Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 09:04
Ja imam isto dupli hibiskus koji ću sada orezati pa ću reznice probati zakorijeniti,ako se ulove možeš dobiti koju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 17:51
Ako uspije, baš ćeš me razveseliti, ti ga drži kod sebe, a kad bude sigurno vrlo rado ga udomljujem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:35
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Srećom pa nije visoko, ali mm stalno prigovara, jer je cvijeće i na relativno uskim škalama za ulazak u kuću.
 
Čudan ovaj moj hibiskus- prava dva cvijeta bila su jednostruka, a sada se otvorio neki dupli na istoj biljcii.
 
 
Ovo su moji novopečeni ljubimci, moja dva pupoljka-sakupljanje hibiskusa uspješno započelo:
 


 I prekrasan je baš superTongueTongueTongueTongue
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 14:27
Evo, da vas malo upoznam sa aktivnostima hibiskusaskog svjetskog udruzenja. Jucer je proglasen prvi hibiskus godine HOTY (HIbiscus of the Year) i to je Tahitian Princess, kultivar znan i nekima na ovome forumu, pa vjerujem da ce vam biti drago da to saznate. Evo link, gdje mozete vidjeti lijepe slike, i tko zna engleski, procitati stosta o cijeloj proceduri izbora.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:07

I moj hibiskus cvijeta zimi. U kući u toplom. Cijelo ljeto je bio vani i razvio prekrasnu krošnju, a onda sam ga unijela u kuću i sad mi prekrasno cvijeta.

Žao mi ga je orezati, ali koliko sam shvatila trebalo bi to napraviti da bi ga natjerala da cvate ljeti.
Pitanje je znači: orezati ili ne?
Evo i slika:
 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:09

Star je tri godine, zapelcan i jako sam ponosna na njega.

Ovako izgleda cvijet:
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 00:48
Primorka, bas ti je lijepo razvijen.
 
Ipak, skare u ruke, i sasijeci, i to dobro ga sasijeci, odrezi oko jednu polovinu od svake pojedine grane.  Tako ces dobiti jos vise grana, i jos ljepsi grm sa vise cvijeta, zato nemoj oklijevati.
 
Odsjecene grancice zapelcaj, da ti ne propadnu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 07:12
Primorka krasan ti je, crveni želim i ja - morat ću u potragu, a možda uspiju tvoji pelcerići - čekat ću.
Nbjelovu, moj novi žuti koji sam kupila i možda  pogriješila stavila sam ga odmah van, a prilično je hladno, listovi su mu dobili neku sivu boju, kao da je neka pepelnice, otpao je pup koji se trebao otvoriti, što sad da ga možda skrešem. Frugi onaj rozasti je stalno vani i cvjeta - ne obilato, ali mali je još.
Hvala unaprijed, a kad jednom dođem u tvoj rasadnik mislim da ću ga opustošiti.smile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 08:18
....godinama kupujem hibiskuse...i opet imam samo jednog...a bilo je divnih...nema šanse da dotjera do neke značajnije veličine...očito nisam im davala pravu njegu...želja mi je imati oveće grmove pa sad kad imam   više  vremena krećem opet u "boj".....
 
...moje iskustvo je da su vrlo zahtjevni za uzgoj.... 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 08:28
...mom hibiskusu je 3 godina, lani nije cvjetao, a dobio je novu zemlju itd.....da li da ga i ovog proljeća presadim u veći pitar??????
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 10:23
Hvala na savjetu nbjelovu!
Teška srca ću ga orezati, ali ako se mora, mora se Smile.
 
Triša ako pelcanje uspije, imaš jedan sigurno.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:27
Trisa, vrlo je moguce da ti ga je spalilo sunce. Kako izgleda ta "pepelnica"? Ako je to nesto sto mozes prstima obrisati, onda je zaista neka bolest, probaj tretirati sa ovim: pola litra vode, zlica maslinovog ulja, zlica tekuceg sapuna, i trecina zlice alkohola za rane.
Ako se ne moze skinuti prstom, onda ga je ili zima dohvatila, ili sunce, i jedno i drugo nije opasnom malo mu sasijeci vrske, oporavit ce se on.
 
Sto ne valja sa tim kupovnim hibisima?? Evo ovo: ako su holandska proizvodnja,  a vecina na nasem trzistu jeste, onda su tretirani hormonom za usporavanje rasta. On omogucuje da su mali (sto je prikladno radi transporta) i puni cvijeta (sto mami kupca). Oni jedno vrijeme lijepo cvatu, a onda, kada bi trebali poceti rasti, ne mogu, radi tog hormona, guse se, guse, i uginu. U Holandiji ljudi biljke koriste samo dok cvatu, i onda bace sve sa pitarom, i kupe novo...zato to za Holandiju nije varka, ali nasi ljudi hoce da im trajnica traje, i dozivljavaju to kao varku trgovaca. Vrlo je tesko (iako ne i nemoguce), pazljivom njegom ocuvati takvu biljku. Njoj treba 1,5 godina, nekad i malo duze, da se oslobodi utjecaja tog hormona.
Zato, kupujte hibise kod tetkica na pazaru, ne u cvjecarama i trgovackim centrima. Ti hibisi (kod bakica) su veci, strkljaviji, sa manje cviejta, ali zdravi tj. netretirani.
 
Manci, to moras sama vidjeti: izvadi iz posude sa zemljom, i pogledaj korijen, ako ga je mnogo i ako se poceo uvijati oko dna posude, onda presadjuj u vecu, i daj nove zemlje, ako nije, onda mozes malo samo stresnuti staru zemlju i dodati samo malo nove, iil ne moras uopce, ali isto moras prihranjivati da bi ti cvao, i stavi ga na sto vise sunca. To sto nije cvao znaci da mu je nesto generalno nedostajalo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:50
Joj sreća da te imamo. Ne neće biti bolest, jer se ne skida kako ti opisuješ, već baš izgleda kao da je spržen od sunca. No imaš pravo za kupnju. Imao je nekoliko pupoljaka - nije bio prevelik i samo 19 kn, naravno da sam nasjela. No sada ću postupiti kako si me savjetovala, a recept ću si imati za ubuduće.
Ima još nešto vani su mi, a tu je najniže bilo oko 4 do 5 sada mi ih je glupo stavljat unutra, osim toga onaj prvi se drži super i cvjeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 22:18
...da, to sa holandskim i našim sam pretpostavljala da je tako, ali baš u mom gradu nemam velikog izbora...
...nisam ih nikad držala na punom suncu....čini mi se da će ih spalit....više jutarnje ili čak polusjena...možda je tu greška?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:24
Trisa, ispravno, njima je sada mjesto vani.
 
Manci, hibisi vole sunce...osim u najzesce ljeto, kada im prija da su zaklonjeni u ono najvruce doba dana. Naravno, ako je biljka nenavikla na sunce, treba je navici postepeno, tijekom desetak dana je pazljivo iznositi sve duze i duze, i ona ce se naviknuti, kao i mi kad u sred ljeta idemo na more.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:54
Sasjekla sam mu vrške, slikati ću da ga vidiš, izgleda nekako jadno, no nadam se da će se oporaviti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 20:43
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Sasjekla sam mu vrške, slikati ću da ga vidiš, izgleda nekako jadno, no nadam se da će se oporaviti.



Mogu zamisliti kako to kod tebe izgledasmile39LOLLOLLOLLOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 22:23
Uh jadan baš mi ga žao, no mazit ću ga i paziti, brinem se jer je vani a jako je hladno, ali proučavajući ove tekstove naprijed vidim da ih Nina drži na prilično hladnom mjestu uspješno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 11:51
Oštrigla sam hibiskus i kad je muž vidio kaže on meni:
"Ti nisi normalna, da sam znao što ćeš napraviti sakrio bi ti škare!" LOL
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 14:25
Ha, ha, reci mu da ga dobro zapamti kakav je sada, i da da ga onda pogleda za mjesec i pol do dva, pa da onda nesto kaze.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.