Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kad se male ruke slože...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kad se male ruke slože...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 22>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 18:42
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...kiša se jučer pošteno ispadala i sada samo očekujemo da se tlo dobro  prosuši, Stipo je naručio kamion zemlje i onda jednu subotu u akciju pripreme terena za vrt  i oblikovanje vrtaWink...
Polako se pripremajte, radite na kondiciji...




Jesi ti slozila listu biljaka koje dolaze u obzir ?
Da li ima nesto kaj nemozes naci a ja mozda mogu pogledati tu ?!?
Sutra te      

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 15:47
evo  što bih ja svakako moglaspremiti
- rozi solisnik,
- lukovice  oxalisa rozog cvijeta
- perunike (bradate)
- plavi pakujac
- vrtne ljubičice

mislim da imam i žutu pupaljku, oenotheru tetragonu

pelceri ostića, kadulje, budleje ljubičastog cvijeta...

naći će se sigurno još toga (npr.lužarke kad počnu propadati listovi, za rano jesensku cvatnju)
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:16
Pridružujem se donacijama pa mogu ponuditi svega što imam po malo.
Blažo, ti više manje znaš kaj sve imam pa bumo dogovorili preuzimanje.
Vjerujem da bi se šeboji dobro uklopili u ovaj ambijent, a imam i dosta rumenike. Uostalom čujemo se pa dogovorimo sve...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:10
retriver sara ako hoces ja imam starinskih mirišljavih ruza koje  bi se ovdje savrseno uklopila cvijetaju od 5mj pa sve do mraza , cak su mi cvijetale pocetkom prvog posto je bilo toplo i mogu ti ponudit crvenih canna indica imam dosta rizoma a naravno tu su i ukrasne trave i svsta jos nesto javi ako hoces smile160
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:18
Originalno poslano od člana panda panda napisao:

retriver sara ako hoces ja imam starinskih mirišljavih ruza koje  bi se ovdje savrseno uklopila cvijetaju od 5mj pa sve do mraza , cak su mi cvijetale pocetkom prvog posto je bilo toplo i mogu ti ponudit crvenih canna indica imam dosta rizoma a naravno tu su i ukrasne trave i svsta jos nesto javi ako hoces smile160


...naravno panda, sa zahvalnošću prihvaćam ponudu, vrlo si ljubazan...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:23
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:

Pridružujem se donacijama pa mogu ponuditi svega što imam po malo.
Blažo, ti više manje znaš kaj sve imam pa bumo dogovorili preuzimanje.
Vjerujem da bi se šeboji dobro uklopili u ovaj ambijent, a imam i dosta rumenike. Uostalom čujemo se pa dogovorimo sve...



...o Medo dragi pa i ti ćeš se uključiti, baš se veselim...šeboji i rumenike su baš bili na popisu, hehe...čujemo se, hvala ti puno !

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:24
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

evo  što bih ja svakako moglaspremiti
- rozi solisnik,
- lukovice  oxalisa rozog cvijeta
- perunike (bradate)
- plavi pakujac
- vrtne ljubičice

mislim da imam i žutu pupaljku, oenotheru tetragonu

pelceri ostića, kadulje, budleje ljubičastog cvijeta...

naći će se sigurno još toga (npr.lužarke kad počnu propadati listovi, za rano jesensku cvatnju)



...odlična ponuda, baš si srce Natalija...hvala ti puno!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 09:30
Samo da vam mahnem i pošaljem dobre vibre za lijepo vrijeme i brzi dolazak proljeća pa da akcija krene... smile105smile128smile113
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 00:24
Ja radim spisak, nadam se da bum mogla sama donesti i sudjelovati u stvaranju vrta
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 00:45

Draga Sara, Korijenko je već rekla da ćemo i mi nešto sakupiti kada se sastanemo ali ti predlažemo da dođeš, ti i društvo koje je voljno na tu kavu pa da sama poneseš, to bi nam bilo draže. Mislim da će to biti 26.02. ... Još ćemo objaviti.

Drago će nam biti da sudjelujemo u stvaranju tvog vrta!
 
smile79
Rijeka

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 08:29
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Draga Sara, Korijenko je već rekla da ćemo i mi nešto sakupiti kada se sastanemo ali ti predlažemo da dođeš, ti i društvo koje je voljno na tu kavu pa da sama poneseš, to bi nam bilo draže. Mislim da će to biti 26.02. ... Još ćemo objaviti.

Drago će nam biti da sudjelujemo u stvaranju tvog vrta!
 
smile79


...draga Miro...jedna ispravka...ne radi se o mom vrtu  već o našem, forumskom,  zajedničkom "projektu" etno vrta u N.Čiču...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 11:53

Ja čitala tvoj vrt... pa kao da je tvoj! Sve jedno Sara doprinos će stići.

Ispričavam se na grešci.Embarrassed
Rijeka

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 18:58
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Ja čitala tvoj vrt... pa kao da je tvoj! Sve jedno Sara doprinos će stići.

Ispričavam se na grešci.Embarrassed


...sve pet Miro...pozdravčekSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 14:22
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Samo da vam mahnem i pošaljem dobre vibre za lijepo vrijeme i brzi dolazak proljeća pa da akcija krene... smile105smile128smile113



...draga bugica, uvijek šalješ dobre vibre, no današnja je kiša opet sve pokvarila...taman se lijepo počelo planirati, a zemlja sušitiConfused...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2014 u 22:16
Kad se nadate da bi prva radna akcija stvarno krenula ?     
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2014 u 08:58
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Ja radim spisak, nadam se da bum mogla sama donesti i sudjelovati u stvaranju vrta



...vjerujem da hoćeš, koka moja draga...kaj se hoće to se i moće, sjećaš se te uzrećice, nekad smo ju često koristiliWink...vidimo se na kavi, jeee...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 01:26
Kiša je danas lila kao iz kabla, no Sara i ja smo bile odlučne u namjeri da obiđemo lokaciju buduće etno kuće u Novom Čiču. Dočekao nas je gospodin Stipo i odmah smo krenuli u planiranje.
Iako je Sara pokazala već puno toga, evo još nekoliko fotografija s naznakama budućeg izgleda dvorišta.

Pogled s ulaza u dvorište prema drvenoj kući


Malo bliže - tek toliko da vidite kako se počinju odvijati radovi unatoč neprestanim kišama.


Sa zapadne strane bit će uz kuću stazica od cigle, a na mjestu ove gomile pijeska trebalo bi formirati usku gredicu cvijeća.


Staza koja će biti uz kuću nastavljat će se vijugavo prema bunaru. Okomito postavljene cigle naznačuju lijevi rub staze.


Stojimo na ulazu u trijem i promatramo staru zidanu kuću koja se nalazi južno. I ona će s vremenom biti obnovljena. Uza zid bit će napravljena najvjerojatnije šljunčana staza, a na travnatoj površini pred kućom, Sara i ja smo se složile, bilo bi zgodno napraviti cvjetni otok.


Pogled s trijema drvene kuće prema staroj zidanoj kući. Udaljenost između te dvije kuće je oko 15 m, a bunar, koji također očekuje obnovu, nalazi se gotovo na pola puta, nešto malo bliže drvenoj kući.


Budući da sam ja već dala neke svoje prijedloge, gospodin Stipo i njegovi prijatelji počeli su uređivati okolinu bunara i staze. Moj je prijedlog, doduše, da oko bunara bude kružna staza nešto šira od metra, tako da bor i breza u blizini ostanu izvan staze.

Na donjoj slici je pogled s trijema prema ulazu u dvorište etno kuće. Desno se vidi obnovljena zgrada stare škole. Uz put, koji s ulice ulazi u dvorište (između obnovljene školske zgrade i stare zidane kuće), trebalo bi zasaditi živicu od šimšira kako bi taj dio bio vizualno odvojen, a ujedno bi se živicom spriječilo nekontrolirano ulaženje u cvjetnjak. Stoga molim sve forumaše koji uskoro imaju namjeru šišati svoj šimšir, da zapelcaju što više grančica i doniraju ih ovom korisnom projektu.


Na ulazu u staru zidanu kuću betonirat će se dio od kuće do šimširove živice. Sara je predložila da se ovdje postave tegle s cvijećem.


Primjećujete da je teren prema staroj zidanoj kući nešto viši pa gospodin Stipo ima namjeru ovdje napraviti jednu stepenicu, no to će se još iskristalizirati tijekom izvođenja radova.


Došavši na kraj trijema, izašla sam u dvorište i poslikala istočnu stranu. Ovdje se uz kuću neće raditi ništa. Uređenje dvorišta planira se samo do drvenog koluta i onih mladih stabalaca koja se jedva vide na slici (zaboravih pitati što je to). Kasnije mi je palo na pamet da bi tu mogli staviti nekoliko grmolikih ruža.


Na ovoj zelenoj površini planirano je postaviti nekoliko većih panjeva koji bi poslužili kao vanjski stolovi i stolci za slučaj da netko želi popiti piće u dvorištu. Do tog dijela bi se pružao produžetak stazice oko bunara.


Gospodin Stipo je postavio stare sijačice (koje će poslije biti izložbeni primjerci) na mjesta gdje bi trebao biti istočni rub dvorišta. Moj je prijedlog da se tu zasadi živica od lovorvišnje kako bi i zimi taj dio bio zelen. Tako bi sijačice i, eventualno, ostali eksponati, koji će biti postavljeni na malo povišeno postolje, bili uočljiviji.


Evo tih sijačica izbliza.




Ja sam nešto pokušala isplanirati, a vi, molim, dajte svoje kritike i prijedloge.




Od biljaka pred kućom predlažem božur, perunike, karanfiliće, echinacee, graničica, zijevalice, šeboj, lupinus, djevojačko oko, ruža penjačica, salvia, noćurak, a u obzir bi došle i jesenske astre te proljetne lukovice. Ovo na slikama plana neće, naravno, cvjetati sve istovremeno, ali ovdje je samo zato da se vidi što bi otprilike moglo doći u obzir.

Na kraju, sličica za uspomenu!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 08:27
...odlična reportaža, draga AndinaClap...još nam samo treba da kiša prestane neprestano padati i da počnemo s radovima...

...i ljudi dragi...ako imate već ukorijenjenog šimšira, polako nam pripremajte...to ćemo najvjerojatnije  prvo saditi...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 08:28


na ovoj se simulaciji baš dobro vidi kako je travnata površima dosta velika i da tu treba biti jedan otočić sa cvijećem:






















...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 08:47
Prerasno Andina.Mogu od svake svoje biljke odvojiti jer su se već dosta razgranale.Samo da kiša prestane i rado ću sudjelovati u sadnji.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.