Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:30
Ja sam svoju bananu juce iznijela terasu i nadam se da nece bit neke hladnoce da joj nasteti.Na nju nece nista padati posto je terasa nadkrivena.Listovi su pocrnili i ofucali se, cekam da otopli pa da je u bastu smjestim.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 22:10

Da se pohvalim da i ja imam mussicu-samo neznam koju.

Ovako je izgledala kad sam je kupila
Izgleda da joj se sviđa tretman koji dobiva, jer sam upravo sad otkrila da imam i mladicuClap
 
Pitanje za znalce: koja je podvrsta? Kućna ili vanjska? Kada  je najbolje vrijeme za odvajanje mladice? Kod mene je još velika oscilacija temperature noć-dan da bi išla vaniCry
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 08:39
Mama mislim da imamo iste banane,pogledaj moju na stranici prije je,ceduljica je ista.Kupila sam ju u pevecu.I mene muči koja je moja.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 21:21
musa acuminata ja bih rekla sa svojim skromnim znanjem i provjerom na gugluEmbarrassed
 
 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 21:41
na mojoj je pisalo musa tropicana
čovjek uči dok je živ
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 21:51
http://odla.nu/artiklar2/bilder/musa_acuminata_tropicana.shtml
 
možda voki zna
 
ja bih rekla da je to isto  no nisam baš neki preveliki stručnjak
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 21:55
na mojoj piše samo musa i kupila je u kauflanduConfused
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:05
VOKIIIIII - molim te pomagaj u indentifikaciji, sad sam još zbunjenijaConfused
(isprićavam se ako sam kome probila bubnjić dozivanjem VokijaBig%20smile)
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:31
Evo knjigu držim ispred sebe i reću vam nešto o vašoj banani. Zove se Musa acuminata---patuljasta banana. Citiram: 
Ta prelijepa biljka,čiji listovi prelaze dužinu od 1 metra je više kućna banana.Ako je pažljivo njegujete može izrasti i do 2 metra uvis.Postojane temperature---visoke---najvažnije su za razvoj plodova.Potrebna visina temp. je oko 28 stepeni a tjekom noći temp. ne smije pasti ispod 18 stepeni.Biljci je potrebno tokom cijele godine obilje svijetlosti.Tjekom obilnog rasta biljk u treba je obilno zalijevati i provjeravati da li ima dovoljo vode:U zimskim mjesecima nemojte je puno zalijevati a nemoj te i dopustiti da se kompost isuši.smile57

Eto ja mislim da će vam biti dosta jer to je prepis iz knjige koju imam o biljkama .
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 14:04
Hvala puno. Sad na mjesto gdje sam mislila bananu posaditi ide pampasica Smile
Zato mi se žurilo s identifikacijomSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 14:36
Mama moja je imala 2 mladice,jedna je uginula neznam zašto a druga za sada super raste,još ću malo sačekati pa mladu odvojiti i jednu ću ostaviti u kući a drugu van pa koja preživi,probaj i ti tako.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 18:16
Pa mogla bih- samo što ako ju posadim van, a pampasicu hitnem na drugo mjesto i na kraju banana napravi gecrk?
Niti banane niti pampasice na tom mjestu gdje bih baš nešto veliko upečatljivo htjela posaditiConfused
Eh te brigeWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 12:53
ne sikiraj se toliko uvijek se nađe šta se može ubacitismile82a dobra bi bila i pampasica, što ti neće šaljismile195
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 20:44
Evo da vrijedi procesljati i starije teme.Dobio sam bananu a ovdje ima sve o njoj opsirnije
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 11:51

Voki pomagaj,koja je ovo banana,mislim da je musa basjoo al nisam više sigurna kad ih ima svakakvih??

 
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 14:28
slavonko, takvu bananu mi sadimo u vrtu gdje ostane do kasne jeseni i tjera nove mladice. Prije mraza moj jaki i veliki sin izvdi je iz zemlje i spremi tako skupa s busenom u podrum niš ne zalijevamo a u proljeće opet posdimo van. doduše podrum je u starij kući-dosta vlažan inače bi trebalo tu i tamo malo politi s vodom /ops!lanjska tema ali aktualna nema veze
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 07:50

evo moja musa basjoo, koja prezimljava u dvorištu, izvadio sam 3 pelcera koji će prezimiti u toploj prostoriji, a ove ostaju vani uz zimsku garderobu od slame.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 15:45
ovog proljeća dobila sam na poklon bananu bile su njih tri u lončanici, ja sam ih posadila u vrt..kako se bližio mraz nisam znala što bih sa njom te mi je jedna cura rekla da ja nju odrežem 2cm od zemlje te korjen dobro umotam (to radi ona sa svojima)...no po svemu sudeći moja banana je sobna banana, a njezina nije bila..... [IMG]smileys/emot100.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot100.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot100.gif" align="middle" /> ne znam da li mi ju je sad kasno posaditi u lnčanicu hoće li ponovno poterati??? [IMG]smileys/emot101.gif" align="middle" />
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 13:34
Bananama i ako propadne nadzemni deo regenerišu se iz korena, odnosno onog zadebljalog stabla iznad korena, tako da vredi pokušati akciju spasavanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 13:41
hvala...morat ću pokušati...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.