Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 136>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 14:24
Evo ja se bacila danas u trošak i kupila mladi klematis u Konzumu.Vrsta je "Mrs. Cholmondeley",piše da ima velike plave  cvjetove.Sad samo da ga posadim i smjestim.Nastojat ću ga i ja razmnožoto povaljenicama pa ćemo imati za razmjenu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 12:32
ma moj ima pupove listova haha nisam se mozda najbolje izrazio... ok je to za ovo doba... tek ce prolistati!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 18:49
I moji su bacili izboje listova, ali moj crveni još ništa....nadam se da će ipak krenuti nakon one oluje koja ga je slomila....smile43  
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 18:54
Sad sam u dilemi dali da odem kupiti uKonzum ili da čekam da ga Mikica "povali" pa ga dobijem. Ako pak odem u Konzum, onda je gotovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 19:25
Ja sam kupila zadnji u Konzumu na Škurinjama,tako da tamo ne moraš ići!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 15:57
Tako je predivan, da sam i ja danas u Konzumu kupila plavog "multi blue".
Na slici je predivan, a kako će se stvari dalje razvijati - vidjet ćemo i ja a i vi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 20:18
Joj već sam tvog novog pohvalila,Triša.Stvarno je taj plavi prekrasan.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 09:49
koliko clematisu treba da iznikne iz sjemena?
Posijala sam ga 23.01. i ni traga mu još nema
Imate li kakvih iskustava sa sjemenom clematisa?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 13:32
Alkemicar, i ja cekam. Posijala sam ga desetak dana posle tebe. Pocetkom februara. Koliko sam nasla, period klijanja, izrazen u danima, mu je od 30 do 270+ (ovo 'plus'znaci i vise, dalje...). Ali, moramo biti strpljivi. To ne znaci da nece proklijati za nekoliko nedelja.

Takodje, nalazila sam i da se preporucuje stratifikacija semena - tretman na hladnom (+4*C) od nekoliko nedelja koji podrazumeva i odrzavanje konstantne vlaznosti supstrata. To sam zaobisla s tim da posijano seme drzim na severnom prozoru i redovito ga vlazim.

poz.



Aglaja
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 16:53
Ja nemam petlje pokušati sa sijanjem, ali želim da uspiješ, baš bi bilo lijepo sada, osim ovo gplavog imati još koju boju, ali su malo skupi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 01:25
A ja već mislila da neće niknuti.Ima mjesec dana da sam posijala.Znači još barem 240 dana nade imam
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 09:00
uh dobro je
bar mi je lakše kad ovo znam
i ja sam mislila da neće niknuti kad nije do sada
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 10:27
Veliki pozdrav svima!smile79
 
Dugo se nisam javljala jer smo imali akciju preseljenja iz Zagreba kući u Primorje Smile. Sad napokon imam svoj vrt i veeliku terasu i uživam u samoj pomisli na sve ono što planiram posaditi.
 
Ali sad sam odužila, a imam konkretno pitanje u vezi clematisa... naime kupila sam prije dva tjedna "ville de lyon" iz treće skupine i još se nisam odlučila na sadnju u vrt. Nekako se bojim hladnoće, a on djeluje jako krhko.
Molim savjet iskusnijih.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 11:57

Pozdrav i tebi i ja sam iz Primorja, iz Rijeke. Imam clematis, posađen prije nekih mjesec i pol (multi blu) posađen je doduše u velikoj  posudi, ali je cjelo vrijeme vani, i sada ima dva pupoljka. Ina če nemam iskustva od prije jer mi je to novo gradivo.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 12:04
Clematis možeš posaditi na sunčani ili polusjenoviti položaj. Važno je da mu "noge" odnosno korijen i donji dio biljke budu u sjeni. Kad si već toliko čekala možda da sačekaš još koji dan dok prođe ovaj hladni val i onda ga možeš odmah posaditi u vrt.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 13:29
Hvala na brzom odgovoru. Pričekat ću još koji dan, a onda ide van.
 
I onda naravno šaljem i foto dokumentaciju :)
 
Triša mi smo skoro pa susjede, ja sam u Grižanama iznad Crikvenice.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 17:00
primorka, onda dolaziš na slijedeće druženje, odnosno na riječku kavu obavezno. Poznam Grižane jako dobro, imam rođake u Triblju, prijateljicu u Driveniku, a U Crikvenici sam žarila i palila kad je bilo Intera. Ako si mlada ti se nećeš sjećati, ali možda tvoji.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 11:33
moram pohvalit svog junaka da je preživio snijeg par dana za redom. a mladice cu mu vec 15ak cm. radi se o sorti jackmeni naravno!
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:39
Triša ne brini, clematisi nisu preosjetljivi. Ja sam imala 2 kraj terase i kad smo radili fasadu banda je stavila skelu točno na njih i totalno ih uništila. Bila sam ljuta ko pas. Sljedeće godine je jedan doslovno izronio iz zemlje i evo ga cvjeta već dvije godine i širi se na sve strane.
 
Kao što su napisali njima je važno da "noge" budu u hladu. Stavi neku zaštitu oko donjeg dijela (barem 20cm visoku) ili posadi ispred neki grmić s plitkim korjenom kako bi taj dio bio u hladu. Svaku jesen ih poreži na 20-30cm kako bi sljedeće godine rasli još bujnije i dali još više izdanaka. Navodno se i lagano razmnožavaju reznicama, ali to još za sada nisam probala.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 13:44
Staviti ću neku zaštitu, da kako ti kažeš noge budu u hladu, nije to problem, svako jutro se divim njegovim cvjetnim pupovima, za sada su samo dva, ali lijepa bogata, velika (ko neboder kaže mm.)
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.