Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 78>
Korisnik
Poruka
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 07:59
Ela13

pa poslao sam ti sliku preko  Skype-a a ne bi ovdje objavio jer bi samo 1 moja sadnica zasjenila uspjehe tvoje njive. LOLLOLLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 10:45
@Ela: Za habanero sam prilično siguran jer sam vidio sadnice habanera i iste su kao moja. Stavim sliku na face kasnije.
A ovu jednu paprikicu sam probao i na moje još veće iznenađenje- uopče nema ljutinu! Ima fini okus zelene paprike babure. Majko mila, što ja to uzgajam???
Poslao sam ti poruku na fb.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 21:08
Alane, ja imam peruvian white habanero (barem sam ga tako dobio) i biljka izgleda manje više isto ko i tvoja, makar to ne mora značit ništa.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 21:45
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

@Ela: Za habanero sam prilično siguran jer sam vidio sadnice habanera i iste su kao moja. Stavim sliku na face kasnije.
A ovu jednu paprikicu sam probao i na moje još veće iznenađenje- uopče nema ljutinu! Ima fini okus zelene paprike babure. Majko mila, što ja to uzgajam???
Poslao sam ti poruku na fb.
 
Svaki uzgajivacki pocetak je tezak i prepun neizvijesnosti dok se ne nauci dosta toga o ovim lijepim paprikama. Sve ce to doci na svoje mjesto.I meni se prvi puta desilo da sam uzgajala crveni habanero misleci da je crvena babura i cudila sam se kako je plod te babure mal LOL pa sam u basti ubacila jednu u usta da je probam. LOLLOL Bila bi laz kad bi rekla da mi suze nisu lile niz lice od ljutine.Doslovno sam se prevrtala u travi od muke. Muz me je u cudu gledao uz pitanje:"Jel ovo poziv da se zajedno valjamo???"WinkLOLLOL 
 
Ne znam koliko poznajes podvrste ljutih paprika i evo jedan link gdje se mogu naci korisne informacije o tome http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_capsicum_cultivars
 
Habanero i Bhut Jolokia spadaju u grupu Capsicum Chinense i imaju identican oblik i velicinu listova na sadnicama ali im se oblik, velicina i tekstura plodova jako razlikuje. Cim ti se pojave prvi plodovi obrati paznju na njihov oblik i teksturu i ako je plod dug ima spicast vrh i hrapavu teksturu to je Bhut Jolokia. Habanero ima glatku povrsinu ploda,kraci je od Bhut Jolokia.
 
Ja vise ne rezem listove nasih paprika bez rukavica na rukama.Neku sam vecer,nakon kise, odlucila da oshisham sadnicu Trinidat Butch T koju uzgajamo prvi puta i dotakla sam poslije kozu oko oka.LOL Osjecala sam se kao kakva plavusa dok sam hodala po basti sa jednim zatvorenim i suznim okom. LOLLOLLOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 21:48
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Ela13

pa poslao sam ti sliku preko  Skype-a a ne bi ovdje objavio jer bi samo 1 moja sadnica zasjenila uspjehe tvoje njive. LOLLOLLOL
 
LOLLOLLOLLOL Ja onda nesmijem postaviti slike svog paradajza da ti ne budem zesca konkurencija na ovom forumu. smile96
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 18:22
@Ela: hvala za link. Pogledao sam još prije jedan sličan link.
@mememe: Da? Ful me zanima kakve će biti kada sazriju. A jel taj peruvian white habanero ljut? Znam da su podvrste habanera među najljučim paprikama, ali ja sam otkinuo jedan mali plod koji se tek odmetnuo, i probao ga, i uopče nema ljutinu. Zato pitam kakav je taj kada sazori.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 20:30
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

@Ela: hvala za link. Pogledao sam još prije jedan sličan link. @mememe: Da? Ful me zanima kakve će biti kada sazriju. A jel taj peruvian white habanero ljut? Znam da su podvrste habanera među najljučim paprikama, ali ja sam otkinuo jedan mali plod koji se tek odmetnuo, i probao ga, i uopče nema ljutinu. Zato pitam kakav je taj kada sazori.


http://www.youtube.com/watch?v=FdQieKhyLHg

evo ti filmić, ova legenda iz hippyseed-a je probao puno sorti i sve je dokumentirano, tu možeš dobiti sliku koliko je ljut :D Inače kažu da je ljut kao i ostali habanerosi, ali da mu nešto fali okusa
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 10:57
Bome, išo ja probat sad poslje doručka. Izgleda da kasnije razvije ljutinu. Ubrao sam jedan, najveći plod i još me drži nakon 10 minuta. To mi je trening za habanero koji je još u stadiju pupoljka :)
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 14:46
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Bila bi laz kad bi rekla da mi suze nisu lile niz lice od ljutine.Doslovno sam se prevrtala u travi od muke. Muz me je u cudu gledao uz pitanje:"Jel ovo poziv da se zajedno valjamo???"WinkLOLLOL 
  
Habanero i Bhut Jolokia spadaju u grupu Capsicum Chinense i imaju identican oblik i velicinu listova na sadnicama ali im se oblik, velicina i tekstura plodova jako razlikuje. Cim ti se pojave prvi plodovi obrati paznju na njihov oblik i teksturu i ako je plod dug ima spicast vrh i hrapavu teksturu to je Bhut Jolokia. Habanero ima glatku povrsinu ploda,kraci je od Bhut Jolokia.
Odavno se nisam ovako nasmijao kao na komentar tvog mužasmile96
Ovih dana se spremam praviti sklonište za sadašnje i buduće paprike pošto ovdje na jugu Jadrana zna puhati olujni maestral u sred ljeta, a i ako naleti kakva nevera balkon mi gleda baš u tom smjeru da da mi ne počupa poljoprivredu. Planiram napraviti jednu policu i s prednje strane staviti prozorsko staklo pa me interesira koliko ove paprike mogu izrasti u visinu da znam na koju dimenziju izrezati staklo jer nebih htio da bude previsoko.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 17:37
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Odavno se nisam ovako nasmijao kao na komentar tvog mužasmile96
Ovih dana se spremam praviti sklonište za sadašnje i buduće paprike pošto ovdje na jugu Jadrana zna puhati olujni maestral u sred ljeta, a i ako naleti kakva nevera balkon mi gleda baš u tom smjeru da da mi ne počupa poljoprivredu. Planiram napraviti jednu policu i s prednje strane staviti prozorsko staklo pa me interesira koliko ove paprike mogu izrasti u visinu da znam na koju dimenziju izrezati staklo jer nebih htio da bude previsoko.
Mi redovno susjede zabavljamo sa svojim istancanim porodicnim humorom.LOL
 
Tesko je reci koliko ce tvoje sadnice izrasti u visinu i sirinu. Sto im se da vise prostora za rast i ako se paze i maze naravno da ce izrasti u veliki grmLOL Prosle godine su neke nase sadnice dosegle visinu od 160cm,ove godine ce imam osjecaj biti vece.LOL Imaj u vidu da se ove sadnice sire u visinu i sirinu.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 17:40
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Bome, išo ja probat sad poslje doručka. Izgleda da kasnije razvije ljutinu. Ubrao sam jedan, najveći plod i još me drži nakon 10 minuta. To mi je trening za habanero koji je još u stadiju pupoljka :)
Cek ti samo dok se dokopas Bhut Jolokia ili Trinidad Butch T,tek tada ces postati veliki ljubitelj mlijeka i mlijecnih proizvoda.LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL Religiozno ces ih koristiti nakon svake konzumacije ljutih paprika.LOLLOL Ovo ja iz svog iskkustva.LOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 17:45
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

@Ela: hvala za link. Pogledao sam još prije jedan sličan link. @mememe: Da? Ful me zanima kakve će biti kada sazriju. A jel taj peruvian white habanero ljut? Znam da su podvrste habanera među najljučim paprikama, ali ja sam otkinuo jedan mali plod koji se tek odmetnuo, i probao ga, i uopče nema ljutinu. Zato pitam kakav je taj kada sazori.


http://www.youtube.com/watch?v=FdQieKhyLHg

evo ti filmić, ova legenda iz hippyseed-a je probao puno sorti i sve je dokumentirano, tu možeš dobiti sliku koliko je ljut :D Inače kažu da je ljut kao i ostali habanerosi, ali da mu nešto fali okusa
 
Mememe,slazem se sa tobom.Mi smo prosle godine uzgajali Peruvian White Habanero. Nemojte da vas zavara velicina njegovog ploda,koji je jako mal,ali je zato njegova ljutina ubitacna.LOL Po ljutini nimalo ne zaostaje od recimo zutog habanera.Malo je blazi od crvenog i ima dosta slatkast ukus za razliku od crvenog koji ima umjerenu slatkocu.Red Savina,najljuca habanero sorta,za mene ima dosta gorak ukus pa je zbog toga i ne volim konzumirati.Nekako mi nakon jela ostavi dosta dugo gorak ukus u ustima.Confused 
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 19:49
Hm, ako ovo što ja imam zaista je peruvian white habanero, onda dobro. A po svemu sudeći, je. Puuuno je jači od bolivian rainbow koji sam prošle godine kupio u jednom marketu i pobrstio sve :)

Ela, nadam se da će ostati par sjemenkica bhut jolokije i red habanera za mene. Ja ti mogu poslati white habanero sjemenke i plod ako želiš. Idem u berbu ponovno za tjedan dana :)
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 23:03
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Tesko je reci koliko ce tvoje sadnice izrasti u visinu i sirinu. Sto im se da vise prostora za rast i ako se paze i maze naravno da ce izrasti u veliki grmLOL Prosle godine su neke nase sadnice dosegle visinu od 160cm,ove godine ce imam osjecaj biti vece.LOL Imaj u vidu da se ove sadnice sire u visinu i sirinu.
Mogu ti reći da sam iznenađen. Sve nešto mislim kako su to pustinjske biljke, plodovi su maleni i da će biti grm od svojih 30-40 cm kad ono 160 cm i više. Obzirom da je kod mene u posudi za cvijeće od 10 litara i posađena u zemlju za cvijeće, a obzirom da je sadio idiot i ona bi trebala bit zaostala u razvoju LOL
Spominjala si prihranjivanje, a pošto nema ništa osim Kan i Ureu što se najbolje pokazalo za uspješan rast i plodnost.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 04:13
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Mogu ti reći da sam iznenađen. Sve nešto mislim kako su to pustinjske biljke, plodovi su maleni i da će biti grm od svojih 30-40 cm kad ono 160 cm i više. Obzirom da je kod mene u posudi za cvijeće od 10 litara i posađena u zemlju za cvijeće, a obzirom da je sadio idiot i ona bi trebala bit zaostala u razvoju LOL
Spominjala si prihranjivanje, a pošto nema ništa osim Kan i Ureu što se najbolje pokazalo za uspješan rast i plodnost.
 
 
smile96Odmah mi je lakse kad znam da nisam jedina koja je uvijek u dilemi ko se brine o mom vrtu.smile96
Posto si ti posadio svoje paprike u posudu od 10 litara,a preporucuje se posuda od 20 litara da bi se sadnica razvila adekvatno i donosila dosta plodova,ocekuj da ces imati jednu sadnicu,kako ti rece, zaostalu u razvoju.Big%20smile
 
Ne znam sta sve ima za kupiti u vasim prodavnicama za prehranjivanje sadnica.Za to ces se morati posavjetovati sa nekim iz tvog kraja.Ako se vratis na 4tu i 5tu stranicu ove teme naci ces jedan ili dva moja komentara u kojima sam pisala sta mi koristimo ovdje.Bitno je,na pocetku rasta,koristiti prehranu obogacenu dusikom i fosforom da bi se razvio korijen sadnica i pospijesio njihov rast.Cim pocnu cvasti dodati im hranu u kojoj su smanjena dva gore navedena minerala a u kom je dodata veca kolicina kalija.Donje velike listove na sadnicama treba redovno rezati ostrim makazama sve do polovine sadnice. Time se pospjesuje cvjetanje i ako sadnica ima plodove oni brze pocnu sa sazrijevanjem.
 
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Hm, ako ovo što ja imam zaista je peruvian white habanero, onda dobro. A po svemu sudeći, je. Puuuno je jači od bolivian rainbow koji sam prošle godine kupio u jednom marketu i pobrstio sve :)

Ela, nadam se da će ostati par sjemenkica bhut jolokije i red habanera za mene. Ja ti mogu poslati white habanero sjemenke i plod ako želiš. Idem u berbu ponovno za tjedan dana :)
 
 
Hvala na ponudi za slanje sjemena.White habanero,tabasco i jos neke druge sorte sa malim plodovima smo odlucili da ih necemo vise uzgajati.Previse je posla oko njih za mali ulov u basti.LOLRadije cemo se mijenjati za neko sjeme do kojeg ja nemogu doci ovdje gdje zivim,npr sjemen nekih slatkih paprika ili kupusa i tako to.Wink Za neke sorte koje cemo mi imati ove seozne za slanje i razmijenu bit cemo svakako u kontaktu.Ja cu poslati na jednu adresu dosta sjemena i onda nek to ide dalje u krug po Hrvatskoj,da ne saljem sad svakom po naosob.Nek svako izvadi po nekoliko sjemenki iz kesica i nek u nove kesice stavi nesto svog sjemena i nek salje dalje.Tako smo i mi dosli do dosta novih sorti ove sezone.O detaljima se mozemo dogovoriti putem privatnih poruka ili emaila.Smile
Da li ti imas habanero sadnicu tesko je reci,meni vise naginje na tabasco,ali o tom po tom. Pusti sada nek ti plodovi sazriju.Ako pocnu mijenjati boju u crvenu ili narandzastu to je onda po svoj prilici tabasco,sto i nije tako lose za pocetak.Big%20smile Nebi ti savjetovala da ostavljas sjeme za sljedecu sezonu ako ti plod nije zreo.Sigurno ti nece nista niknuti od tog sjemena.Samo sjeme dobro zrelih paprika je dobro za narednu sjetvu.
Sretno sa berbom i toplo preporucujem omlet za dorucak napunjem smjesom izdinstanih ljutih paprika,mladog luka,presovane sunke i mocarele.Wink Mi smo se gusili jutros sa time.LOL
 
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 07:57
Ako smijem pitati, a gdje ti živiš? Zaključio sam da nisi u HR, a prema postu u 4 ujutro, rekao bi negdje od Dubaija pa istočno. Jesam na dobrom tragu?
Može, isprobati ću recept, zvuči ljuto!
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 13:58
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Ako smijem pitati, a gdje ti živiš? Zaključio sam da nisi u HR, a prema postu u 4 ujutro, rekao bi negdje od Dubaija pa istočno. Jesam na dobrom tragu?
Može, isprobati ću recept, zvuči ljuto!
Ne nisi na dobrom tragu,al nema veze.Wink Oprostit cu ti gresku.LOL Ocito ti je promaklo kad sam napisala da se ja valjam po TRAVI i to prirodnoj,Dubai ima vjestacku i nesto malo prirodne do koje ja nebi mogla tako lako doci jer nemam duboke dzepove da si mogu priustiti tako visok standard.LOL
 
Eksperimentisi u kuhinji sa ovim paprikama.Versatilne su i sa njima se moze svasta nesto lijepog spremiti.Nedavno smo jeli i ljuti sladoled,tek da vidimo kakvog je ukusa.Bilo je ljuto ali interesantno iskustvo.LOL
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 23:46
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Posto si ti posadio svoje paprike u posudu od 10 litara,a preporucuje se posuda od 20 litara da bi se sadnica razvila adekvatno i donosila dosta plodova,ocekuj da ces imati jednu sadnicu,kako ti rece, zaostalu u razvoju.Big%20smile
 
Ne znam sta sve ima za kupiti u vasim prodavnicama za prehranjivanje sadnica.Za to ces se morati posavjetovati sa nekim iz tvog kraja.Ako se vratis na 4tu i 5tu stranicu ove teme naci ces jedan ili dva moja komentara u kojima sam pisala sta mi koristimo ovdje.Bitno je,na pocetku rasta,koristiti prehranu obogacenu dusikom i fosforom da bi se razvio korijen sadnica i pospijesio njihov rast.Cim pocnu cvasti dodati im hranu u kojoj su smanjena dva gore navedena minerala a u kom je dodata veca kolicina kalija.Donje velike listove na sadnicama treba redovno rezati ostrim makazama sve do polovine sadnice. Time se pospjesuje cvjetanje i ako sadnica ima plodove oni brze pocnu sa sazrijevanjem.
Odlično. Urea je gnojivo bogato dušikom dok je Kan bogat kalijem (kalijev nitrat). Hmmmm! Malo sam se zabunio jer je habanero posađen u neku pravokutnu posudu od, valjda tri litre, a u onu od 10 sam bio presadio crnu pomoćnicu pa ću ga ovih dana sa svom zemljom preseliti u onu od 10 litara. Ošišao sam mu donje listove ali je i dalj malo "čupav".
 
Da vidiš koje korjenje ima crna pomoćnica. Glavnina je bila u pravokutnoj posudi za cvijeće kakve se obično vješaju za ograde balkona i da sam potegao izvadio bi ih sa svom zemljom iz posude ali nisam već sam ih prvo pažljivo odrezao škarama za voćke pri samoj zemlji, a onda jedno pola sata veoma pažljivo prstima kidao i izvlačio korijenje. Razlog svemu tome je pet komada maleckih sadnica habanera koje su se davile u sjeni i korijenju korova i listovi su im bili svjetlozeleni i naginjali žutom. Poslije ovih par dana vidi se da napreduju i  listovi počnju poprimat prirodnu tamno zelenu boju. Jednu sadnicu ću ostaviti u toj posudi, a ostatak ide svaki u svoju od 10 litara jer za ovu godinu nemam mjesta za veće, a slijedeće spremam sadnju u vrt iako tamo krstare mačke i psi lutalice pa moram napraviti i dodatnu ogradu.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 00:09
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Odlično. Urea je gnojivo bogato dušikom dok je Kan bogat kalijem (kalijev nitrat). Hmmmm! Malo sam se zabunio jer je habanero posađen u neku pravokutnu posudu od, valjda tri litre, a u onu od 10 sam bio presadio crnu pomoćnicu pa ću ga ovih dana sa svom zemljom preseliti u onu od 10 litara. Ošišao sam mu donje listove ali je i dalj malo "čupav".
 
Da vidiš koje korjenje ima crna pomoćnica. Glavnina je bila u pravokutnoj posudi za cvijeće kakve se obično vješaju za ograde balkona i da sam potegao izvadio bi ih sa svom zemljom iz posude ali nisam već sam ih prvo pažljivo odrezao škarama za voćke pri samoj zemlji, a onda jedno pola sata veoma pažljivo prstima kidao i izvlačio korijenje. Razlog svemu tome je pet komada maleckih sadnica habanera koje su se davile u sjeni i korijenju korova i listovi su im bili svjetlozeleni i naginjali žutom. Poslije ovih par dana vidi se da napreduju i  listovi počnju poprimat prirodnu tamno zelenu boju. Jednu sadnicu ću ostaviti u toj posudi, a ostatak ide svaki u svoju od 10 litara jer za ovu godinu nemam mjesta za veće, a slijedeće spremam sadnju u vrt iako tamo krstare mačke i psi lutalice pa moram napraviti i dodatnu ogradu.
 
Super da imas odgovarajucu prehranu za habanero.Za folijarnu prehranu,kad su listovi sadnica svijetlo zeleni i zuti,savjetujem hranu bogatu Magnezijum sulfatom (MgSO4) koja ce im pomoci da brze poprime zdravu tamno zelenu boju.Wink Nemoj da brines sto je tvoja sadnica ostala malo cupavija.Bolje za pocetak rezati manje listova da joj das vremena da se prilagodi na nove uslove rasta a kasnije ces vec sam znati koje ces joj listove morati da odrezes.Uvijek rezi najvece sa dna i iz sredine a one na vrhu ostavi dok ne postanu debeli i na dodir grubi.Dok su jos male svaki ih sedmice prehranjivaj sa shakom( ne prepunom) hrane za rast i kad izrastu u solidnu sadnicu onda im dodaji hranu za pospijesivanje cvjetanja. Sreca da se nisi zaletio pa ponudio nekome plod Pomocnice,ovako sve se dobro zavrsilo i idemo dalje.Sljedeci puta cim vidis da ti nice nesto drugo a ne paprika odmah vadi iz zemlje i bacaj.LOL 
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 12:06
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

[QUOTE=Alan]Eksperimentisi u kuhinji sa ovim paprikama.Versatilne su i sa njima se moze svasta nesto lijepog spremiti.Nedavno smo jeli i ljuti sladoled,tek da vidimo kakvog je ukusa.Bilo je ljuto ali interesantno iskustvo.LOL


Probati ću svakako omlet. I imam ideju da nasjeckam jednu-dvije paprike u maslinovo ulje s malo ružmarina pa opleti po okusnim pupoljcimaBig%20smileLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.