Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 09:39
Sasha, predivan je! Opstace, samo mu za zimu (ne trpi niske temperature) nadji svetlo mesto, ne previse toplo i orosavaj redovno ako je vazduh suv. Potrebno mu je i prehranjivanje da bi formirao cvet.Moj je vec trecu godinu kod mene, trenutno ima 4 cveta i desetak cvasti koje ce tek cvetati (sada je na suncanom mestu).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 23:05
Hvala Mimar.Jel ga ti sad,preko ljeta držiš vani negdje? I još nešto,preko zime ga ne prihranjujem,jel,onda se odmara?!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 08:41
Sada je u dvoristu, ali na mestu koje ima sunca od 15h,  zimi ga prihranjujem do III meseca mozda samo jednom a onda redovno ( to redovno je kod mene kad se setim LOL). Bitno je da ima dovoljno svetla preko zime, najbolje juzni prozor i oko 15 C. Sigurno ce odbaciti neki list ali neka te to ne brine, na tom mestu krecu novi izdanci. I sto manje premestanja!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 21:27
Moj je lijepo počeo rasti. Vani je već preko mjesec dana. Danas sam ga presadila i napravila mu veći potporanj. Nadam se da će mu se svidjeti, do sad mu je kod mene bilo dobro, pa se nadam da će tako i ostati.




Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 15:10
moj stefanotis stvarno ništa ne napreduje. otkad je pogubio cvjetiće, počeo se lagano sušiti. na hladnom je, na prozorskoj dasci. svaki tjedan mu otpadne po jedan list.

već sam stvarno smile43
p.s. tko je ono izjavio da donosi sreću u braku?Confused
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 16:25
moj je ovo ljeto proveo u debeloj hladovini...i stvarno je jako puno narastao i ja ne znajući ništa o tom cvijetu njeg u jesen unesem u kuću raspletem iz grma i pustim ga na špagi da ide po zidu oko bolte....i kada se počelo ložiti..... listovi su mu počeli žutiti i otpadati od topline....i skinem ja njega ponovno smotam u grm i iznesem van..još uvijek je vani naravno pod natkritim..mogu reći da se oporavlja jako dobro....budući da su noći sve hladnije strah me da će se smrznuti vani..moram mu naći pogodno mjesto u kući.....nadam se da će imati snage cvijetati nakon svega.....
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 16:46
Ni s mojim  stefanotisom ništa bolje! Slabo napreduje, a u zadnje vrijeme listovi mu žute!
Ako to ima veze sa srećom u braku odmah leti van!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 18:02
Stefanotis voli hladnije prostorije za zimovanje,kao i gardenija il kaktusi..Moj bude super sve dok ga ne unesem u kuću u prostorije sa centralnim grijanjem.Tad krene da boluje.Treba mu dosta vlage na listovima kad je u pretoplom.Ja sam svog odnijela u prizemlje u prostoriju koja se ne grije,a odprilike je temperatura oko 15 stepeni.U dnevnoj sobi mi je bio i imao je simptome kao vaši.Sušenje grana i žućenje listova.Sad je dobro...
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 15:38
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Stefanotis voli hladnije prostorije za zimovanje...


ali moj je u hladnoj prostoriji, i opet ništa Dead
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 21:13
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Ni s mojim  stefanotisom ništa bolje! Slabo napreduje, a u zadnje vrijeme listovi mu žute!
Ako to ima veze sa srećom u braku odmah leti van!
 
Kod mene je isti slučaj, krasno je krenuo, cjelo se ljeto super držao, a sada mu žute listovi, mislim da će završiti u podrumu-za svaki slučaj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:59

Danas sam stavila reznicu u zemlju. Nadam se zakorjenjivanju. Btw., moj je kostao 120kn!! Disapprove

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 14:04
Kad je tema opet aktivna da kažem da je s mojim  (za sada) sve u redu! Nakon što je izgubio skoro sve listove počeo je dobivati nove koji se dobro drže! Sada se nadam da će i procvjetati! Iako ne vidim nikakvih naznaka..........ali valja se nadati! Wink
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 12:15
Moja reznica lijepo napreduje.  pitanje: da li ste spremile već stephanotis u kuću?
Na vrh
Teatree View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teatree Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:46
obožavam ovaj forum, otkrila sam da hrpu biljaka koje imam doma i nemam pojma kak se zovu vi tu znate i imate.
 
ovako, ja sam svoj stephanotis sad malo porezala, jer mi je bio u dnevnoj sobi, a sad je u seobi cvijeća s balkona dobio izgon na prozor u sobi, a nije baš tamo stao. jel sam krivo napravila? vidim male nove izdanke koji već izlaze iz preostale grane? to je nadam se dobra stvar?. također mislim ga na proljeće presaditi pa me zanima dal se i njemu može malo podrezati korijen i koliko veliku posudu treba? i dal ga mogu možda već sad presaditi? koliko se njega treba dohranjivati?
inače nismo baš bili s njim oduševljeni, jer osim stvarno predivnih cvijetova, bio je pun uši, pretpostavljam, i s njima vodimo konstantne bitke (bijela tvar po biljci, kad se stisne je crvenkasto). to je isto i jedan od razloga rezanja, da lakše prodrijemo do zaraženih grana od džungle u koju je narastao (metar vrlo gustog grma).
 
ja sam inače početnik s biljkama i dosta toga radim na svoju ruku, al za sad me prati sreća.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 17:28
Nece mu smetati orezivanje ali bih sa presadjivanjem sacekala do proleca. Protiv napasti treba isprskati nekim sredstvom (Talstar, Actelic) barem dva puta zaredom na 7 dana.
Na mom iznenadjenje, po prvi put plod Shocked, videcu hoce li se odrzati do sazrevanja..


trenutno je ovih dimenzija



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 18:40
Pa ovo je nevjerojatno, moj jadnik niti cvjeta, miruje, ustvari ide mi na živce jer se baš ništa ne događa, a tvoj gospodičić ima plod, smile157
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 17:08

Baš me zanima što se događa s plodom

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 11:45
Evo i mojeg " Štefa"!
Kupljen je u proljeće!
Prvobitni cvjetići su brzo otpali i tek pod kasno ljeto je procval skromno sa 5-6 cvjetića, lišće za sad nije gubil!
Nadam se da ni neće!
 Držala sam ga na terasi, a sad je na stubištu!

 
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mihaela1207 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela1207 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 10:50
Upomoć!
Moj stephanotis vene, svi listovi su mu otpali, mlade grančice se počinju sušiti, samo je ostala starija grana koja se još koliko toliko dobro drži.
Kako da mu pomognem?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 17:43
Zalij, ako nisi skoro i ne drzi ga na toplom i suvom mestu (ako bas moras onda redovno orosavaj). I dosta svetlosti.

Moon jos uvek se zeleni, samo je narastao jos par cm i jedva se drzi od tezine.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.