Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 34>
Korisnik
Poruka
autumn_leaves View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje autumn_leaves Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 16:39
Bok svima!

moj prvi post i to zbog bolesti biljke nazalost... uglavnom imam dracenu marginatu (ako se ne varam) i nakon par mjeseci poceli su joj se susiti listovi , a na nekima su se mogle primjetiti i bijele tockice. To je vjerojatno uzrok iako se suse i listovi na kojima ih nema. Zanima me da li joj ima spasa i ako da, sto trebam napraviti (da li je uputno odrezati dio lista koji je zahvacen)? Puno hvala na odgovoru unaprijed!

slika

http://picpaste.com/dra.jpg


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 17:59
Pozdrav, dobrodošao/la!

I meni se ponekad suše listovi na mojoj draceni, i to uglavnom kad pretjeram s zalijevanjem ili ju zaboravim na vrijeme zalijati. A možda je kod tebe i posljedica suhog zraka, sada zimi radi grijanja, preporučljivo ju je prskati s vodom ili tuširati.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 21:06
Autumn L.slažem se sa SilveK.Meni,pogotovo preko zime,budu takvi listovi.Zbog suhog zraka.Trebalo bi je svaki dan orošavati.Za one bijele točkice ne znam,ni ne vidim ih,no ovo sušenje listova nije ništa strašno.Možeš i porezati taj suhi dio,neće joj smetati.Znači,uzmi neku špricu i svaki dan je špricaj.Nemoj je samo previše zalijevati jer će ti oboljeti prije od viška nego od manjka vode.Ja je zaljevam kad je već stvarno suha zemlja.
Na vrh
autumn_leaves View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje autumn_leaves Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 18:47
hvala vam na odgovorima! bijele tockice su zapravo bile na vec osusenim listovima tako da je to mozda bila posljedica truljenja. cuo sam da ne treba previse vode pa cu se odsad pridrzavati toga i zalijevati npr. jednom tjedno. spricu imam tako da slijedi i orošavanje Smile hvala jos jednom!
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:26
eto imam problem:)
2 godine mi je bila divna Dracena i nista joj nije bilo, cak sam ju jednom i razmnozila u manju, a sad su mi svi listovi poceli zutiti a neki cak i otpadati

sva se prepolovila, imala je puno vise listova i šira je bila ali uopce ne znam sto joj je:(
vidim da su neki ovdje rekli zbog previse zalijevanja, ali uopce ne zalijevam previse, i ovako isto radim i s drugom dracenom

zalijevam ju jednom u 2 tjedna sada zimi i prskam puno

parazita vidljivih nema na listovima ni u zemlji

uopce ne znam sto joj je:(

eh da, nisam joj obrisala listove a bas se isla slikat, pa mi nemojte zamjerit sto sam ju ostavila ovako neusminkanu;)

slike:






Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:04
Meow potpuno isti problem imam i ja, ni ja neznam šta joj je i kako da je spasim. Pokušat ću joj promijeniti zemlju pa ili če ostati ili će otići tu ne mogu puno pomoći.
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:10
eh da, to ni ja nisam jos pokusala, ali zao mi ju je selit jer nedavno sam je presadjivala, dok sam manju ovu dodavala
jooooooooj
:((
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:29
Ima  zute vrhove,i to je znak da joj je suh vazduh...A to sto zute listovi i ne mora da bude panična uzbuna,kod mene se to isto desavalao i samo od sebe je prestalo...Mislim da je to kao kod svih dracena,donji listovi otpadaju vremenom...Ne znam al to moje iskustvo sa njima..Moja čak stoji izmedju dva radijatora,prskam je kad se sjetim,zalijem isto tako..Ali dobro izgleda,ima slika negdje pod mojom temom...Dosta listova je izgubila al i dosta je dobila novih...Smile
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 19:55
znachi da josh vishe prskam?!?
npr jednom dnevno?

:)))

joj joj joj super:)))


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:48
Slažem se sa Alisom.Moja isto zimi gubi dosta donjih listova no sve dok ona zdravo izgleda ne smeta mi.Rastu istovremeno novi a i u proljeće prestane sa opadanjem.Možeš je i 1 dnevno prskati,no nije ništa strašno.Krasna ti je biljkica(iako neušminkanaTongue)smile64
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 23:42
I moja tokom zime izgubi pomalo listiva imam osjećaj da je to većinom kod svih al ja svoju svaku veće prskam sa vodom i otad mi manje žute listovi a u podlošku držim kamenćiće  probaj i ti sa prskanjem a moj ti je savjet nemoj je presađivatiTongue
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 08:36
ajme stvarno hvala na savjetima
eto to je jedino sto nisam probala
jucer sam ju poprskala i danas chu i opet i opet
:)
Da, i meni je par listova otpalo pa se "krosnja" malke stanjila, ali drago mi je čuti da je to normalno;) ionako i meni opada kosa u ovom razdoblju;)

Hvala ti Shasha:) ali daleko su moje biljke od ovih vaših koje sam jučer cijeli dan gledala po forumu.


Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 19:19
ja sam svoju danas malo pošišala jer je su se na rubovima listovi osušili pa eto malo frizuricu nabacila......valjda se bude oporavila na proljeće, kad se prestane grijati....... izgleda joj škodi suh zrak........
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 22:48
.....jednu sam presadila poslije kako je mačak bacio na pod...naravno sad žute donji listovi, ali radi i nove...
...druga je u malom pitaru i  vapi za novom zemljom, odbaciva isto donje listove....mislim i ja da je to normalno....
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 11:10
kod moje dracene se stvarno dešava nešto čudno, ne samo da odbacuje puno listova nego i ostali listovi postanu skroz prozirni kao sito žute se od vrha smotaju se u rolu dok skroz ne požute i onda otpadnu, ne znam šta činiti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 22:39
Vanja,daj to uslikaj.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:11
Sasha, ne mogu sada uslikati jer sam ih otklonila, ali čim sljedeći listovi budu takovi uslikat ću ih i reči ms da mi to stavi vama na uvid.smile173
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:13
jučer sam je dobro istuširala u kadi i stavila je vani na prozor pa ću viditi daljnju reakciju. kad budem stavljala sliku stavit ću i prijašnju kako je izgledala baš sam bila ponosna na nju.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:23

Rekla sam da uslikaš zato je nisi rekla koja vrsta dracene.Naime,moja jedna je isto tako nešto"radila".To je ona sa zelenim,širokim listovima.Stari listovi su joj se uvijali.Nije izgledala bolesno,oni su zdravi bili,samo su se uvili.Ne znam zašto no to je nekako prestalo.Tu je bilo naravno i sušenja donjih listova no ja to nisam povezala zato jer mi se preko zime na svim dracenama donji listovi osuše i otpadnu.Ovo,što posvjetle,možda joj je premalo svjetla.

Uglavnom,meni je to bilo isto jedne zime,i samo je prestalo
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 11:49
Sasha potpuno ista kao kod Meow koja je stavila slike svoje gore na ovoj stranici.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.