Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 35>
Korisnik
Poruka
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 13:23
smile227super izgleda, obradovala si me jako znači da ćemo i mi kontinentalci uživati u njenim ljepotama

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 23:39
Do sad sam kameliju smatrala jako zahtjevnom biljkom za kontinentalna područja. Iako se (ovdje gdje živim) može kupiti po relativno povoljnim cijenama, uvjek sam je zbog toga mimoilazila.
Nakon ovih komentara sam i ja dobila apetit, pa možda se jedna nađe i u mojoj bašti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 07:10
Drago mi je da sam vas ohrabrila i sad krenite u potražnju,pa za početak jednu da vidite kako će proći kad prezimi a mene je moja jako obradovala.
Stavit ću sliku kad bude u cvatu
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 07:48
Evo moje kamelije u cvatu.
kamelija%202
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 07:50
Tko zna zašto je cvat moje kamelije ove godine jednostruki tj.ima samo par latica dok je kamelija4prošle godine bio puni cvat sa jako puno latica
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 07:53
A ovo smeđe po njoj to je sigurno od hladnoće,malo sam razočarana,pupovi su tak debeli a kad se cvat otvori onda tak jadno izgleda
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 08:53
Ovi prvi cvijetovi su promrzli pa su zato nikakvi a ostali su ok. ali se vide tragovi zime na njoj--no dobKAMELIJAro opstala je i na -20C
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:23
preljepa je znači da ima nade da mogu uspješno prezimit i cvijetati i kod mene............smile169
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:35
Mogu prezimiti na kontinentu.Mada ih hladnoća malo ošteti ali prežive.Ovako izgleda moja camellia




Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 16:25
Evo moje ovogodišnje kamelije, sad je već ocvala.
Ovo su tri cvijeta jedan do drugog procvala :
 
 
Mandevila, bilo bi bolje da ju staviš u veću teglu i prema vremenu stavljaš u kuću. Ja sam iz Dalmacije, ali sam se lani oparila; čim je zapuhala bura otpali su svi pupi, zato pazi !!!
Pozdrav, Ikrokar
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 20:08
Jasmina,krasna je tvoja kamelija a gdje ti živiš?
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 20:15
hvala ti na savjetu ikrokar ali ju nemam kam staviti u nutra po zimi a jako su mi krasne i voljela bi ih imati i više,za sad neću kupovati ni  jednu dok ne vidim kak bu ova dalje rasla jer mi je sad sumnjiva makar je i cvala,listovi su počeli otpadati i jako sam žalosnaCry
 
Lijepi pozdrav tebi ikrokar i svima koji hoće pomoći i hvala 
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 14:44
i mojoj su otpadali listovi pa se pupoljci poceli susit dok nije skroz otisla . a moja susjeda ima dvije ogromne u teglama na balkonu i super se drze vec tri godine. cak ih je kalemila sa bijelom tako da sada svaki grm cvate crvenim i bijelim cvjetovima.
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 13:06
pozdrav svima, željela bih u Zg-u u svom vrtu posaditi 2 kamelije, Vaše slike očaravaju, prelijepe su..može li mi netko pomoći kako doći do reznica, a da nisu preskupe...hvalasmile143
Na vrh
merkatunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje merkatunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 22:46
Imam kameliju 10 godina je stara. Svake godine cvjeta , prekrasna je, kako kamelije samo mogu i biti.Pokušavala sam svake godine da je reznicama razmnožim no nije mi uspijevalo sve do ove godine. Od mnoštva grančica koje sam otrgnula i posadila zakorjenile su se tri.Ali ne pišem Vam zbog toga već,zbog plodova, nazovimo ih tako, koji su oblika malih zelenih jabučica a to sam primjetila ovog ljeta. Na njima su izražene 4 crte .Nisam ih dirala i prije dva dana vidim, one se rastvaraju točno po crtama i otvore u 4 pravilna dijela koji su mesnati i prlično tvrdi a unutra su , kako gdje , zavisno od veličine jabučice, negdje 2, negdje 4  ili 1, crne košpe kao kod nespole samo što su malo čvršće. Bila sam iznenađena jer do sada to nisam primjetila . Pretpostavljam da su to sjemenke  pa ću pokušati da ih posadim da vidim što će se događati. Molila bih nekog tko zna  odnosno neko stručno lice da mi nešto o tome napiše. Unaprijed zahvaljujem.
Pozdrav, Nike iz Podgorice.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 15:46
Ove godine ima nesto manje pupoljaka ali su zato cvetovi mnogo krupniji. Molila bih Jagodu za savet, nesto je pocela da kovrca lisce i par ih je otpalo, bojim se da nisu neki napasnici. Mogu li je u fazi cvetanja isprskati nekim zastitnim sredstvom?



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 08:10
joj mimar prekrasna je ova bijelaThumbs%20Up
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 12:45
Predivna bijela, volila bih je imati !
smile55
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 21:13

Moja kamelija stara 2 godine,cvate i dobro se drži,(prošlogogišnji poklon).

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:52
Belina prekrasna je, ako dođeš na izložbu 26.2. vjerujem da će još koja dogodine krasiti tvoj predivan vrt.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.