Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 43>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 21:05
E baš dobro da si mi to potvrdila, jer i mene interesira, probala bih posijati, pa ću guštati sa svojim presadnicama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 12:15
Trebale bi biti onda i male rajćice žute boje.....izgledaju kao male kruškice.
Crvene i žute sam donio prije 15 god iz Hollandije. Narastu normalne visine a samo su sitne.....okus je sasvim dobar.
Zasiti li se pa nemamo više.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 17:51
Nabavila sam i to sjeme ove godine, slijedeće ih bum prvi put uzgajala. Smile
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 17:29
jesen je pokucala na vrata. što ste napravili il inamjeravate napraviti u vrtu?
ja bih ŽELIO dovest 2,3 traktora gnoja i preorat makar na grubo na one velke kvrhe pa ce se to tijekom zime razbit. vidit cemo da li cu imat priliku molit susjeda..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 23:17
....uspjeli smo nabaviti samo 2 vreće stajskog.....nešto prekopali ručno...posadili 2 ture luka i posijali  nekoliko tura rikule - dobra je...blitva nije  -  ne znam što joj fali...
....spremamo se kupiti i posaditi mlade voćke i agrume,  maline i jagode...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 23:29
Ja imam cijeli paket bio gnojiva u granulama, to mislim pobacati po gredicama dok sve maknem s vrta, sad je još sve na vrtu...spremam suhe stabljike suncokreta koje ću spaliti i isto tako posipati pepeo po gredicama...i nabaviti nešto trave da čim više pokrijem gredice pred zimu
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 07:49
zasto paliti?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 10:08
pepeo suncokreta bogat je kalijem i idealno gnojivoWink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 11:42
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Da se vratim na ime one sitne rajčice, našla sam u Baumaxu da se prodaje sjeme pod nazivom koktail rajčica, a cherry je vrsta paprike koja je tako sitna i crvena.
 
 
 
Wink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:42
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2008 u 16:24
Ovaj tjedan počela sam sa čišćenjem trave i ostataka povrća sa vrta na ranču. Najprije sam morala ručno pokositi jer je trava tako velika da mi trimer nije baš od pomoći. Onda sam počela vilama iskapati ostatke korijenja i skužila da se na ovoj mojoj glinenoj zemlji super štiha sa vilama.  Pa sam odlučila najprije malo motikom posjeći korjenje, razbacati stajski gnoj koji su mi konačno dovezli još ljetos i onda to lagano vilama ukopati. Radila sam tri poslijepodneva, odvezla na kompostnu hrpu pet tačaka trave, korjenja i ostataka rajčica i mahuna.Gnoj uzimam samo sa vrha hrpe gdje je več sasušen i super se rasipa. Za sada sam uspjela uštijati samo jednu gredicu ali ako vrijeme posluži uskoro ću i ostatak.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 09:04
Bog, xenia...nije te bilo neko vrijeme.....
Kad ćeš sijati grašak, onaj rani što ti prezimi u zemlji??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 09:11
Jutros sam gledala onu englesku emisiju o bio vrtu-ah ti englezi njima je sve to jednostavno, ali ima nešto što se može i kod nas iskoristiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 09:22
joj!
Nisam gledala, baš šteta....da li je to serija emisija ili...??
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 21:34
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

joj!
Nisam gledala, baš šteta....da li je to serija emisija ili...??

serija, danas je bio 1. dio, a valjda će ići svaku subotu ujutro - danas je bila u 7.10 na 1 programu hrt-a


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 00:10
ja sam stao s vrtom...a podhitno treba ono korjenje kupina počupat i pokosit do kraja, zatim preorat i ukopat 2-3 traktora gnoja. sve bi bilo gotovo al nemam ni motor ni traktor. zavisim o drugima...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 21:41
Ja nemam tih problema..., samo pokrijem gredice travom...ali se zato na proljeće malo više razgibamLOL, dok se borim s naraslom mladom travom.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 11:24
stavi deblji sloj ili crno najlon. neznam kolko je karton dobar za sprijecavanje rasta treve zbog tih ljepila koje sadrzi u sebi...
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 08:03
Evo i ja se prijavljujem k vama!!
Ove godine prvi put smo zasadili vrt sam i pokušali ići sa bio vrtlarstvom... neke biljke su nam propale ali kak kaže SilveK na greškama se uči.
Za sljedeču godinu planiram osim nevena  posaditi joh hrpu bilja i cvieća po vrtu jer to mi baš lijepo izgleda a planiramo i malčirati sa slamom ili korom od drveta!
Sve vaše savjete sam pročitala i upila, čitam knjigu Bio vrt i veselim se novom proljeću!

Zanima me gdje se može nabaviti dragoljub, buhač, gorušica i čubar?
Šta se od toga može kupiti kao sjeme?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 10:31
Sjeme se može kupiti u sjemenarnama i u trgovačkim lancima gdje imaju kutak s sjemenjem, npr. baumax. Ako ne nađeš dragoljub i gorušicu, javi se meni Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.