Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik mojih planova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik mojih planova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 24>
Korisnik
Poruka
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 10:06
A u Mamaa, kod tebe stvarno nema recesije:) Svaka čast na kupovini.
 
Lijepo što i klince uključuješ u svoj vrtlarski hobi. Danas kad su mali će špricat bezveze, ali s vremenom će razviti ljubav prema biljkama i nastavit maminim stopama.
I ja sam tako počeo s mamom i djedom. Kad nešto rade uvale mi motičicu i kopkaj. Poslije mi daju da posijem malu baščicu na 2 kvadrata....
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 14:09
malo sam prelistala tvoj dnevnik,videla sta si novog nabavila ,kako izgleda ukrasni kukuruz,ustvari koliko raste u visinu
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 18:33
Dragi moji eto danas ja malo kasnije, prvo sam pospremala kuću (čitraj tone i tone veša), pa sam onda poslije ručka zbrisala van i malo radila na cvjetnjaku, barem sam očistila od starog ocvalog cvijeća i skoro pola sam pripremila i posadilaSmile.
I neke biljkice su me ugodno iznenadile.
I onda ste me vi dragi moji ugodno iznenadili, zato idem redom:
 
Shasha draga hvala na savjetu, ja sam jučer uzela tekicu, i krečem tvojim stopama -sve zapiši. A što se Božikovina tiće s njima sam o grmlju i otrovnim biljkama razgovarala, tako da nije tikvica od njih -ali je ideja bila za 5 Wink
 
Mali Gogo - moji klinci su ti već pravi vrtlari, prošle godine ti je pola ulice stajalo na cesti ispred mog vrta, ja sam teglila vodu u kantama, a oni su sa svojim kanticama (moram vam uslikati njihove kantice za zalijevanje) išli od stabljike do stabljike i zalijevali, ali ko na špagicu Smile a mama se naravno sva rastopi od miline kad oni meni pomažu.
Cvijeće uredno sade samnom, sve što imam i ja imaju i oni u minijaturiWink
Baš mi je drago da je sličan odgoj na tebe utjecao na način da si nam danas jedan od omiljenih znalaca Smile (možda neko od mojih klinaca otvori svoj rasadnik??). To bi bilo lijepo
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 18:36

Gioiaa - ukrasni kukuruz ti izgleda i ponaša se isto kao i normalni kukuruz, jedino je razlika u klipu - klip je malo manji i zrna su šarena -ponekad se na starim seodskim imanjima zna pronači lanac ispleten od takvih klipova. Znači ako si mislila saditi u cvjetnjak onda definitivno ne paše, jedino možda u neki čošak vrta i tretiraš kao normalan kukuruz.

 

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 19:31
Inajina pitanja su prebaćena u novu temu:
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 21:17
Mamin grunt možete viditi tu:
 
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 17:29

pregledavajući forum stvorio se prvi popis šta trebam nabaviti:

-sirotica (aptenia cordifolia)

- kamelija
- osteospermum
- knopphofia -tritoma
-srdašce (dicentra)
- božur
- cinerarija maritima
- gailardia
- plavi mak (meconopsis)
- anđeoske trublje -brugmansije
- encijan
- arisaema
- mjehurica (physalis alkekengi)
- globus čičak (echinops ritro)
- koraljna zvončika (heucera)
- pjenica (tiarella)
- kukurijek (helleborus)
-erika
- astilbe
- zvjezdan (aster)
- krizantema
- vrijesak (calluna)
- alpski kotrljan (eryngium alpinum)
- dracunculus vulgaris
-stolisnik
- campanula
- buhać
- crassula
-sedumi
- aloe vera
- rhipsalis - koraljni kaktus
- ljiljani (imam 1 bijeli)
- ukrasni luk (alium)
- ranunkula
- frezija
 
- tekoma
- clematis
- plumbago auriculata
- solanum jasminoides
- kozja krv (lonicera)
- snježne grude (vibarnum opulus)
- jasmin
- oleanderi
- lovor
- ružmarin
- isusova kruna
- rogač
- callistemon
- skimmia japonica
-
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 17:51
Stigle su mi noćne frajle smile79
Sutra ih odmah sadim...bi ja i danas ostala sam bez zemljeConfusedsmile42
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 17:58
Tvoj popis je svaki put sve duži!!!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 19:41
Kad svaki put otkrijem nešto novo i prekrasnoSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 19:42
Ovo sutra šaljem za rose
 
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 19:42
A ovo je moj eksperiment -pokušavam uzgojuti mango
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:07
Dakle, spisak ti je zbilja poduži, ali vidjela sam da imaš mjesta, pa to i neće biti neki problem.
Vidim da i ti šalješ nešto Rose i ja sam joj spremila neke lukovice, šteta što ima samo balkon, pa je ograničena s izborom cvijeća, ali to je tako draga i simpa cura da će biti zbilja vesela kad to dobije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:31
Mamaa hoćeš da ti ja pošaljem malo zemlje da nebudeš nezaposlena  jer vidim da nemaš mira!!!! Wink (naravno mislim u pozitivnom smislu)
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:41
Lilly šalji zemlju. Nemrem vjerovati da nisam kupila novu vreču smile42
Triša i meni je Rose baš simpatična, a i zavukla mi sesmile76. Nadam se da će se obradovati i da će joj uljepšati balkon
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:54
Meni je danas MM čak kupil vreču,nisam mogla vjerovati kad ju je donesal. A nisam mu ja ništa rekla da kupi!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 20:58
A mene je moj i zeznul, zato sam ja bez zemlje. Kak sam prošli tjedan bila bolesna poslala sam njega da mi kupi zemlju, i velim mu bar 50l ako ima 80 da kupi, a on mi je kupil 20 ato meni nije ništa. I jošveli on meni: pa kaj će ti ona vrečurina a rekla si da buš kaktuse sadila..pa ti je ovo dostaLOLLOLLOLLOL i kaj bi mu čovjek reko??
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:06
A di su slikice tvojih kaktusa? Daj nam pokaži!!!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:09
Moji kaktusići su ti ful mali -malene bebice...planiram ih presaditi pa ću ih onda poslikati.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 21:10
E da imam ti ja jednu zapelcanu "Božićnu trešnju", tu sam pročitala da je to japanska trešnja,pa ako hoćeš šaljem ti to!! Imaš tamo slikicu kod mene.ima ti narančaste bobice kroz skoro cijelu godinu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.