Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 67>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 22:15
cvatnja seduma znači da se bliži jesen? hmm..ako je ono što je kod mene na ranču sedum,a čini se po slici da je (moram ga slikati da vidimo) zašto on cvate cijelo ljeto? rozo Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 21:31
predivno bergenia ...
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 21:42
 Bergenija, Bergenija koliko god mi je drago gledati tvoje cviječe smile99


toliko mi se srce stegne smile84jer ne mogu imati takovo nešto, pa i ono šta imam nekako muku muči da preživi smile85 no puno toga sam naučila od vas dragih osoba koje ne škrtare u savjetima pa se nadam da će druge godine biti bolje moje cviće 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 14:42
Iris;
ovaj veći sedum cvjeta roza i imam ga više godina. Jako je velik i razrastao se, lanjske godine nabavila sam još nekoliko, kad procvjetaju pokažem ti (trebalo bi biti i bijelih). Za trampu - uvijek!
 
Silvek;
- ove zvončiće sam nabavila u Mercatoru prije nekoliko godina kao trajnicu. Mislila sam da ne bude niš od njih jer je to bila jako malo sadnica (posađeni si bili u onu malu zdjelicu od kaktusića). Do sada, hvala Bogu, cvjetaju i šire se. Jako su sitni ali isto tako i zanimljivi! Lijepi su u osmom mjesecu kad većina ostalog cvijeća prestane cvjetati!
 
kontesae;
- seduma ima više vrsta, neki cvjetaju ljeti, a neki u jesen!
Tvoji mora da su ljetni tipovi!
Moji ljetni tipovi su više puzajući, a ovi jesenski su viši!
Nema veze kada cvjetaju - bitno je da su lijepi!
 
Hvala triši, vanji, gioiai....smile78
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 18:38
Pošto u mom vrtu nema ničega novoga, pokazat ću vam  cvijeće koje se nalazi na samom ulazu u kuću! Njega redovito zalijevam i u više navrata na dan! Ostalo jedva preživljava čekajući dobru kišu (koja nikako da padne)
Clematis kojeg sam ove godine nabavila cvjeta cijelo ljeto, a sad su mu se pridružili i prkosi koji su sami nikli u mom vrtu!
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 19:01
    Bergenija vrlo lipi sklad boja pa i kao da si cviče aranžirala ajmo reči u vazi, meni je predivno za viditi.  smile169
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 20:23
smile227 koji divovski cvijetovi na prkosu,pa jos zuti i narancasti,najdraže boje u cvijetnom svijetu,prekrasno!!!!!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:24
Ne znam što je ljepše clematis ili prkosi, ali svakona svoj način krasi tvoju terasu, smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 19:58
Tvoj kutak za čitanje je vrlo lijep, ambijent je vrlo ugodan...i ja bih rado čitala na takvom mjestu.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 17:53
Kako sam sretna!smile102
Moje  ogromne anđeoske trublje opet se spremaju na cvatnju!
 
 
Čini mi se da će procvjetati i afrički ljiljan -
 
 
Ah.......Hug
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:12
Ehej sretnice, daj objasni susedi, da li ih dohranjuješ, gdje su zimi ima li nešto specifično u njihovom uzgoju. Ovo ljeto sam dobila dvije, malo različitih sorti i izjest ću se kao mladi mjesec ako im se neš dogodi.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 21:43

Puknut ću od ljubomore, pa zar afrički ljiljan može u ovo doba cvjetati, pa što radiš s njim, gdje ti stoji, pričaš mu priče, pjevaš pjesme, pa zašto moj ne cvijeta i nije cvjetao uopć ovu godinu.

A trublje predivne su, a tek kad procvjetaju.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 21:55
Andjeoska truba ce biti prekrasna kad procveta.Jedva cekam slike
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 22:25

Vera 4 - anđeoske trublje trebaju dosta vode i redovitu prihranu. Ova moja, iako je u veeeelikoj vazi, svakog me dana dočeka uvenutih listova tako da ju moram dvaput dnevno zalijevati. Druge godine morat ću ju podrezati. Po zimi obavezno ju spremi jer inače bi mogla stradati od niskih temperatura. 

 
Triša, ovaj moj agapanthus iliti afrički ljiljan je nabavljen ove godine i cijelo sam vrijeme imala osjećaj da je isti kao i kad sam ga posadila u 3. mjesecu. Čitala sam da i tvoj ne cvjeta, pa sam mislila da je to normalno za prvu godinu. Bila sam jako sretna kad sam vidjela pupoljak.
Inače ga držim na sunčanom mjestu u posudi od terakote i redovito ga zalijevam kao i ostalo cvijeće ali ništa posebno! Mislim i ja da je malo kasno za cvjetanje.
 No, bolje ikad nego nikad!smile186
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:29
Imaš doista lijepog i neobičnog cvijeće. smile89

 Delosperma me se posebno dojmila. Imam je i ja samo je zovem prkos.

Anđeoska truba je bogata i najgušće krošnje što sam vidjela. Lijepa je kad se posadi direktno u vrt i oko nje dekorativno cvijeće, fantazija, i okolo trava. Mislim da je tom anđelku, kojeg sam vidjela, bilo nešto napravljeno sa krošnjom ( širila se u širinu iz stabla), a cvjetovi kao zvona.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 00:30
Hvala ti na savjetu. Mislim da bi ipak bilo najbolje da navratiš u inspekcijuWink
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 18:32

Oki doki!

Dobro nam došla jesen, a s njom i divne jesenske boje!
Prevladavaju ružičasti tonovi u mom kamenjaru;
- sedumi, niski asteri -
 
 
 
 
 
 
Nešto bijeloga;
- puzavi zvjezdan u cvatu-
 
Plavoga;
- ceratostigma -
-
 
Sitnog žutog;
- lužarku su mi prekrile zečje uši i uspjela sam ju spasiti u zadnji čas -  
 
Moja gaura- nije kao u shashe ali...
 
Gypsophila neumorno cvjeta sitnim roza cvjetićima;
 
Bacopa se fino raširila i cvjeta u kamenjaru;
 
Jučer sam bila  "vrijedna" i rasadila medvjeđu vlasulju uz rub kamenjara - nadam se da će se primiti!
 
U dvorištu se ne primjećuje da je stigla jesen;
- gerani i dalje  cvjetaju -
 
Anđeoske trublje su napokon procvjetale, samo što umjesto da su roze, nekako su bljeđe, valjda zbog slabijeg sunca -
 
 
I za kraj, cvijeće koje sam donijela sa jesenskog sajma cvijeća u Puli;
- bit će posla -
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 18:47
ve je super, a zadnja košarica preslatka, ali moje je plavo, pa te molim ako možeš koju sjemenkicu poslati u Rijeku, kako bi djelić tvog kamenjara bio i kod mene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 20:14
stvarno ti vrt izgleda super...kamenjar je divan!A andj.truba je velicanstvena!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 20:26
ohohohhooo šta tu svašta ima Smile i sve lijepoooo Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.