Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 28>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 17:06
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

bem mu miša, pa di je sad ta druga tema?
Mislim si, znam da nisam blesava, još se čudim kak je žuta kalanhoa od Katice bila drukčije okrenuta, Triša pisala, a kolko se sjećam i ja sam nekaj napisala.
Naravno, da sam odmah na malog posumnjala, jer mi je već puno puta napravio spačku, čak me je jednom i odjavio s foruma.
Baš ti hvala draga!                         
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2380 Ovdje. Naime na moju zamolbu o spajanju sam dobila odgovor na Problemima, pa da ne chatam.....
Naime i ja sam jučer prvo stavila slike  na onu a onda odjednom one nema...pa ima ova.Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 07:52
prije određenog vremena dobila sam dvije lijepe kalanhoe duplog cvijeta. sada su ocvale i ja sam porezala grančice s ocvalim cvjetićima.
 
Kaj sada da radim: da ih ostavim u onoj tresetnoj zemlji ili da ih presadim u svježu zemlju. Da li prilikom presađivanja treba maknuti sav treset ili samo cijelu biljku zajedno s tom starom zemljom prebaciti u novu?
Kako ide sa zalijevanjem i prihranjivanjem nakon što su ocvale jer bih voljela da ponovno procvatu.
 
Molim one i iskustvom za pomoć, jer mi kalanhoe nejdu od ruke, hvala!             
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 09:52

Ja sam negdje (valjda u mom vrtu ili...) uslikala moje tri kalanhoe u punom cvatu.

Živahne, su, lišće krasno, sjajno, zeleno, ali cvijeće ocvalo i morala sam ga porezati.

Lora je postavila "dijagnozu" da one moraju biti same  svaka za sebe u vazi a ja stavila sve tri skupa.

Pa sad pitam "javnost", je li to moguće? Da je to uzrok što je cvijeće tako brzo "otišlo"?

Napominjem biljke su se razvile krasno, zeleni dijelovi....itd

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:21
Baka, ako si kupila rascvjetanu kalanhou, tko zna koliko je ona već cvala dok si je ti kupila. Pa kad zbrojiš dane cvjetanja prije i one od kada je kod tebe, možda je ona zapravo jako dugo cvala LOL. A možda joj je bilo pretoplo.

Kalanchoe stvarno jako dugo cvatu. Neznam baš kako se ponašaju u kući, moje su bile vani, pa znam kako se tamo ponašaju - uništilo mi  ih je onih 10 minuta snijega, koji se je smrznuo na lišću.

Ali ova koja je isto bila vani, samo pod balkonom pa na nju nije pao snijeg, cvate već više od tri mjeseca



To je zapravo calandiva, ali mislim da je to vrlo slično.
I posađene su četiri u istoj posudi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 10:47
R.Sara,kalanhoe nisu zahtjevne i ,kao što Otok veli,strašno dugo cvatu.Ja sam prošle godine kupila ovakve duple negdje u 5-6mj i cvale su do prije par tjedana,stalno.
Slobodno ih presadiš u veću teglu,ne moraš staru zemlju micati samo malo otpetljaj korjenje na dnu.Drži je na svjetlom,možeš i sunčanom mjestu(prozor je idealan).Ja ih ne zaljevam,pogotovo zimi,često.Sve zavisi koliko im je toplo a tako i vidiš ako je zemlja suha.
Možda da ih sad ostaviš barem mjesec dana bez prihrane,da se malo oporave.
Što se tiče ovoga Bakinog problema,da nesmije biti više njih zajedno,hmmm nebi se složila.Može ih i 10biti u jednoj posudi,naravno pod uvjetom da imaju mjesta svih 10 za rast.
Ja sam imala 4u jednoj tegli i super su rasle i cvale.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 11:07
Hvala Shasha i meni je bilo čudno. U velikoj su tegli. Po tome kako su same biljke lijepe vidim a im je dobro. Možda su naprosto ocvale i potjerat će opet!Big%20smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 12:16
hvala  Shasha na odgovoru. svi kažete da su nezhtjevne, a meni nikako ne uspijevaju. Nisam shvatila, mogu ih sad odmah nakon cvatnje presaditi ili da malo pričekam?Smile
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 20:00
Evo Sarić moje iskustvo s K.Prije dvije god sam uzela ovu malu biljčicu iz rasadnika gdje sam radila(od reznice valjda),pojma nisam imala kaj je,bila ja dosta jadna,posadila sam je u mješavinu zemlje i pjeska,ostavila vani, zaljevanje lagano od proljeća do jeseni(kao kaktusi),vlažno ali nikako mokro,prihranila sam tekućim gnojivom za kaktuse jednom.Zimu je provela vani,ali pokrivena flisom,bez zaljevanja skoro,samo povremeno.Slijedeće god isto,nisam presadila samo dodala zemlju za kaktuse,nije cvala ali je rasla.Tek ove god u prvom mj.iznenađenje,otkrijem ja flis(povremeno provjerim po zimi)a ono pupovi.Otok mi je otkrila da je to kalanhoa.Kak nisam znala kaj dalje stavila sam je u stan,u sobu gdje nije baš pretoplo,procvjetala je u drugom mj i još cvjeta.Kak mi se čini po iskustvu,osjetljive su na mraz pa ih vani treba zaštititi od mraza flisom,treba im zimsko mirovanje,lagano zaljevanje,ocjedito tlo i možda malo gnojenja u ljeti.Kako kažu da kaktusi trebaju zimsko mirovanje da cvatu,možda je važno i za njih!A da kad sam je presađivala stresla sam svu zemlju staru s korjena.Evo slika,možđa sam ti pomogla iako ni sama ne znam puno!
23.05.2009.

15.01.2010.

24.02.2010.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 20:55
je, Jurica, vidjela sam već tvoju narančastu ljepoticu.
Hvala na savjetima!
Preko zime moje kalanhoe su u dnevnoj sobi, gdje je centralno grijanje i suhi zrak, tak da nemaju hladnu fazu, a ljeti su na balkonu u hladovini!
Vidjeti ćemo što će biti s ovim novima! 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:29
R.Sara,ne moraš ih sad presaditi,možeš i prije nego ih van izneseš.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 17:53
OK, dobro onda, pokorno slušam, hvala,           
Na vrh
Edi001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edi001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 06:34
bok ,cvjećari!malo kasno se uključujem u razgovor,ali imam jedno iskustvo za podijeliti u vezikalanchoe.ja sam  predlani doslovce iz konejnera za smeće izvukla jednu sasvim suhu,netko je bacio.meni bilo žao,donekle zelene grančice sam otkinula i popikala u zemlju,sve su se  primile i procvale žuto.mojoj mami su ko salata velike,
Na vrh
deniii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deniii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 09:34
hej curke evo i mene.....

da vas pitam ...ja sam imala jednu kalanhou cvjetala prošle god i stala.....negdje u 3. mjesecu sam ju rascijepala i dobila 3 male nove....sad svaka od te tri se primila i lijepo rastu listovi zdravi zeleni...al me zanima koliko im treba da sad procvjetaju ??????
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 19:15
Ima li tko problema sa pepelnicom ( bar mislim da je to peplnica) na kalanhoama? Od mojih 5-6 lanjskih i preklanjskih 2 imaju sive fleke i opada im lišće. Da li ih je moguće spasiti?
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:15
Možeš pokušati sa proizvodima protiv pepelnice, ukoliko nije jako uznapredovala.

Pokušaj istovremeno premjestiti ih na manje toplo mjesto i manje zalijevati

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:37
Sve su moje kalanhoe u istoj sobi na prozoru i nije im prevruće, no dok se neke spremaju cvasti
100_1670
druge su bolesne, a sve imaju iste uvjete...
100_1640
 ja sam bolesne listove potrgala i bacila u smeće i za sad se čini da se ne širi dalje...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 22:50
kat. rea, nije to ništa, samo se suše listovi, valjda su iscrpile zemlju,
moje crvene s jednostrukim cvijeto nisu prošle godine uopće cvale, a sad opet neke tjeraju pupove a neke ne, teško mi je procjeniti zašto..
ja sam ih sve ujesen dosta prikratila,a ove koje tjeraju pupove sada te će i cvasti poslije, moguće čak do jeseni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 08:49
Kat.rea, možda griješim, ali kad sam prvi put imala kalanhoe dogodilo mi se isto. I prijateljica koja je imala neku knjigu o kućnim biljkama je našla da se to događa od previše zalijevanja.
Pa ja tako sve slijedeće koje imam "morim žeđu"!To  je izgleda biljka koja bolje otrpi ako je zaboraviš zaliti....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 13:06
samo ova na istočnom prozoru kod mene ima cvjetne izboje



Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 22:10

Evo i mojih Kalanchoa, spremne za cvatnju, dobio sam ih jesenas


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.