Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 25>
Korisnik
Poruka
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 13:06
Čula sam da to biljci daje dodatno željezo kad se stavi u zemlju, je to istina?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 09:43
pozdrav svim ćlanovima.tek sam se uključila,imam hoju več godinama a ne cvjeta, na svijetlom je mjestu izdravo izgleda, ne premještam je, šta joj je
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 13:09
Dok nebude korijen ojačao nema cvijeta, a drugo nesmiju biti omotane da se guše.
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 16:16
][/URL] Evo da se i ja pohvalim sa svojom Hojom,raste 4 godine na prozoru a ovo na stoliću je samo pozirala dok je uslikam.Iz Slovenije od prijateljice sam dobila maleni pelcer koji sam utakla direktno u zemlju i gle ljepote.Cvijeta obilno ali uvijek ljeti i miriše fantastično.Doista prekrasna i ne previše zahtjevna biljka.Hvala usput Tatjani za savjet za tretmane cimetom.smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 19:33
Pozdrav svima.Ja sam nova članica.Čitala sam ovo što pišete o cimetu.Zanima me da li djeluje i kod orhideja.Kupila sam zdrave biljke,ali kasnije su se pojavile vunaste uši.




Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 19:46
Ja sam isprobala na hoji i kaktusima. Vjerujem da bi i prošlo na orhideji.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 20:24
cure gdje kupite hoyu? nikad je nisam vidjela u ponudi po trgovinama i rasadnicima

kamelia za vunaste uši ti je potrebnan štapić za uši i alkohol, umočiš i skidaš ih
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 20:51
[QUOTE=natalija]cure gdje kupite hoyu? nikad je nisam vidjela u ponudi po trgovinama i rasadnicimaConfused

i mene zanima.
tražim već dosta dugo taj slatki mali cvijetak  i nigdje ga nisam vidjela.Cry

Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 22:32
šta si ono rekla tanja od banana,nisam skontala.imam hoju godinama, lijepa je zdrava ali neče da cvjeta pa lovim korisne savjete
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 22:43
hvala tb na odgovoru ali moja hoja izgleda slično kao kod mirjam a ikod nje je omotana
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 07:35
Dobro došle KAMELIJA,ĆVIJEĆARKA!
 
samo listaj i čitej sve ti na Forumu piše,imam hoju i uspjeti će ti i cvasti samo joj dug treba da se udomaći,naoružaj se strpljenjem,svaki dan je malo obiđi i ona to osjeti,ja je malo ovlažim po lišću.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 11:05
cvjećarka 12 prelistaj si forum kako je belina napisala, moja se nije maknula od 98, ali kad sam je zalila vodom u kojoj su odstajale banane oko 24h, ona se pokrenula i to sa bezbrojem novih listića. Sad, da li je u tome stvar ili u tome što sam je premjestila i zavezala grančice tako da vise i da odišu.
Sad se nalazi na istočnom prozoru, ima sunca od jutra do podneva, zalijem je tjednom jedanput, tj. kad se supstrat odozgora osuši, i prihranjujem je jedanput u 2 tjedna i eto čuda.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 13:11
Tanjuš to ti je zato što si je stavila na istok, tamo rado uspjevaju, moja je tamo i ogromna je.I grane si joj oslobodila da ima zraka. A ono da nema ni makac, ja sam
lani pelcala, iz dvije grane, par njih su krenuli i divno
uspjevaju, a tri stoje ko saldti mirno, ni makac.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 19:53
Naša ljepotica


Sad je s prihranjivanjem počela tjerat na sve strane. Ima već par pupova.

Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 21:32
Ova je veča od moje, prekrasna je.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 22:33
Koliko često ju prihranjujete? I s čime je najbolje?

Na zapadnom staklu je cijelu godinu. Cvate, ali ne kako bi mogla, i kako je nekad. Da li smo zeznuli sa prevelikom teglom? Kad je bila u manjoj šibala je kao luda, i sad mi treba pomoć.

Ako joj sad mijenjamo zemlju i stavimo ju u manju hoćemo li ju možda poremetit?

I to za van me zanima, jel mora biti u potpunom hladu, jer je bakina  stajala na ulazu u kuću u hladu, nekad. Ili joj na staklu niš ne fali??

Ili da ju počnemo malo više prihranjivat i nadat se najboljem.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 08:30
Prihrana kao i drugo cvijeće,a hlad nije obavezan, jer moja je od ujutro do 11 sati na jakom suncu.Ništa joj jne fali i cvatemi cijelo ljeto.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 09:50
Ali ako ju ostavim na prozoru, neće još ništa falit? Imala je turbulencije zadnjih 2 godine zbog preuređenja kuće, sad je konačno na svome mjestu, mirna, u očekivanju novih cvjetova.

Što joj fali ako neki doljnji list požuti i otpadne?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 10:44
E ovo je nešto što nisam očekivala, kako je velika!!!!
Ogromna je, i predivno izgleda. Joj kad će moja takva biti....
A što se tiče listića, mislim da je to zbog "turbulencija", doći će ona na svoje.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 10:44
]] Ovo je moja ljepotica !!! U ovom je obliku jer nemamo zgodno mjesto gdje bi se širila.Uopće nije zahtjevna jer da je već bi davno rekla zbogom zaboravnoj domaćici.Jučer osjetim opojan miris u prostoriji,odmah kužim-HOYA CVIJETA PONOVNO i PONOVNO... Jučer sam je zalila,nahranila za nagradu i malo duže razgovarala sa njom.Čitam vaše komentare ,vaše upite i brige i htjela bih vam pomoći ali što reći osim da je to zahvalna i prekrasna  biljka koju može svatko uzgojiti sa malo truda i puno,puno ljubavi.smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.