Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 58>
Korisnik
Poruka
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 23:45
Snig se otapa,a meni baš te šibe predobro izgledaju u toj vaziThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 23:40
1234DRENOVA - vidim da si bila u posjeti i da si se dobro opremila da se ne prehladiš...Wink

sarajka, moon, Lora - divne ste, hvala Vam...Tongue

Triša - ja tebi tepam i zovem te Trišica, a ti meni da sam zaslužila šibe..smile178 Kad idući put dođeš u moj vrt, pazi - možda te dočekam sa šibom.....

Baka , Lantana - vidim da će uz Trišu biti još nekih koje ću dočekati sa šibom. Wink

Vilmač - jesi li se to ti prestrašila moje kolekcije?!?!Wink

anaida - snijeg se bio sasvim otopio, sad ga ponovo ima. Ali samo je zabijelilo, ništa strašno...Tongue

Mira021- morala sam ih malo ukrasiti da ublažim dojamWink



Evo da usput stavim i jednu sličicu. U mojem mjestu, na jednom močvarnom području raste rogoz. I evo što se desi nakon nekog vremena tj. boravka u toploj prostoriji.



Mislim da se to dogodi kad sazrije jer to vidim i na njegovom staništu. Veliki je problem očistiti ove ostatke jer to "leti" po zraku koliko je lagano...

No, dobro mi dođe u vrijeme Svih Svetih kada stavim u ikebanu. Bude super jer kad mraz "ofuri" ostalo cvijeće, uvenule krizanteme bacim, a rogoz još neko vrijeme ostavim.

Pokušat ću u proljeće iskopati korijen ili što već ima, pa preseliti u vrt. Nisam baš sigurna u uspjeh tog pothvata, ali vrijedi pokušati...

Hvala svima na posjeti...Hug

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 23:52
u pravu si,vredi pokusati
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 08:59
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:


....Nisam imala namjeru stavljati više slike, jer trenutno zaista nemam što za pokazati. No, kad pogledam krizantemino lišće koje i dalje izgleda dobro morala sam opet uzeti aparat u ruke. Snijeg je počeo padati 26.11, a nakon 6 dana ona još uvijek odoljeva nedaćama. Cvjetovi su uvenuli, ali lišće...





Lijepa i prkosna, kad bolje promislim te osobine volim, zato valjda i krizanteme volim! Wink
Time is something you can never get back..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 09:55
Baš sam pomislila kako je rogoz efektan u vazi, kad sam pročitala dalje... sazrijevanje i "letenje"....Big%20smile, iza kojeg, vjerojatno, slijedi čišćenje!Confused 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 11:13
Ja ga baš zbog toga nikad ne berem,kad sam bila mlađa sam ga brala i nakon nekog vremena imala punu kuću pahuljica od bambusa koje je bilo teško očistiti.Tongue
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 11:31
E pa sad znam i kako se to zove - dakle to je rogoz. Iskustva sa čišćenjem kuće kad se razleti imam LOL
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 18:20
rogoz uberi prije nego sazri pa neće pucati!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 18:35
gioiaa, baka, mali kaktus, otok - čišćenje ostataka rogoza je... Confused

misti-da - nisam do sada imala iskustava sa krizantemama pa sam se ugodno iznenadila

antonija - ovaj rogoz je u vazi već cca 50 dana. Ne razumijem kada bi ga trebala ubrati? Imaš li iskustva?

Cure...Hug
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2010 u 19:27
Ja došla, ulovi me ako možeš, danas sam trčala na traki za trčanje 30 minuta, brža sam i kidam nalijevo . -tako mi mlijeka u prahu-
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 21:41
Brza si Triša, ne mogu te uloviti...ja ipak ne vježbam na traci pa nemam kondiciju..Wink

Dosta vas forumašica pokazalo je svoje novogodišnje aranžmane, pa evo i mog



Jučer na druženju Riječke ekipe kupila sam ciklamu



Ovaj dio okućnice još nisam do sada slikala. Ustvari jesam, kad sam slikala srne Embarrassed, ali svi znaju koliko je uspješan bio taj foto safari. Usput možete vidjeti i kakva je snježna situacija trenutno kod mene....




I na kraju da ne zaboravim - Mimar, koverta je napokon stigla.....Hug

Hvala svima koji posjećuju moj vrt....Tongue



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 21:46
Danas se primorke hvale sa snijegom ,ja skočila u tvoj vrt da vidim kakva je situacija kod tebe.Snijega ko u priči,lijep božični aražman,a ciklame posebno volim.Tongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 23:10
Draga, pa kod nas je trenutno više snijega Wink Divan ti je aranžman, veseo, živahan!
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 23:58
 Aranžmani ciklama su prekrasni, a ova tadnja slikica jako romantična.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 00:00
Nataly, rogoz beri dok je još zelen pa neće pucati, ja san ga znala imati i više godina
prelijep ti je božićni aranžman, ciklame zimi obožavam, snijega ko u priči, ajde me sjeti je li sa onoga tvoga fotosafarija od srne se vide samo oči koje svijetle!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 08:27
Košarica aranžman je jako lijep!Clap
A i ulov u vidu ciklame je Thumbs%20UpBig%20smile
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 09:17
Draga Nataly, mislila sam na tebe ujutro u 5! Kod mene ima snijega uhuhuuu, a kako li je tada tek kod tebe...!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 12:13
antonija - hvala za savjet, pokušati ću se iduće godine malo ranije sjetiti krenuti u "berbu" rogoza. Vidim da si se sjetila kako je to lijepa slika srne bila. Morala sam napisati što slika predstavlja..vide se samo dvije točkice..

mali kaktus
, Mira Ktikvić i baka - aranžman je svake godine drugačiji, uvijek od onoga što mi je pri ruci.. Ovu godinu sam odlučila iskoristiti košaricu.
Nadam se da ću imati sreće s ciklamom, nisam baš na "ti" sa kućnim biljkama. A i nemam ih kamo staviti, prozorske daske su obično "zauzete" kao što se i vidi na slijedećoj slici..



Anaida - lijepo da si me se sjetila (samo ti razlog baš i nije dobar)Wink. Pogledala sam u tvojoj temi koliko ima snijega, a evo kakva je situacija kod mene danas...

Pogled iz mog dvorišta prema centru Liča:



Pogled u pravcu Fužina:



Žao mi je da nisam slikala jutros iz kuće prije nego smo očistili put do ceste. Sreća da je vikend pa ne "lopatam" u 5,30 h u jutro.
Hug
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 16:17
prelijepi su i preslatki tvoji psići, a šta se ciklama tiče one ti i nisu sobno bilje, stavi ih u negrijanu prostoriju, mislim da u tvojim uvjetima ne bi opstale vani!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 16:24
Bijelo,bijelo,brrrr......
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.