Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvece je ukras baste
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvece je ukras baste

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 18>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 08:01
Moze sve u paketuLOLLOLLOL, koliki cvet mocvarca....smile141 a kakvi su to novi drvenasti ljiljani???????
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 10:12
Draga moja, ostala sam bez teksta od svega viđenog!
Jedan veeeeelikismile141smile58vrijedne ruke!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 08:06
Evo i mene u tvoje cvetno carstvo...kako su ti lepi ljiljani,pravi vatromet boja i sigurno je prava mirisna uživancija popiti jutarnju kaficu u njihovom društvusmile64
Močvarac pleni svojom bujnošću i ogromnim cvetom...predivno izgleda,a ljubičasta gladiola je savršenasmile141smile79
The impossible is often the untried.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 17:12
Kako sam danas lovila nešto vremena vidim da sam kod tebe propustila štošta ali ne zamjeri jer možda je i ovako bolje, uživala sam gledajući, analizirajući i što sad? uvijek je pitanje. Izdvojit nešto bilo bi poražvajuće za drugo i to ne želim jer znam da čovjek uvijek ulaže svu svoju energiju u ono što voli i želi , bez obzira da li uspije ili ne ali kod tebe je vjeruj sve uspjelo jer ovakva raskoš boja i (rekli bi dizajneri) i dezena to dokazuje Clap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 10:59
Leona, evo da ti odgovorim na pitanje za drvenaste ljiljane:
To je nova vrsta ljiljana dobijena ukrstanjem trubastih i orjentalnih ljiljana,rezultat je mirisan,visok  cvrsti ljiljan sa krupnim cvetovima.Mogu da narastu do 2,5 m visine za dve godine.Iz jedne lukovice ovih ljiljana nastaje i do 30 trubastih cvetova velicine od oko 20cm u precniku. Cvrste stabljike  su siroke 5cm u precniku,tako da im podrska nije potrebna. Za razliku od obicnih ljiljana,listovi ovih vrsta ostaju zeleni cele sezone.Treba im obezbediti mesto koje u prepodnevnim casovima ima dosta sunca,a zasticeno je od najjaceg popodnevnog sunca. Zemlja mora da bude ocedna,kako se voda ne bi zadrzavala.Pred zimu, nadzemni deo stabla treba odseci.
Etoto sam nasla u literaturi, ja ih imam prvi put ove godine,posadila sam ih u prolece,i mada su svi nikli (5 lukovica u mix-u), nisu mi svi cvetali. Ali nadam se da ce sledece godine opravdati poverenje!
Pozdrav,
smile79
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 11:01
Dadinice, i za tebe jedan veeeliki pozdrav i smile78
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 11:03
Betty, draga ,dok pijem kafu setim se tebe i tvojih "cveckica" . Da znas da si mi puno nedostajala ovih dana...smile79
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 11:06
Aralija, potpuno si u pravu,i meni je uvek tesko kad moram da se odlucim koji cvet mi je lepsi i drazi.
Za tebe jedan veliki pozdrav i smile79
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 11:07
Hemerocalisi, ljiljani, močvarko .....  nemam riječi smile71!!!!!!
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 11:09
Kako lepo objasni kao na faxu....pogresila si profesiju ako nisi prepisivalaLOLLOLLOL
Stvarno su prelepi i to treba imati....daj slikica malosmile73
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 08:57
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Hemerocalisi, ljiljani, močvarko .....  nemam riječi smile71!!!!!!
Tikvic, smile78
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 09:01
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

Kako lepo objasni kao na faxu....pogresila si profesiju ako nisi prepisivalaLOLLOLLOL
Stvarno su prelepi i to treba imati....daj slikica malosmile73
 Eh, Leona, Leona...ni na faksu nisam prepisivala,ali zato jesam kopirala,sto i ovde radim...Hahaha!
Evo za tebe jos neka slicica,posto znam da volis egzote...
 Cik,ako mozes pogodi koja je biljka u pitanju?!
smile78
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 09:09
Bugenvila je skromno cvetala... nisam bila kuci neko vreme,i nisam mogla da joj se posvetim,cvetovi su kratko trajali...
Ali zato muskatle cvetaju kao lude...
i, najzad da se pohvalim mojom novom lepoticom
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 07:53
Auh,ne znam sta je ovo,kakva Orhideja,svaka cast za obe lepotice,a li imas stosta ovde,Dipladenije si pelcovala ili kupila lepa boja,muskatle....ma super si
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 08:43
Leona,necu da te stavljam na muke,evo reci cu ti ,u pitanju je Polygala,obradovala me samo sa dva cvetica,ali se nadam da ce ih biti jos... A dipladenije sam kupila u Flori,imam i crvenu,ali jos nema cvetova...smile79
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 15:08
Originalno poslano od člana Wanessa Wanessa napisao:

Betty, draga ,dok pijem kafu setim se tebe i tvojih "cveckica" . Da znas da si mi puno nedostajala ovih dana...smile79

smile84
Osmeh mi je na licu a suze u očima od ovih tvojih reči EmbarrassedHeart 
A kad bacim pogled na tvoje cveće,na bugicu,muškatle,kardinala,dipladenije...srce mi je puno jer vidim da ti tvoju beskrajnu ljubav i pažnju vraćaju na najlepši mogući način,divnim cvetovima prelepih boja!smile169smile78
The impossible is often the untried.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:31
predivno,ali mocvarac me ocaraosmile64
Na vrh
erutrina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erutrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2013 u 09:26
smile72smile57
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2013 u 09:10
Betty ,smile79smile79smile79
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2013 u 09:12
Gioiaa, smile79smile79smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.