Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 12:52
Mali Gogo, samo ti lijepo uredi svoj vrt, pa nam stavi slikice.  smile161
Jednom si negdje spominjao razne pokrivačice tla umjesto trave, pa možeš li nabrojiti neke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 14:30
Jako lijepe misli koje je vrijedilo pročitati nalaze se na tvojim stranicama. Bravo gogo, zaista mislim da su napisane na pravom mjestu!
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 15:41
Mali gogo vidim da si trenutno na forumu, daj molim te odgovori mi u vezi pokrivačica tla.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 09:14
Joj oprosti, nisam vidio da si me pitala za pokrivače tla.
 
Pokrivača ima jako puno. Najčešći su zimzeleni pokrivači kao ovaj moj slici (donji dio slike):
 
 
Takvi pokrivači tla su dosta skupi u rasadnicima. Zato ni u kom slučaju nemoj kupovati sadnice. Pogledaj po parkovima, dvorištima prijatelja ili u susjedstvu gdje imaju ovakvih pokrivača tla. Oni se dosta brzo šire pa ih ljudi često s proljeća drastično skraćuju. Svaka grančica će se lako zakorijeniti, a krajnje grančice najčešće imaju već gotove korjenčiće.
 
Generalno za sve pokrivače tla jest da se jako lako i brzo vegetativno razmnožavaju. Ne znam zbog čega im je onda cijena toliko visoka u trgovinama!?!
 
Meni vrlo dragi pokrivači tla su i majčina dušica, bergenija, kameni i ljuti žednjak (prvi voli suho tlo, drugi dosta kiše i sjenu), razne sorte phlox-a, ukrasne jagode (cvjetaju roza cvjetićima)... postoje i ruže pokrivačice tla, bijela puzajuća hortenzija.... 
U biti sve biljke koje gusto pokrivaju tlo, vrlo brzo se šire u širinu, a nisu visoke više od 30-50 cm, mogu se koristiti kao pokrivači tla.
 
Kao pokrivač tla ispod drveća odlično izgleda i obični bršljan, samo moraš paziti da se ne uspne na drvo kako ga ne bi iscrpljivao previše.
 
Jedina mana pokrivača tla jest što niti jedan ne podnosi gaženje, tako da nikako ne mogu zamijeniti travnjak. Njima se pokrivaju nedostupni dijelovi vrta, nagnuti tereni gdje je otežana košnja, zemljište u dubokoj sjeni na kom trava teško uspijeva i sl.
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 09:41

Puno hvala na iscrpnom odgovoru. smile75

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 21:40
he,skoro sam na nekoj pumpi otkinula dve tri grancice i zabola u zemlju,jos uvek se drze.Bas bi bila presretna da se zakorjene.Ma opet cu ja cupnuti za svaki slucaj
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:31
Mali gogo, super si ovo opisao. Ja doduše nemam takvih djelova dvorište, jer pas zalazi svugdje, ali je možda zgodno za neki od mojih vrtića gdje imam neku visoku biljku, da se ne radi korov.
E pa baš ti hvala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:50
imam ja u kamenjaru jednu lijepu svijetlo zelenu travicu (kaj ja znam kako se zove) i jako se lijepo širila,ali od kada ju je maca skužila i počela gaziti i ležati po njoj,suši se,tj. žuti na pojedinim dijelovima Confused jel to maca kriva???? Stern%20Smile
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 08:06

Ma sigurno će se zakorijeniti. Ja sam sve zimzelene pokrivače tla tako razmnožio. Prošle godine u proljeće sam u firmi uzeo par grančica nekog čudnog pokrivača tla koji ima plave bobice u jesen. Godinu dana je bio živ a da se nije zakorijenio, niti je uopće rastao. Tek je ovo proljeće počeo naglo tjerati. Čudne su to biljke. No većina se jako brzo zakorijeni i odmah navale rasti u širinu kao sumanuti.

kontesaa: Gotovo sam siguran da je ta "travica" ustvari ljuti žednjak. Iz nekog razloga je obožavaju i moje mačke. Vječito na njoj leže. Ne brini se, ljuti žednjak je umjetnik u preživljavanju i razmnožavanju. U proljeće se svaka grančica koju mace otkinu vrlo brzo zakorijeni na mjestu gdje je pala. Ljuti žednjak nije ljubitelj previsokih temperatura pa obično u ljeto počne žutjeti sam od sebe. Već u zimi, čim se temperatura digne iznad nule, započne s rastom i zazeleni čitav kamenjar. Pojavi se i na mjestima gdje je potpuno nestao prethodne godine. Pravi borac, zar ne!Tongue
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 14:04
Evo malo da vas udavim sa novim fotografijama!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I na koncu moja mala prijateljica je upravo papala pa je odlučila da Vas sve skupa lijepo pozdravi!
 
 
Veliki pozdrav i od mene i velika isprika zbog ovoliko fotografija!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 14:13
...ej nema isprka za ovoliku ljepotu....iako divljenje djelim sa PREDIVNIM otvaranjem Olimpijskih igara u Pekingu kamo mi oko bjeziEmbarrassed
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2008 u 14:30
Mali gogo ti si u cvjetnom raju! smile94
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2008 u 14:18
Samo htjedoh reči da se ne osjećam udavljeno! Sad je to već prekrasan vrt. Tak se sve prekrasno uklopilo!
Ajd još malo!

Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2008 u 14:40
hajde nas još malo "davi"s tako lijepim slikama .sviđ mi se ono nešto ljubičasto u tegli,fontana je taaakooo lijepa a mica maca je preslatka. sigurno uživa u raju kojeg joj je omogučio njezin vlasnik.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 10:19
uh sto volim kad me netko ovako davi!
Kako se zove biljcica treca odozdo,s ljubicastim cveticima?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 15:52
bome i ja volim ovu vrstu "daveži", ajde još malo Thumbs%20Up
pošto sam veliki obožavatelj maca je mrak (naša je nad nama počela teror provoditi sa buđenjem od 03-05 ujutro naravno) Approve
eh da taj ljubičasti cvjetek je simpa i imam ga u vrteku,ali pojma nemam kako se zove ni kako mu se skupi sjeme
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 16:01
Samo ti nas nastavi "daviti" fotografijama...za prave ljubitelje cvijeća, to je praznik za oči. Pozdrav tebi i tvojoj malenoj prijateljici!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 18:21
Hvala svima na lijepim riječima.smile77
Ne znam kako se onaj ljubičasti cvijet. Kupovao sam proljetos neke sadnice na tržnici i bakica mi usput uvali i te sadnice. Kaže - odlične su, ne moraš ih polijevat, pazit na njih, rastu same. I stvarno je tako. 
Čak sam i zaboravio tu teglu negdje među cvijećem, dok nije počela cvjetati. Onda sam shvatio da baš lijepo izgleda i premjestio ju na vidljivo mjesto. Inače, te gombice cvijeta su joj veličine lješnjaka, oko 2 cm u promjeru.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 20:30
Ma ja moram također sve pohvaliti, jer je predivnom, a maca preslatka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 22:31
Sad sam pregledala ovu temu i moram malom (velikom) gogi skinuti kapu , jer nakon svega što mu se dogodilo, nije izgubio volju, nego je, sudeći po najnovijim slikama, s još više poleta i zanosa ( da ne rečen iz dišpeta) uredio svoj, ionako predivan vrt. Cvijeće je predivno, a maca mali slatkiš!  Mali gogo..... SVAKA ČAST !!! Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.