Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glikica - moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glikica - moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 142>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 13:35
Samo sam u trku malo naletila kod tebe. Posude su ti prekrasne, bit će nešto od tvojih bonsaia..
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2013 u 20:58
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Smail hvala ti na komplimentima, drago mi je da ti se sviđaju moje posudice što sam radila, a i cvijeće. Stalno se bavim nečim iako je još uvijek dosta vruće. Kad zahladi pravit ću još teglica kao što su ove.

Jerihonica i mene oduševljava kao biljka, evo je danas se zazelenila:


Uploaded with ImageShack.us
Ova biljčica ti je genijalna. Znaš li da ju  nisam nikada vidjela uživo ili nisam na nj obračala pažnju
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 09:56
Sanja polako, kud juriš Embarrassed ?
Prčkam malo ovih dana sa posudicama, nešto isprobavam, pa zeznem, pa krpam......kad bude opet nešto novo, pokazat ću, znam da tebe to zanima jer i sama radiš krasne posude.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 10:01
Oh Glikice, malo sam u gužvi ovih dana...jedva da i navratim do foruma. Navratit ću svakako da vidim što radiš sa posudama. Naravno da me zanima....Ja ću ovih dana vidjeti kako stoji stuacija sa perlitom u susjednoj zemlji...radila bih nekoliko stvarno ogromnih posuda....ali eto nikako do nesretnog perlita doći po nekoj pristupačnoj cijeni.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 10:02
Dijana, stvarno je posebna. Zanimljivo ju je promatrati kako iz neuglednog, suvonjavog čuperka , u samo nekoliko sati počinje preobrazba u prelijepu zelenu lepezu  Tongue.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 13:36
 

RUŽA JERIHONSKA

Ruža jerihonska potječe iz pustinjskih dijelova Izraela i Jordana. Legenda pripovijeda da joj je Gospa, bježeći na magaretu s malim Isusom u naručju, iz Nazareta u Egipat podarila dugovječni život. Ona je, naime, rasla uz put kojim je bježala nazaretska obitelj od Herodove ruke i na taj način Svetoj obitelji pokazivala put kroz pustinju. U znak zahvalnosti Gospa joj je podarila tako dug život. Stručnjaci vele kako može doživjeti i nekoliko stotina godina, uz uvjet  da se s njom ispravno postupa. Mnogi je nazivaju i Vjesnicom uskrsnuća!
Križari su je donijeli u Europu stoga što se po svemu svijetu štuje kao sveta biljka. Njezin život je tajnovit! Mnogi se pitaju kako je to moguće da tako izgledom jednostavna biljka može podnijeti tako  ekstremne temperature u pustinji. Dovoljno joj je i nekoliko kapi rose da oživi i razgrana se. Ako je polijete vrelom vodom ona će se još brže otvoriti. Ona će, gledano običnim ljudskim očima, živjeti svega nekoliko dana potom će opet zaspati. Za Božić i Uskrs ruža procvjeta neobično bijelim cvjetićima!
Rekosmo da je Jerihonska ruža proširena i po čitavoj Europi. Posebno je cijenjena u bavarskim seoskim obiteljima. Vjeruje se da onoj obitelji koja njeguje Ružu jerihonsku ona donosi sreću i blagoslov! Stoga je ona idealan poklon za Božić i Uskrs.
Posebno je drag poklon trudnicama pred sam čin poroda. Kod trudnica osjeti porođajne bolove ružu treba politi običnom vodom i ona će se zazeleniti i razgranati prije nego dijete izađe na svijet! Ta se ruža poklanja tom djetetu i ona ga treba pratiti čitav život donoseći mu blagoslov i sreću!
Gdje se može nabaviti ova biljka?
Mnogi su me pitali gdje se može nabaviti i kupiti ova biljka.. Ja sam prvu takvu ružu dobio na dar od jedne poznanice koja je došla iz Izraela. Drugih nekoliko komada dobio sam od jedne obitelji koja je preko Interneta naručila desetak takvih ruža. Znači treba ići na internet i potražiti  "Ruža jerihonska".
Kako se njeguje ova biljka?
Rekosmo da je ona pustinjska biljka i ne podnosi puno vode i vlage. Treba ju držati u posudi s ravnim dnom. Ona ima kratko korijenje i dovoljno joj je malo vode. Ako je polijete mlakom vodom, prije će se probuditi. U roku od osam sati doživjet će se nesvakidašnji prizor. Običnim očima možete promatrati kako se ta biljka vraća u život, širi svoje grančice i kako se one zazelene. Za Božić i Uskrs grančice i procvjetaju bijelim cvjetićima!
Biljka će živjeti tjedan dana, a onda će ponovno zaspati. Najmanje dva tjedna treba pustiti biljku da se odmara. Možda je i najbolje zaliti je pred velike marijanske blagdane pa će se i obitelj zajedno s njom veseliti Gospinoj zaštiti.
I još nešto. Ako biljku držite u sobi u kojoj se puši ona će pročišćavati zrak.
Osim toga, u onoj prostoriji u kojoj se čuva i njeguje Ruža jerihonska - nema moljaca!

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 13:37
tekst je sa neta ( župa sv. Josipa Radnika - Vukovar)
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2013 u 22:30
nekoliko detalja iz dvorišta:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 12:33
Malo novih slika mojih ljubimaca:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 13:16
Pa još malo:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 13:32
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Betty, hvala ti na komplimentima za moj vrt. 
Da, ne sjedim skrštenih ruku, ali više ništa ne sadim, sad samo prčkam po cvijeću, onako malo, zavirujem, podvirujem, orezujem, polijevam, hranim, mazim.....ma uživancija !

.....i planiram što ću na jesen seljakati, premještati, što mi još nedostaje......

Prijavljujem šetnju i da sam prelistala sve nove stranice Smile kao i uvek ostala oduševljena biljkama a i one nove posude su ti baš dobre Clap ipak,morala sam se vratiti na ovaj tvoj post...baš sve i ovako je i kod mene jer uživam ugađajući posađenim cvećkama al' naročito smišljam šta da premestim,zamenim i na jesen doteram kad vreme bude dozvolilo...
Vrt ti je i sad predivan a tek za neku godinicu,što ti kažeš,biće stvarno smile120smile78   
The impossible is often the untried.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 14:11
Betty, drago mi te vidjeti kod mene. Vidim da jednako razmišljamo, eto ja već planiram kako ću ciglenjak dotjerati iduće proljeće. Imam ideju, al ko zna do proljeća, koliko će ta ideja doživjeti preinaka LOL ?
Ma bitno da se misli, razmišlja, planira.....to je bit svega. Jer, našta bi to ličilo da jednom "uredimo" vrt i dalje samo sjedimo u njemu i turpijamo noktiće ? 
Pozdrav tebi i, skokni opet kod mene Hug.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 18:51
Prošetala sam malo između tvojih bodljikavaca smile183
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 18:58
I ja sam prošetala i pasla oči !!!  Predivno, sve ti cvjeta !!  I sad kad sam se tako nauživala, sa osmjehom u srcu i suzom u oku (možeš si mislit) žalosno ti mogu reči da mi se nije zakorjenila ova srebrna ljepotica !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 18:58
Štefice, nisi se valjda nabola ? Ma nisi, dobri su oni, ja ih naučila da se prema gostima pristojno ponašaju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:14
Ja sam uživala u šetnji među kaktusima,nisam se ni na jednog nabola,čak sam ih i podragala!Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:22
već sam se zarekla da neću više među tvoje bodljikane.to je jjedna od dvije stvari kojima još odoljevam,ali srce junačko mi neda mira.moram makar oči napasati.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:25
Free, samo da znaš da je i moja, ona od koje si uzela reznicu, krepala. Ovo je ona druga, sa brdašca. Nemam pojma koji joj je jarac bio. Pokušat ćemo ponovo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 20:37
MK, za tebe se ne brinem, ti se znaš ponašati među bockavcima, ali Ajama, ti se pazi, ipak, drži se podalje Wink.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 23:28
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Betty, drago mi te vidjeti kod mene. Vidim da jednako razmišljamo, eto ja već planiram kako ću ciglenjak dotjerati iduće proljeće. Imam ideju, al ko zna do proljeća, koliko će ta ideja doživjeti preinaka LOL ?
Ma bitno da se misli, razmišlja, planira.....to je bit svega. Jer, našta bi to ličilo da jednom "uredimo" vrt i dalje samo sjedimo u njemu i turpijamo noktiće ? 
Pozdrav tebi i, skokni opet kod mene Hug.
 
 
Citam tvoj post i kao da vidim sebe, bez planova nista, a onda makar planiram, ipak dode do ponovnog premještanja i preuredivanja. Noktici se turpijaju po noci, jer samo onda ne vidim vrt i ne mogu kopkati i cupkati.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8889909192 142>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.