Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaOrhideja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 89>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 20:23
Nemam iskustva s Orchideama,uvijek sam ih poklanjala drugima ali jucer sam kupila ovu vrstu Orchidee,koja kako procitah na netu nije teska za odrzavanje-ne treba je samo izlagati direktnom svjetlu i paziti na temperaturu u sobi..evo i slike:

Orchidea Ludisia:








Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 16:09
i treba paziti na vlažnost zraka!
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 22:02
Danas sam na poklon dobila bijelu Orhideju - phalaenoipsis, malo preplašena jer nemam iskustva.................
Dakle, iz sveg gore navedenog: mora ostati u prozirnom pitariću, mora se prihranjivati Compo gnjojivom za orhideje, ne još presađivati (dok cvate), ne na direkt sunce, vooooooooooli vlažni zrak, ne voli propuh, jel mi što promaklo? Smile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 19:19
Nije previše komplicirano. Vidjet ćeš. Smile Ima puno više biljčica koje su puno teže za uzgoj nego tvoj phal. Btw ne voli previše zalijevanja jer višak vode može dovesti do truljenja korijenja.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 21:30
Hvala Lana2, nova mi je i žao mi je da propadne, pa se trudim dobit što više inf.Tongue
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:57
Bok!
Evo Priključit ću se temi o orhidejama. Danas sam postala vlasnca bijele phalaenopsis orhideje. Kupljena u Plodinama za 49,99 kn. Nije me cijena obeshrabrila i uplašila da je biljka možda bolesna. Divna je...


Međutim kako sam ja nova u tim vodama, zanima me kakv je to supstrat ako se tako može nazvat to u šta je posađena...



Malo me brine, u šta je posadit, kakvu zemlju kad prođe vrijeme cvatnje...
Hvala na pomoći!!!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:42

Orhideje se sade u poseban supstrat. Supstrat je mješavina mahovine, kore drveta, mahovine, stiropora, lišća i sličnih poroznih tvari.

Supstrat možeš nabaviti u vrtnim centrima, Baumaxu, Pevecu i ostalim specijaliziranim centrima.
Prema mom dosadašnjem iskustvu najbolji mi je bio compo supstrat za orhideje. Kod ostalih nisam bila zadovoljna zbog previše usitnjene gotovo prašine od kore i mahovine i dosta stiropora.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:57
Hvala Lana na brzom odgovoru
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 14:29
Btw što se tiče dosta povoljne cijene to ne mora nužno značiti da biljka nije zdrava. Nekad i sama kupim na rasprodaji koju orhideju zadnja je bila bez cvijeta 20 kn, ali sam ovako izgledala smile213kad je kod mene procvjetala i naravno tek tada saznala koje je ustvari boje.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 23:26
Dobro...malo sam je bolje pogledala.... nije da nije zdrava ali nije ni za punu cijenu.... jedan joj je list puknut dobru duljinu kroz glavnu zilu. Nadam se da joj to neće smetati....
Ali vec sad razmišljam da joj odem po društvo sutra ujutro. Bila je jedna slatka tamnocrvenih sitnih cvijetića , čak je imala i dvije cvijetne grane. Za tu cijenu......uf necu se moći suzdržati.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 15:48

Dobila sam informacije na moj upit o orhidejama, ali... kako se zove ova moja orhideja?

Vidim da ih baš nije jednostavno održati na životu a čini mi se da moja ima šanse presađivanjem se utrostručiti....

 
Vidim da sam prvi upit i sliku stavila na temu - dendrobium.
I pregledala web koji mi je dala Lana 2. Ali kako rekoh, ne znam joj ime, vrstu pa opet sam bedasta kao i prije!Confused
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:29
bako meni ovako još u pupu izgleda kao cymbidium. Stavi nam sliku cvijeta. Cymbidij ćeš i sama prepoznati jer je to orhideja koja se najviše koristi kao rezano cvijeće koje se stavlja u bukete, a pojedinačno u epruvetice.
Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 09:28

OncidiumIM


">
Ovo je moja zadnja vrsta orhideja koju sam nabavila.
Imam i phalaenpsis koja se pokazala jako zahvalna. Od matične biljke sam presadila novu, koja će sada procvjetati. Poklonila sam je pa ne mogu poslati fotku. Međutim matična biljka ponovno pušta mladicu i ponovno se upušta u cvjetanje nakon mirovanja od pola godine. Isplati se truda jer cvijet traje oko 3 mjeseca. Kad procvjeta vidjet će se.

">
[">  
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 16:35

Evo Lana i cvijet!

 One rezane u buketima su nekako veće. Imam baš buket s nekoliko orhideja u njemu... nekako mi ne sliče na ove .
Ma glupo je da kad već prodavači stavljaju one kartice u tegl, na njemu ne piše ime biljke i osnovne stvari za održavanje. 
Prošvrljala sam po orhideja.net i fakat najviše sliči na cybidium. Po donjem dijelu, rasporedu cvjetova, samo se moji možda još nisu dosta rastvorili.

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 18:57

Bako prekrasna je i to je cymbidium. Cvjetovi će biti još raskošniji kad se sasvim otvoresmile78

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 19:33
Hvala na pomoći.Baš zato jer je doista prekrasna ne bih htjela da mi propadne. Isprintat ću si sve o toj vrsti i paziti je.
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 17:43
Ovako: ja naravno nisam izdržala i kupila sam novu orhideju za 40 kn. Krasna bi bila da nije očerupana. Valjda je zato i jeftina bila. Imam veliku želju da je spasim, međutim...... evo slika:





Cvijetovi nisu bitni, oni će uskoro otpasti, međutim brinu me listovi. Mekani su, kao dehidrirani (zalila sam je malo obilnije), savijeni i popucali (bila je jako "stručno" upakirana). Da li ima šanse da se izvuče? Kako bih joj još mogla pomoći osim time što sam je zalila i pustila je na miru?? Da je stavim na lođu u sjenu? Tamo je malo hladnije, ispod 20 stupnjeva?

Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 12:39
Ne je staviti u sjenu, ona mora biti na puno svjetla, ali ne na sunce. Kad odcvjeta promijeniti zemlju, ali onu za orhideje i ne puno zalijevati. Pusti je na miru oporaviti će se.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 19:27

Da bi dobila potrebnu vlagu špricaj ju odstajalom vodom po listovima, nikako po cvjetovima. Tako će i zračno korijenje dobiti vlagu i bolje rasti.

Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:44
Evo da se javim s novostima.... Orhideje su se lijepo prolagodile. Ona bijelih cvijetova nije izgubila ni jedan, mada istini za volju nije napredovao ni pup poji je isti kao i kad sam je donijela doma. Ona ljubicasta.... listovi su očvrnuli i nisu više mlohavi (smiješne li riječi), ali cvijetovi koji su bili nagnjeteni, ili oštečenih latica su se sasušili, nisu otpali nego sam ih ja lagano otklonila. Ostao je jedan cvijet i  još jedan pup. Negdje tu na forumu sam pročitala da je dobro staviti među lončanice posudicu s vodom radi vlage, tako da sam i to napravila, svaki dan povlažim listove i od kad ih imam samo sam ih jednom zalila (cca, negdje desetak dana je prošlo.)
Slabe su mi slike, slikano mobitelom...






Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.