Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Andrein dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Andrein dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 20:41
Budući sam naišla na problem sa nečim sličnim kao uši tj. zelene muhice, slika je na bolestima, i na ruži hrđu (čini mi se), danas sam bila opasna sa špricom.
Insekticid i fungicid u kombinaciji, a ajmo tražit "zlotvore"!!! LOL
A, tek nakon borbe, u novu košaru ispod prozora zasadila cinije i kokotić... još ću nešto dodati, ali tek ću vidjeti kaj!!! Wink
A sad gibam malo navlačit peglu!!! Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 21:36
Pa vidim počeli su nametnici, nažalost i moje je ruže nešto napalo, biti će hrđa kao i kod tebe. Moram staviti sliku da mi pomognete što da nabavim od insekticida ili slično, ali to ću pod ruže.
Ti Andrejička peglaj, peglaj, peglaj , peglaj - tako ide neka pjesmica - sli peglanje kartica zabranjeno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 22:52
smile96 Baš si me slatko nasmijala Triša!!!
Sli kartice sam si zabranila peglati, a i ostalo je izostalo!
Preveć sam pjevala "Ja volim gibat, gibat...", pa sam odustala i od gibanja sa peglom! Bit će dana za to!!! smile96

Moram s vama podijeliti dogodovštinu! MPK=Dea išla kod prijateljice na rođendan, pa tako pao dogovor da ostane kod nje na spavanju. Roditelji prijateljice predivni, društvo opuštajuće... i tako naravno pogled na terasu i okoliš kuće, sve sam snimila!!!Embarrassed
I u razgovoru uz kavu ja mami od prijateljice "... vidim da imaš lijepu zbirku biljkica, baš je predivna!" A ona odgovora "Ma, ja kad i nešto zalijep to uvene, to je MM!!!" Zgodnih detalja je bilo, bačva za vino ukrašena šumskim jagodama, limuni se oporavljaju, na ogradi terase drvene kopanjice, a u njoj tegle sa cvijećem... itd...
Čini mi se da ću uskoro dobiti društvo iz Samobora sa predivnim slikama! Samo treba malo vremena, ipak!!!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:48
Kaj je soseda! Smo ti preveć pa žicaš pojačanje!
Samo ga ti pripelaj- već bumo mi i za njega našli ljepe reči!
smile120
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:52
Pa, naravno, nema smisla Šefi da se kitim "tuđim" perjem"!!! Se nisam ja Šraka (glavni ženski lik na Samoborskom fašniku)!!!! smile156smile156
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:56
Gombanje je počelo!
smile110

smile108

smile100
smile52

Samoborci piju vino z lonci ....

smile79


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 17:45
Samoborke z demižonke (damjane - da prevedem za južnjake).
Najte me pozabiti...smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 22:08
Andrea, željno očekujemo novog člana, i ja sam danas vrbovala jednu curu koja se odnedavna bavi cvjetnim uređenjem okoliša kuće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 22:13
Triša, uglavno ja sam danas oko naranče dobila dobar savjet, pa.... polako... podijelit će on sa nama svoje savjete kad-tad, na Ugljenu se bavi mediteranskim biljem, a doma je napravio super stvar sa posudama za cvieće! A staru škrinju je uljepšao i ukrašava mu terasu!

Mene danas pak nešto razveselilo,,, Wink Grahorica niče u čašici...

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:34
Uh, pak sam bila vrijedna!!! smile96
Danas sam prepikirala barem 30-tak biljčica koje sam sijala petak prije Cvijetnice (bar sam zapamtila)! Allisumi i kokotići su gusto niknuli i već ih ima presađenih u vrt, a evo sad i u čašice. Malo se izgleda nešto pomiješalo, pa vidim da mi ista biljka (po listekima) niknula na 3 mjesta. Cry
I sada na kraju sam ustanovila da mi se pomiješale cleome, žute ivančice i kokotić Confused Kad razviju biljkice više od 4 lista uslikam ih pa da mi pomognete odgonetnuti!!! Embarrassed



Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:40
Jesam li ja to dobro pročitala - ŽUTE IVANČICE, koliko su visoke? Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 22:42
Andrea, mislim da se to svima nama događa - i pomiješamo, i zaboravimo označiti... Ja sam počela dobro proučavati malecke biljčice da ih za svaki slučaj druge godine moram prepoznati...a svako malo mi se to dogodiLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 23:28
Ja ove godine uredno označila svaku posudu gdje sam  posijala!!! Jedino kaj sam etikete zamjemijenila pa mi umijesto grahorice,a lijepo piše na tegli "GRAHORICA" niknul ukrasni slak(a kaj je tam di slak piše,to nisam odgonetnula)smile156
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 23:48
smile96 Baš ste me utješile curke!!!! smile157
Ja napisala sve uredno lijepo na naljepnice flomasterom, ali kad je kiša  padala oprala je "samo" flomaster!!! smile156
Uh, bar se tješim da nije samo meni ovako!!! smile128
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 15:08
Ha, ha, ha, sad si me nasmijala Andrea...Isto mi se dogodilo neki dan kada sam sadila sjemenje od Silvek...Još si mislim ovaj puta ne smiješ fulati nego sve lijepo popiši da poslije znaš, ali sam krenula naopako...Prvo sam posadila a onda ušla u kuću napisati što sam sve  posadila, ali kada sam izašla to polijepiti na tegle, već sam bila zaboravila, pa reci je li to normalno???
Ali sama sebe sam nasmijala koliko ponekad mogu biti smotana... ah valjda sam imala dan"D"
I sada zbog čega sam ovdje- sve je prelijepo u tvom vrtu!!!
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 15:53
smile96 Lude ste! Na kraju radnog vremena kad mi je dost svega uvijek škicnem na forum pa se opustim prije nego krenem doma i naravno uvjek naletim na neki "domaći biser" koji me vrati u jutarnje raspoloženje!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 09:24
Valjda zbog takvih  stvari meni MM stano govori da sam ja njegov bisersmile198
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 15:10
Evo, uspjela sam staviti novu anđeosku trubu staviti u zemlju kako mi je Tea preporučila!!! A sada gibam dalje!!!

Zaboravila sam spomenuti da sam i jučer nakon druženja bila vrijedna, sve biljkice koje sam dobila od Branke su već u zemlji!!!! Wink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 23:04
Danas sam i ja za nagradu od svekija dobila lojtrice koje sam stavila u onu košaru ispod mojih prozora i unutra naravno zasadila ukrasni slak da se ima kud verati!!! Wink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 23:48
Danas sam posadila biljkice dobivene iz Rijeke. Bilo je tu dragoljuba, kadifica, noćnih frajli, zvjezdana i oxalisa.

Baš ću da uspoređujem sa biljkama koje sam ja sadila!
Nadam se da ću uhvatiti slikati ih sada dok su manje i kasnije...da se vidi razlika između tih dvaju podneblja. Wink

smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.