  Nego dragi moji povrtlarci i povrtlarke, moj Enzim je gotov, danas slijedi procjeđivanje i flaširanje....Uglavnom ja sam zadovoljna dobivenim proizvodon, sad samo pričekati proljeće i experimetirati....Ali kako je to namjenjeno za različite svrhe i namjene, vjerojatno će i moji pokućarci dobiti malo zdrave ekološke "hrane"...EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 12:47


  Evo ga...EmbarrassedHeartThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 13:16
ajme šta tu ima svega lijepoga i dobrogaTongueTongue paradajzići su prezgodni, a meksički krastavac ti je super uspioThumbs Up
pazi da netko ne popije Enzim, izgleda poput mladog vina (mošta)Wink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 13:48
 
  Hvala ti draga moja !  smile79smile86 A što se tiče Enzima i da ga tko popije, ne bi mu bilo ništa, jer se može koristiti i za piće, ali naravno samo od zdravog, neoštećenog povrća....Pošto su ovdje većinom samo otpaci iz vrta, namjenjeno je isključivo za biljke....Smile





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 19:07
 
 Evo nešto od kiwana, možda vam se svidi: 
                    

                                              Sok od Kiwana


 Egzotično voće koje nema šećera, ima te koštice u želatinastom "soku", može se koristiti za sorbete, sokove, kreme i sl. Sjemenke se izdvoje blenderom, pazite da ih ne isječete, ali treba par min. da se sok odvoji. Tada se procijedi, pa pravite nešto drugo.

             

                    
                    

                                                                               Jednostavno.

                                SASTOJCI:

                                                                                 4 kiwana

                                                                          1 limun ili 2 limete

                                             šećera po želji, možete koristiti i par kapi stevie, to je prirodni zaslađivač

                                                                3-4 dl obične ili mineralne vode.

                               PRIPREMA:

Kiwano prerežite i žlicom izvadite meso. Stavite u blender, odvojite sok od sjemenki i procjedite. Iscjedite sok limuna , dodajte šećer i hladnu vodu. Stavite u hladnjak ili stavite leda po želji. Ako se napravi pjena, uklonite je, da imate bistri sok, ali pjena je isto ukusna, pa ako vam ne smeta izgled, možete ju konzumirati.

                                                                    (  posuđeno od Moj Gastro.....Embarrassed  )

            

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 19:11
  
         Mislim da ću pošto imam još kiwana ovo isprobati....EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 19:11
djeluje primamljivo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 19:27
   Da ajči , jako lijepo izgleda i sad neću imati mira dok to ne isprobam....a već sam moje bodljikavce htjela izopćiti, samo stoje i ničemu ne služe.....Confused  Dobro što sam našla ovo, sad neću imati mira dok ne saznam kakvog je okusa ovaj sokić..Embarrassed


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 20:30
  I evo me.....LOLLOL Ne bi ja bila ja kad se odmah ne bi primila experimenta.....Curke pozivam vas na sokić....da ga probate, mislim da bi ostale smile39sažet ću to ovako:   Fin, pitak, pun vitamina C i osvježavajuć, bolji prirodni sok ja nisam probala ! EmbarrassedHeart  Sad kad sam mu našla konačnu svrhu, definitivno ide na moj vrt i to u malo većem komadu nego što je sad bio...

  
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 20:51


    Evo ga....EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 20:54

   A ovo će " piti " moje biljke....Enzim od biljnog otpada je gotov, a druga tura, ovaj puta samo voćna je jučer stavljena na tromjesečno odstajanje......Smile






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 20:56
  Imam još jedan plan koji ću također uskoro pokušati ostvariti, a to je također tekuće bio gnojivo od komorača...Embarrassed


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 21:06
Monstera smile186za sok i enzime.ja sam konačno nagovorena da iste napravim.De mi reci jel se moze u flašama pokisaliti ti enzimi ili treba kanta?
I kako si pravila sok od tih tvojih krokodilčića Big smile,jel samo izblendano ili si kuhala kao svaki sok?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 21:15
 Pustilka, Enzim bi ti bilo dobro napraviti u nekoj većoj posudi, pa kasnije procjediti i preliti u flaše, ali također se mora paziti, čak ni tada flaše ne smiju biti zatvorene jer to još uvjek radi.......Evo jučer sam napravila novu voćnu turu.....Sok od krokodilčića  je prirodni,  samo  sam  ih dobro izgnječila i protisnula kroz cjedilo (blenta) ako imam i blender i štapni mikser i sokovnik  smile42 Eto nije mi se dalo izvlačiti moju aparaturu zbog malčice soka.....No moram ti reći sad smo se navukli da nam ta količina nije dovoljna....šteta,nemam više nikakvih citrusa pri ruci, inače bi još krokodilčeka  stradalo!   smile96smile96




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 21:17
 Ja sam svoj Enzim kiselila u onoj velikoj 15-litarskoj kanti od Jupola...Embarrassed Bilo je dobro zatvoreno, oni poklopci od te kante ionako se jako dobro daju zatvoriti....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 21:18
He he,Tongue
Da li je meso tih krastavaca,zaboravila im ime:) mekano kad dozri,ili je tvrdo kao kod pravog krastavca?
Krenulo me sa pitanjima Big smile
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8687888990 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.