Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 22:01
Andina, magao bi posijati i sada u pravu si. No sada čitam što pišete i gledam kako se to radi. Početkom ožujka krečem i ja sa sijanjem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 00:16
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Andina, magao bi posijati i sada u pravu si. No sada čitam što pišete i gledam kako se to radi. Početkom ožujka krečem i ja sa sijanjem.
Čekamo teWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 12:46
pinus mora da uživaš u cvjetovima makar trajali i jedan dan

moji napreduju poskidala sam im kapice sad se trebaju polako uspraviti i otvoriti listiće

nadam se d aće još koji niknuti... dva sam ja zeznula.. bila sam znatiželjna i digla sjemenku i taman joj je išao korjenčić a drugog sam danas kapica mu je bila jako zaljepljena i špricala sam ga i jučer i danas i sskinem ju danas ali mi se čini da je počeo trunuti vrh a i neki je kržljavi skroz
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 14:07

Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

pinus mora da uživaš u cvjetovima makar trajali i jedan dan

Da, da uživam. Svaki cvijet kod adeniuma traje oko 10 dana. S time što stalno otvara nove cvjetove. Cvijet se formira na vrhovima grana i to u grupama od nekoliko cvjetova . Obično 5 – 6 u grupi. Zato je dobro u ranoj fazi pincirati adenium. Što više grana to više cvijeća.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 16:47
Krasan cvijet i vrhunska fotka!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 12:33
Pinus,prekrasan jesmile120   smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 18:13
..još malooooEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 19:16
Bit će veselo i šareno!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:04
.
@bebolina krasno će ovi tvoji adeniumi cvjetati. Fali im čisto malo sunca i topline da procvjetaju.

Kod mene danas sniježi cijeli dan. Temperature prave zimske. Po noći - 14 a preko dana   – 8 C. Adeniumi su na toplom na polici iznad radijatora. Vidim da im strujanje tog toplog zrak iznad radijatora odgovara, samo da je još malo više sunca....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:52

@Pinus, tvoji adeniumi su prekrasniThumbs%20Up vjerujem da bi ovi moji već odavno cvali da imaju snažniji korijen, ali ima vremena. Sunca i topline im ne nedostaje, a nije ni zima kao kod tebe. Danas smo imali prekrasan sunčan dan s temperaturom od 0 stupnjeva, dok je noću do -6.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 21:59
Bebolina, koliko je star ovaj tvoj adenium ili adeniumi, ne znam jel to jedan te isti, ili više njih. Prekrasan je.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:07
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Bebolina, koliko je star ovaj tvoj adenium ili adeniumi, ne znam jel to jedan te isti, ili više njih. Prekrasan je.
Ne bi ti znala reči koliko su stari, naime, kupljeni su i uvezeni iz Tajlanda prije nekoliko mjeseci.
Ima ih više, nije samo jedan, ali pričekajmo još malo dok procvatu, tada će se vidjeti razlikaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:20
Pinus prekrasni su ti Adeniumi,baš su slatkice!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:23
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Pinus prekrasni su ti Adeniumi,baš su slatkice!
Kako su tvoje bebe?
Fotni nam ih maloEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:39
Pinus, adeniumi su ti prva liga!!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:42
Bebi nešto nit se miču niti pomiču,kao su niknuli tako stoje....a ima i dva bolesnika,kao da im je vrh crn,ali išla sam gledati i čini mi se da to nije trulo nego više kao neka hrđa,ne znam....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:45
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Bebi nešto nit se miču niti pomiču,kao su niknuli tako stoje....a ima i dva bolesnika,kao da im je vrh crn,ali išla sam gledati i čini mi se da to nije trulo nego više kao neka hrđa,ne znam....
Da im nije zima kod tebe??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:51
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Pinus prekrasni su ti Adeniumi,baš su slatkice!
Kako su tvoje bebe?
Fotni nam ih maloEmbarrassed


Da monstera fotni ih malo.Big%20smile
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:53
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Pinus, adeniumi su ti prva liga!!!!


Ljiljus ,a kako su tvoji ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 23:08
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Bebi nešto nit se miču niti pomiču,kao su niknuli tako stoje....a ima i dva bolesnika,kao da im je vrh crn,ali išla sam gledati i čini mi se da to nije trulo nego više kao neka hrđa,ne znam....

Da im nije zima kod tebe??


Bebi ne bih rekla da im je zima,u kuhinji su,tamo se loži cjelu noć,još ih i pokrijem kako si mi rekla ,mislim da im ne bi trebalo biti zima.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.