Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by xenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by xenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 21:47
Da, sirup za sok na razređivanje. Ima lijepu roza boju, malo jak miris ali nije loš za popiti. I da, ja sve operem .Kadulja je iz mog dvorišta ,a i ja imam mačka. I nisam stavljala grančice nego sam povukla rukom i samo poskidala cvjetove.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 08:32
Ok, hvala na objašnjenju, recept je zapisan!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:25
Moram i ja malo "pobrisati " paučinu sa svog dnevnika. Nije da nisam ništa radila nego ne stignem baš pisati. Ova kiša što je pala dobrodošla je da mi zalije vrt ali sad je već malo previše.
Nas je u poslijednjih par dana već dva puta poharalo nevrijeme. Najviše su nastradala neka podbrdska sela u blizini grada gdje je bila i tuča i poplava.
 Kod mene nasreću nema velike štete. Jedino mi je pala jedna željezna armatura za krastavce pa osim što je njih počupala i uništila gredicu graška za branje.
Poljoprivrednih radova ovih dana ko' u priči. Pljevi se trava, rajčicama sam postavljala kolce i jučer prije kiše povezala,  presadila sam salatu kristalku sa ranča u dvorišni vrt, presadila grah koji mi je poslala Silvekica, presadila begonije i lijepe kate isto sa ranča u dvorište.
Jagode su super urodile iako me je bilo strah jer sam ih malčirala krupnom piljevinom. Imaju dobar okus i puževi ih ne jedu. Tu i tamo se nađu neke crne bube ali nisu tako proždrljive ko' balavci.Nismo ih se još ni zasitili , a već su krenule maline što posebno veseli MPS koji sad i doručkuje, ruča i večera u malinjaku. Na tajberiju ima par prvih plodova, sad su veličine duda ali još zeleni. jedva čekam da dozore pa da ih probam iako sam nedavno pročitala kako i nisu baš ukusni sirovi i da ih je najbolje preraditi u sok ili pekmez. Svejedno jedva čekam. Pikberi trenutno cvjeta i pupovi su baš zgodni posuti sitnim crvenim bodljicama. Moram ih uslikati čim prestane ova kišurina.
U cvjetnjaku svaki dan nešto novo. Sad su procvale sve one nove mini ruže pa mogu vidjeti kakve su boje, u kamenjaru je još sve zeleno, lavanda koju sam kupila na izložbi cvijeća ima već pupove što me baš veseli.  Procvjetala je i prva mirisna grahorica i oni žuti danjruci.
Još uvijek nisam uhvatila vremena srediti krš iza kuće. Više se neću hvaliti unaprijed !
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 22:32
Polako, i sve buš raskrčila. Bilo bi prejednostavno kad bi za sve bilo  vremena. Bravo za grahoricu, i moje mini ružice cvatuTongue
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 22:01
Kiša je opet i danas padala. Grozno!smile226Ako ne prestane uskoro morat ću kupiti čamac. U vrtu je sve blatno i zalupano krupnim kapima. Pola jagoda je trulo, a maline su kiseeele. Iako su rajčice u par dana narasle duplo. Sutra je novi dan i nadam se sunčan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 22:05
Xenia biljkica je sretno stigla, prijateljica mi je javila - baš sam sretna, ona mi ju je posadila, eh što su ti prijatelji.
Pusa za A......
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 07:58
I MPK sretno stigla kući. Super se provela, malo okupala , zabila gol na utakmici i sad nas udavi svojim doživljajima smile156
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 20:53
Danas sam konačno završila sadnju u povrtnjaku kod kuće. Grašak je prošao pa sam ga odrezala i na njegovo mjesto posadila red niskih , širokih mahuna. Preštijala i malu gredicu kod malina i tu stavila još par kućica visokih mahuna. Krastavci "sunčani potok" cvjetaju, na nekima ima i malih plodova pa sam uz njih tamo gdje je bila salata posijala red kornišona. Malo sam još opljevila travu , pobrala maline i zalila cvijeće. Onda malo poslikala okolo pa ću slike staviti u "vrtove". Ovdje samo jedna slikana sa stepenica da ne pomislte kako sam se baš naradila. Vrt u dvorištu ima samo 5 malih gredica.
 
 
 
 
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 16:07
Dnevnik mi je s pravom pao na dno stranice jer ovaj tjedan nisam baš pretjerano radila po vrtu. Uglavnom sam se muvala po gradu, vozajući svoju MPK u školu i nazad, pa MPS u Požegu, pa mi se ništa nije dalo jer je bilo vruće...
Bit će dana i za vrt, glavno da smo mi uspješno završili sve razrede i idemo na zaslužene i jedva čekane praznike. Usput zahvaljujem onom nepoznatom čiki koji ih je izumio. Taj odmor za roditeljsku dušu.
Danas sam se sastala sa prijateljicama iz srednje škole pa smo malo obnovili uspomene. Iduće subote imam i ja proslavu 25 godina mature.To znači da se vjerojatno neću javljati na forum pokušavajući smisliti što ću obući i tražeći recept za superdijetu koja će mi vratiti na izgled od prije tri poroda. [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
Inače u vrtu sve dobro napreduje, svaki dan nešto novo cvjeta, počele su dozrijevati prve niske mahune,za dan, dva bit će i krastavaca, maline su nam se već zgadile koliko ih ima. Mogu se samo pohvaliti da sam konačno probala tajberry. Ima malo neobičan ukus, pomalo kiselkast i nekako egzotičan ali još nisam skužila na što me podsjeća.Vjerojatno zato jer sam morala brati prije nego je skroz sazorio jer klinci tamane sve što stignu i usprkos zabrani diranja vjerojatno bi nestali. Nova voćka na popisu za nabavku je aronija.
Odoh sada na kavu i kolače, naravno od malina [IMG]smileys/emot108.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot108.gif" align="middle" />
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 22:19
Uživaj u malinama dok ih ima...meni su već počele faliti jagode...Cry
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 07:31
Uživaj u pripremama za proslavu mature....što se tiče stare linije....ehe, he..
Odlučila i ja na jesen posaditi maline i kupine, pa ćeš me malo uputiti kad za to dođe vrijeme......Hug
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 14:45
Xenija jedan sam božur posadila i ovdje u vikendici i baš sam sretana.
Prvi puta i mi imamo maline ove godine, ali u malim količinama, pa se nadam da će se rašititi, jer ih obožavam. Crvene ribizle smo već pojeli, jer ih nije bilo previše.
Vidim da se veseliš proslavi godišnjice - tako trebe, ne brinuti za kilograme, jer to tebi nije potrebno, daj i sama izgledaš kao maturantica i prestani kukati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 08:30
Nosi draga svoje kile i male promjene kao ordenje za uspješno izborene bitke sa klincima! Znaj samo da ti mnogi zavide pa makar imale liniju kao prije četvrt stoljeća. Sve te promjene je nama naša borba dala!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 14:31
Curke baš vam hvala na potpori!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 23:21
U zadnje vrijeme me nema često s vama jer sam stalno u nekoj gužvari. MM otišao u Rovinj na teren i ostavio mi cijeli popis zaduženja .Na papiru A4.Osim toga užasno je vruće tako da se ni u vrtu ne može nešto pametno raditi.U nedjelju smo nastavili radove u vikendici i mogu se pohvaliti da sam ubrala prve rajčice.Čak dvije Bilo je i nešto niskih mahuna, a brokule imaju male glavice.Grašak koji je posijan posljednji nije niti stigao donijeti plodove već se osušio od silne vrućine.Kad sam malo raskrčila travuljagu uočila nešto novo za što se iskreno nadam da je facelija od SilveK. Jedva čekam da procvjeta.
U dvorištu počele cvjetati gladiole, ono za što sam mislila da je vučjak na kraju ispala kleoma.Procvjetale i roza trubice te niske zijevalice. Baš su slatke onako šatirane. Kad uhvatim vremena ubacit ću koju sličicu.

Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 00:07
Evo mene nakon dugo vremena. Stalno sam u nekoj gužvari pa samo svratim, malo prelistam nove sličice da se mogu diviti vašim vrtovima i budem u toku.
Kod mene u dvorišnom vrtu sve dobro napreduje, uvelike se beru krastavci, počele su zoriti i rajčice, ljubičaste mahune imaju male plodove, a one nove niske široke tek cvjetaju. Bundeve su se raširile kroz pola vrta.Posijala sam i kornišone, unatoč suši dobro se drže.Od cvijeća cvatu niske zečići, rudbekije i noćne frajle. U loncima se dobro drže pelargonije, a nove gvineje posustaju sa cvjetanjem. Znam da je to zbog manjka hranjiva, ali što mogu kad ne volim kemiju. Ne znam samo kako će sve preživjeti dok se ne vratim sa mora?
Najveća novost je to da mi je prošli tjedan prijatelj dovezao punu prikolicu stajskog gnoja na ranč. Jedva čekam da to razbacam i malo popravim onu moju glinu gore. Ova suša je katastrofalna. Zemlja je tako raspucala da možeš slomiti nogu ako ti upadne u rupu. Nadam se da će iduće godine biti ipak malo bolje.
I da , procvjetala je i facelija.samo je tako jadna malena . Ako sutra padne bar malo kiše možda se oporavi.
Ovaj tjedan valjda ipak odem na more pa se čitamo tek kad se vratim.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 09:45
Xenia, uživaj na moru i fotkaj da i mi malo uživamo koji smo još doma smile113
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 10:40
....lijepo se odmori i daj malo slikica konacno stavi, pozzzzzStar
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 11:31
Hvala na lijepim željama, ali tamo gdje ja idem i nema baš puno cvijeća za slikanje. Jedino možda nešto sa putovanja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 11:43
Super Xenija odmori se i pošalji razglednicu s mora (ustvari tipkat ćeš ju kad se vratiš)
Božur napreduje super, jednog sam odnijela u Skradnik, jerdnog poklonila prijateljici, a još su mi ostala tri. Ostalo se isto drži breskvica raste, a ruža ima pupoljak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.