Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 243>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 10:06
De malo zalijevaj ono cvijeće krepa od suhoće palma je trebaa biti već 5 listića a ona jadna nakon godinu dana samo 1 pustila --zalijevaj to cvijećesmile107
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 21:45
dakle, dakle..........obećala sam a obećanja se moraju ispuniti. Onaj lijepi puzavac, čiji jedan pelcer je obavezno moj/si mislila da ću ti ja javiti podatke a da ne tražim nešto za uzvrat ha/
 
se zove:
 
TRADESCANTIA BLOSSFELDIANA
 
Biljka zimzelena, ali se smatra kućnom, moji kažu bolje je zimi skloniti ili zaštititi
Voli više polusjenu nego čisto sunce
Ljeti redovito zalijevati, a zimi manje, samo povremeno.
Pelcer može i u vodi i u zemlji
Veoma je invazivna......
 
Zadovoljna? Treba još?
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 21:49
Zapisano draga, pa i mislila sam da je invazivna kao uostalom i cjela ta porodica, pa tako i za pelcer neće biti problem.
Mislim da ću je ipak po zimi staviti u kuću, iako obično takve biljke izgube boju(ona lila napr.) i nisu tako atraktivne kao vani.
 
Hvala ti smile79 do utorka-vidimo se!smile153
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 21:59
Bok Triša!
pregledala sam vrt u nekoliko stranica unatrag i uživala sam u tvom cvijeću!
Znam da ne trebaš savjete ali radi se o ovoj sličici;
Vidi se trava dihondra i encijan. Mislim da njihov suživot nije moguć. Ako se dihondra širi, a vidim da je tako ugušit će ti ovog ljepotana, a bila bi šteta, jel tako? Zasadi ga negdje drugdje da možeš uživati u njegovom cvjetanju više godina!!
Encijan je meni tako dragi cvjetić!Wink
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 22:18
e da Bergenija ti je dala dobar savjet, a vidiš mogla bi pelcer, ili sjeme?hm... sačuvati i za mene.....
 
 
 e moja Niho, Triša ti je pametna cura ona je čekala kišu da zalijeBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 22:56
 
 e moja Niho, Triša ti je pametna cura ona je čekala kišu da zalije--------Lora ona je još jedan dodatak u mome životu koju me veseli svemu i pruža radost mome srcu . Njeno cvijeće i sve -i čak kaktusi ostali su još duboko urezani i teško se takvo nešto zaboravlja a tek mala Triša-kad viri iza cvijeća
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 09:20
Bergenija, savjet je uvijek dobrodošao, naročito od tebe, jer sve što si mi u Buzetu pomogla odabrati bio je pun pogodak, pa i taj predivni encijan.
Obzirom da je niska biljka već sam joj našla puno bolje mjesto, gdje će se vidjeti u prvom planu njegovi prekrasni cvjetići.
 
Lora ti mi pomažeš jako svojim opisima biljaka, stalno govorim kako bi nam to trebalo na forumu, kratko i jasno o svakoj biljčici, a ti mi to nađeš za svaku biljku koja me zanima, a moram ti reći da ih imam još mnogo za koje trebam savjet u tom smislu.
 
Niho i ti si iskusna pomoći ćeš nam u opisivanju biljaka i ostalom.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 19:18
Dva dana sam doma, a bilo mi je skoro pa idealno vrijeme za neke preinake u dvorištu, pa recimo da sam prilično zadovoljna.
 
Kako uvijek vodim borbu sa visinama biljaka, ovaj puta odlučila sam posvetiti tome malo više pažnje, a sve u nastojanju da u mom vrtu ubuduće dominiraju trajnice.
 
Uz zapadni zid gdje sunce dolazi veći dio dana stavila sam hortenzije, pa onda vajagelu i klematis, do njih Hoyine alstromerije i na kraju Jagodine kerije. Sve su to relativno visoke biljke, pa sam ispred njih stavila dugačku posudu u kojoj su mi crveni tulipani, u sredini je andrein srednje visoki ploks, a do njega zečje uši. Svakoj sam biljki ograničila prostor i to je to:
 
 
 
 
 
Ovdje su bile maćuhice, a sada je ovdje premješten encijan  i gentiana (mislim da je to isto encijan)
 
 
Presadila sam hostu  i neku biljku kojoj ne znam ime (obje od bake bee), otraga sam umjesto jedne uginule ruže stavila oksalis, a tu je i žuta pupavica u vazi (valjda je to pupavica).
 
 
Lantanina plava trava uredno se snašla ispred plavih maćuhica.
 
 
Očistila sam gužvu ispred perunika i popravila crijepove koji ih ograđuju
 
 
Lanjske krizanteme presadila u dvije velike zelene vaze
 
 
Tu sam presadila malo drugačiju krizantemu, koja je počela cvjetati
 
 
Crvenu hortenziju presadila u ovu veliku betonsku vazu
 
 
U drugoj takvoj vazi su mi dugo već karanfili - nekako slabo cvjetaju
 
 
 
Moja rođendanska palma nikako da nađe pravo mjesto u dvorištu, a iza nje pred ciglastim zidom vidi se eukaliptus - nježan ali visok
 
 
Ovdje se pored nevena, amarilisa i lupinusa gužvaju ove godine dature, ali one idu van.
 
 
Nihina ljepotica cvate neumorno, ali lotus iznad nje na žalost ne.
 
 
Heba se smjestila kraj dvije kane, koje neće da cvjetaju
 
 
Dalije cvjetaju, ali moram označiti koje su visoke, koje niske prije nego ih izvadim iz zemlje
 
 
Ova šumska ivica kratko traje, ali ima tako raskošno lišće da joj moram naći neko mjesto u podnožju neke visoke biljke.
 
 
Sada me čeka čišćenje ostalih djelova dvorišta. Tako malo dvorište a kamion smeća - sigurno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 19:42
Jako lijepo. Dopadaju mi se promjene u vrtu, stvara novo ozračje i osoba u tome nalazi zadovoljstvo. Uzbudljivo je pratiti te promjene,  kako se napreduje korak po korak, kao dizajniranje vrta.smile57
Ta tradesacantia ima masu vrsta. Vidjela sam krasnu kombinaciju  visećih pelargonija i šarene tradesacantie.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 19:47
Hvala smrcko, baš tako uživam u promjenam, tako svake godine imam novo dvorište i to me veseli.smile71
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:09
Super ti izgleda "novo" dvorište smile141Baš me zanima da li će biljke ostati svaka na svom prostoru dok počnu s invazivnim rastomSmile
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:15
bogme si se dobro naradila, ali imaš uvijek lijepe nove ideje, što mi se jako svidja
 
 
Što se tiče raspoznavanja, nema problema samo pitaj, uvijek dobijem jasne kratke informacije, i to iz osobnog iskustva, koje su daleko bolje od onoga što pročitaš na netu...
encijan ti je gentiana...nekad sam ju i ja imala...
 
P.S.svi su zadivljeni tvojom tradescantijom blossfeldianomi i kažu da spada medju najljepše vrste te biljke .......
 
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:25
Silvek, ni ja nisam sigurna za biljke, jer kad se počmu širiti van ograničenog prostora sigurno će mi biti žao uništiti je, ali nekako sam si zam islila u glavi da uvijek mogu nekome pokloniti ili pak odnijeti u vikendicu.
 
Lora hvala za gentian, sada izgleda da su dvije vrste iste biljke, a vidjet ćemo kad procvjeta. Nova tradescantija je baš super - biti će za svih pelcerić.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 23:11
To je naša Triša, uvijek akcija, uvijek nešto novo Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 23:15
Evo Triše u svom elementu. Bogme si se naradila, uvijek nešto novo.

Samo, što ti bi da hortenziju staviš na sunčano mjesto?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 07:48

Puno posla, ali isto tako i puno ljepote!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 08:10
Otok imaš pravo, malo sam si mislila da joj to mjesto neće baš biti dobro, iako nije baš cjeli dan sunce, ali većio dio dana ja. Ustvari tamo na kraju gdje sam stavila kerije, bilo bi joj puno bolje.
Uh uvijek neki promašaj - premjestim je dok još nije kasno.
 
Lantana, Anaida, hvala vam ljepotice moje od srce.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 18:50
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

To je naša Triša, uvijek akcija, uvijek nešto novo Clap
Potpisujem Lantanu!
Ova ideja sa ogradom od crijepova mi se jako sviđa!Wink
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 14:16
svaka cast,svugde stignes,al stignes i da sredis vrt.bravo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 14:20
bergenija, gioa, da nema vas i ovog foruma, svega toga bi bilo manje, vi ste svi moja inspiracija.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.