Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 40>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 22:29
Triša, super ideje. I malo te moram razočarati - liatrris spicata ti neće cvjetati ove godine - to je inače lukovica, dakle iz sjemena će trajati barem 2 godine. Ali jednom dok procvate....e to bu veselje nakon dugog išćekivanja



Ove godine bu i sjeme bijelog (nadam se)...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 23:40
Genijalna sismile120ovo sa crijepovima je odlična ideja.
Ja sam nešto drugačije zamislila no još samo da nabavim crijep.
Mislila sam onaj crijep poluokrugli,koji se stavlja na vrh krova, spojiti.Onako dva zajedno da dobijem neki tuljac,i to staviti u zemlju i u njega neki puzavac mali staviti.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 00:00
Taj poluokrugli i ja tražim da prekrijem one grde kamene ogradice na kopanjicama...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 13:57
Ovo je mediteran, koji je ostao od krov,  kao za rezervu, a da koji i pukne- nek si djeca kupe nove, krov je ionako iznad njihovih glava.
Još ih imam dovoljno za jedan vrtić za sjemenke, ali ću malo ukopat u zemlju.
SilveK, ma ne brinem, do sada sam strogo pazila gdje je što, a sada sam malo zbrkana, ali znam gdje mi je taj prekrasan ljubičasti cvjet, pa neću dirati zemlju, valjda će dogodine izrasti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 17:52
Baš ti je dobra ideja s tom ciglom i sukulentima...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 19:38
Imam ih još i probat ću posaditi prkose, to mi je predložila Franjica, znate nju - ima novi fotić, sad će nas bombardirati slikama, morat  ću ju zvati u Rijeku, da me malo pouči.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 09:18
Super ideja ovo s crijepovima!
I nama je ostalo malo mediterana, a i vrećica prkosa :)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 10:13
Dobila sam kamenje s Jadrana, sad te slijedim u stopu Triša i radim male kamenjarčiće...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 11:41
Pa baš sam predloćila da prikolicom dovedem kamenje do moje vikendice, napravimo party za ekipu i uzmete si kamenje doma,
Šifra mjenjam kamenje za meso za roštilj.- naravno ne u toj kilaži.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 20:03
Evo i danas sam se bavila svojim dvorištem. Kako još imam nekih sjemenki morala sam smisliti još jedan vrtić i to od materijala koji imam na raspolaganju, jer je mala kriza.
Dakle crijepovi su opet poslužili:
Taj vrtić čeka zemlju pa ću sa sijanjem nastaviti sutra - još je prazan.
 
Tikvicama koje su posijane u vrtić od istih tih crijepova, samo manjih dimenzija napravila sam od žice konstrukciju da se mogu penjati prema ogradi koja je isto od žice.
Ispraznila sam jedan prostor ispod stepenica, koji će mi kad bude gotov služiti za vrtne alatke.
Sad čekam mm da napravi vrata i jednu stranu ozida sa siporeksom, a treba urediti i iznutra.
Počela je padati kišica, pa smo odustali od daljnjih radova, a nastavak slijedi sutra.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 21:06

Ove ideje sa ciglama i crijepom su fenomenalne. Ja sam htjela poslagati cijeli niz takvih šupljih cigli uz stazu i posadit u njih jagode samo nisam skupila dovoljan broj komada.Al' za sadnju sukulenata će se naći

Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 21:42

Trisa pa zemlja je stigla tako da ako ti rabi samo dojdi i zami koliko ces i tako sam morala zet vise leh mi rabi, as oni ti naplate kamion zemlje 5q, zela ti i samo jedan, pozzz

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 10:01
Triša, stvarno si genijalac, ideje su za 10!!!
Pošto sam već prije gledala tvoj dnevnik radova, i ja sam došla na ideju raditi te male kamenjare, pa ti šaljem sliku da vidiš šta sam napravila za svoga princa, koji je to trebao odnijeti i vrtić.Teta se jutros oduševila i zamolila me da i njoj napravim jedan.Pretpostavljam da joj se svidjelo jer je neuobičajeno.Znaš kako je to kada majke rade, odu u prvi dućan i kupe, ali ja sam si dala malo truda.Čekam tvoju ocjenu, jer si ti kompetentna to ocijeniti, zahvaljujući tvojim radovima, koji me iznova inspiriraju.Nemoj se ljutiti što ti kradem ideje, to je samo kompliment za tebe!!!Thumbs%20Up
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 10:02
Tu se bolje vidi!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 10:04
 I još nešto, još jednom hvala za spatifil!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 15:10
Proljeće oduševljena sam  tvojim djelom. Ma kakva ljutnja, pa vi ste meni ovdje svi kao moji klinci, ja sam uvijek bila malo šašava, a s vama sam totalno podjetinjila i sretna sam zbog toga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:10
svaka cast Trisa!vidi se da sve to radis s ljubavlju...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 21:23
Danas otišli po siporeks da mi mm zatvori konačno taj prostor ispod stepenica, koji sam namjenila za vrtlarski alat, a sada kad je gotovo vidim da će izvrsno zimi poslužiti za prezimljavanje cvijeća, koje mora biti unutra.
No uglavnom dok je on zidao, ja sam napravila još jedan mali ciglasti vrtić u kojeg sam posijala "roza trubice"- nemam pojma kako izgledaju, ali Silve obećala staviti slike u subotu.
Nemam sliku tog vrtića, ali bit će sutra.
mm dovršio zidanjem, pa sam sada dobila još prostora gdje mogu staviti kakav vrtić ili pak vazu s cvijećem.
 
Pripremila sam dvije šuplje cigle, koje sam napunila zemljom -. mislim da u njih ide prkos, koji je još jako mali pa se ne može rasaditi.
Probala sam ciglu posprejati, ali mi se ne sviđa.
 
Očistila sam djelimično bršljan, ostavila samo manji dio, kako bih oslobodila dosta veliki komad zida, a i zemlje ispod njega, za posaditi neke cvjećke koje vole hladovinu, dakle još jedan vrtić u sjeni. Ostale su tu neke vreće s pjeskom, ali i one "putuju"
Sve u svemu zadovoljna sam učinjenim, veselim se sutra suboti iako imam dosta posla, a popodne imamo radnu akciju u morskoj vikendici, tako da moram i tamo nešto posaditi. Biti će to neka agava, nešto čuvarkuća, a ostalo ću još vidjeti. No o tome sutra navečer.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:44
Svaka čast Triša, turbo si vrijedna...I puno toga napravila, i takve krasne ideje... smile120
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:45
Triša, jel' ti to ideš u Slavoniju po zemlju kao što mi od vas krademo kamenje? Vidim tu neke pune vreće. smile96
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.